Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Atzīmējot gan Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, gan arī iestājoties skolēnu vasaras brīvlaikam, daudz pastiprinātāku uzmanību vēršam uz skolēnu saturīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu.

 

Uzzini visu par Transporta un sakaru institūta, TSI programmām, aktuālajiem virzieniem un attīstības tendencēm, saņem konsultācijas pie savas lietas guru – labākajiem informācijas tehnoloģiju un komunikāciju, elektronikas un robotikas, transporta un loģistikas, aviācijas, vadībzinību un ekonomikas pasniedzējiem un profesoriem!

 

Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas skolēni kopā ar pedagogiem ir izveidojuši unikālu dāvanu galvaspilsētas sadraudzības pilsētai – Rostokai. Tapusi pašrocīgi zīmēta grāmata „Rīga un Rostoka – Hanzas pilsētas”, kurā apvienota virkne oriģinālu zīmējumu, kolāžu un kaligrāfiska teksta, veidojot vienkāršu, viegli uztveramu stāstu par abu pilsētu vēstures epizodēm saistībā ar Hanzas savienību.

 

Šonedēļ noslēdzas kampaņa “Mazais 100gades pilsonis” un Rīgas nevalstisko organizāciju pārstāvji jau paviesojās 6 Rīgas skolās, pie 17 klasēm, kopā izglītojot 216 skolēnus. Tagad skolēni, kuri jau ir sastapušies ar kampaņas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, paši īstenos kādu pilsonisko aktivitāti.

 

3. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Ziemeļblāzmas Bērnu svētkos darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts. Maiņas punkts būs atvērts pils kreisajā spārnā - RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā.

 

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) vasaras brīvlaikā aicina bērnus uz radošajām darbnīcām! Gaidām bērnus Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā un piecās RCB filiālēs: Daugavas, Imantas, Sarkandaugavas filiālbibliotēkās un filiālbibliotēkās ”Vidzeme” un „Zemgale”.

 

Jau ceturto gadu Rīgā sekmīgi norisinājās Spelling Bee konkurss 9.-11. klašu skolēniem. Šogad, ņemot vērā lielo interesi, konkursā piedālījās skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī noKrāslavas, Mārupes un Tukuma vidusskolām. Kopumā konkursā piedālījās 65 labākie dalībnieki no 28 skolām.

 

Speciālo izglītības iestāžu, biedrību un centru iemītnieki 24. maijā plkst. 12.00. izdziedās un izdejos festivāla "Latvijas dziesma" repertuāru Likteņdārzā Likteņupes krastā, veltītu Latvijas simtsgades dzimšanas dienas svinībām.  Likteņdārzā pulcēsimies jau septīto gadu un turpināsim iesākto -  sūtīsim savai Zemei sirds mīlestības sveicienus. Visi kopā radīsim svētkus, dziedot un dejojot, piedaloties radošajās darbnīcās un turpinot būt klātesošiem Likteņdārza augšanā.

 

15.maijā aizvadītas Rīgas skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības, kuras katru gadu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments organizē sadarbībā ar biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts". Jau trešo reizi sacensības norisinājās Rīgas Mūzikas internātvidusskolā.

 

2. aprīlī sākās kampaņa “Mazais 100-gades pilsonis” un jau aprīļa mēnesī Latvijas Pilsoniskās alianse un Klubs “Māja” - jaunatne vienotai Eiropai devās pie Rīgas 93.vidusskolas un  Rīgas Hanzas vidusskolas skolēniem. Nākamais apmeklējums pārstāvim no Bērnu un jauniešu centra “Dari Vari” bija pie skolēniem Rīgas 22. vidusskolā.

 

Aprīļa nogalē Rīgas Vakara ģimnāzijas skolēni Sofija Zadorožnaja, Artūrs Merkurjevs - Prikhodko, Raimonds Ciganovičs un angļu valodas skolotāja Vita Ramiņa  piedalījās Ziemeļeiropas valstu vakarskolu seminārā, kas notika Somijas pilsētā Oulu.

 

Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskola realizē Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projektu (KA2) “Art and ICT against bullying and cyberbullying” (Māksla un IKT pret bulingu un kiberhuligānismu).

 

Viļānu iela ir viena no īsākajām ielām Rīgā, tikai 332 metrus gara. Pagājušajā gadā tika veiksmīgi organizēti un realizēti Viļānu ielas svētki, iesaistot tuvumā esošās izglītības iestādes un citus sadarbības partnerus. Šogad Viļānu ielas svētku moto  -  “Skola iziet pilsētā!”

 

26. aprīlī Kaņiera ielā 15 bija radoša gaisotne – norisinājās festivāla “No pagātnes uz nākotni: Rīgas skola, skolotāji un skolēni 100 gados un turpmāk” noslēguma pasākums. Festivāls bija viens no pasākumiem, kurš tika plānots un organizēts, sagaidot Latvijas Valsts simtgadi.

 

Jau tradicionāli R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki” aicina piedalīties R. Blaumaņa literārās prēmijas 14. konkursā, kura mērķauditorija ir 7.-9. klašu skolēni un vidusskolu, ģimnāziju, vidējo profesionālo mācību iestāžu audzēkņi, rakstot par sev tuvo tematu, kas saistīts ar rakstnieku Rūdolfu Blaumani, viņa daiļradi un „Braku” mājām.

 

Rīgas 41. vidusskola (Slokas iela 49a) uzsākusi sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitāti, lai kopīgi realizētu Vispārējās vidējās izglītības programmas.

 

Latvijā labākie rēķinātāji

2018. gada 3. maijs

Šogad projekta „Rēķini galvā” (World Championship 2018) starptautiskais fināls notika 28. aprīlī - Ļvovā, Ukrainā. Sacensības organizēja Tartu (Igaunija) izglītības projektu atbalsta grupa „MIKSIKE” sadarbībā ar Ukrainas Izglītības ministriju un nacionālo projekta koordinatoru Ļvovas nacionālo Politehnisko Universitāti. Šeit bija ieradušies labākie galvā rēķinātāji- nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji, no Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Ukrainas, Gruzijas un Latvijas.

 

Latvijas Universitātes (LU) modernākajā ēkā, Akadēmiskā centra Dabas mājā, piektdien, 11. maijā, vidusskolēni tiek aicināti kopā ar Universitātes mācībspēkiem sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem. Skolēni varēs saņemt praktiskus padomus, ko svarīgi ņemt vērā, gatavojoties eksāmeniem, kā arī uzzināt par studiju iespējām LU.

 

Iekļūstot Rīgas labāko komandu topā, desmit Rīgas skolu komandas ir kvalificējušās erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālam, kurā 12. maijā tiksies visu Latvijas reģionu spēcīgākās komandas.

 

2018. gada 25. un 26. aprīlī Saulkrastos, Minhauzena Undā sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē norisinājās skolēnu konkursa “Saliedēti dažādībā” noslēguma pasākums. Par galveno balvu finālā sacentās 3 komandas no Rīgas izglītības iestādēm. Pasākuma ietvaros skolēnu komandas prezentēja projektu rezultātus, dalījās to īstenošanas pieredzē un sacentās zināšanu konkursā.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli
Pasākumu kalendārs
30 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 01 02 03
 
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit