Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

AUSMA

Teksta izmērs: A A A

 

Kolektīva pilnais nosaukums
Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas sieviešu koris "Ausma"

Dibināšanas gads
1958.

Dalībnieku skaits
45

Kolektīva vadītāji
Mākslinieciskais vadītājs – diriģents Jānis Zirnis, kormeistari Vita Grīnhofa un Daira Pugače, koncertmeistare Dzintra Vīcupe, vokālā pedagoģe Irīna Mihailovska, prezidenta Ilze Salna

Nodarbību vieta
J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola, Kronvalda bulv. 8, Rīga

Nodarbību laiki
Pirmdienās un trešdienās no 19.00 līdz 21.00

Kontaktpersona
Jānis Zirnis, tālr. 29467117; e-pasts zirnujanis@inbox.lv

Informācija par kolektīvu

Sieviešu koris „AUSMA” dibināts 1959. gadā. Kopš 1968. gada kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir JVLMA kordiriģēšanas katedras asociētais profesors un Vispārējo Latviešu dziesmu svētku virsdiriģents Jānis Zirnis.

Sieviešu koris „AUSMA” dibināts 1959. gadā. Kopš 1968. gada kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir JVLMA kordiriģēšanas katedras asociētais profesors un Vispārējo Latviešu dziesmu svētku virsdiriģents Jānis Zirnis. Viņa vadībā sieviešu koris „AUSMA” ir kļuvis par daudzkārtēju starptautisku koru konkursu laureātu (Latvijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā, Īrijā, Maltā u.c.), kā arī bijis daudzkārtējs Vispārējo Dziesmu svētku laureāts, 1. Latvijas sieviešu koru konkursa Grand Prix ieguvējs, E.Dārziņa koru konkursa uzvarētājs, bet pēdējie panākumi starptautiskos konkursos gūti 2011./2012. gada nogalē, izcīnot godalgotu vietu konkursā Beļģijā un uzvarot konkursā Lietuvā.

„AUSMA” katru sezonu sagatavo jaunu koncertu programmu, izpildot dažādu stilu un laikmetu mūziku, sākot ar latviešu tautas mūziku, Latvijas un ārzemju oriģinālmūziku, līdz pat garīgajai mūzikai un džezam.

Koris regulāri koncertē Rīgā un dodas koncertbraucienos pa Latviju, uzstājoties gan individuālos koncertos, gan veidojot koncertprogrammas sadarbībā ar citiem koriem. Ik gadu koris piedalās valsts svētku svinīgajos pasākumos, par tradīciju kļuvuši arī labdarības koncerti Ziemassvētku laikā. Katru vasaru tiek rīkotas vairāku dienu kora nometnes, kurās tiek pastiprināti apgūts jauns repertuārs un tiek strādāts pie kora tehniskās un mākslinieciskās meistarības uzlabošanas. Regulāra ir arī kora AUSMA sadarbība ar draudzīgajiem koriem ārpus Latvijas, veidojot kopīgas meistarklases un koncertus.

Panākumi konkursos:

2011.g. - 1. vieta 18. Starptautiskajā Stasa Šimkus koru konkursā Klaipēdā (Lietuva)
2011.g. - 3. vieta XI Starptautiskajā koru konkursā Māsmehelenā (Beļģija)
2009.g. - 1.vieta sieviešu koru grupā II Emīla Dārziņa koru konkursā
2006.g. – Grand prix un 1. vieta A1 grupā (lielo pilsētu lielie kori) „1. Latvijas sieviešu koru konkursā”
2005.g. - 1. vieta latviešu komponistu oriģināldziesmas atskaņojuma kategorijā VI Starptautiskajā koru garīgās mūzikas festivālā „Sudraba Zvani” (Daugavpils) Festivāla „Sudraba zvani” Grand prix ieguvējs
2004.g. - 3. vieta 16. Starptautiskajā Maltas koru festivālā
2003.g. - 3. vieta konkursā Korkā (Īrija)
2001.g. - 2. vieta sieviešu koru grupā konkursā „Cecilia Chortage” Lindenholchauzenā (Vācija)
1997.g. – 3. vieta konkursā „XV Festival International de Musica de Cantonigros” (Spānija)
1996.g. – 1. vieta obligāto kompozīciju konkursā, 3. vieta tautas mūzikas kategorijā Miltenbergā (Vācija)
1996.g. – l. vieta sieviešu koru grupā konkursā „Cecilia Chortage” (Vācija)
1995.g. – 3. vieta polifonās mūzikas konkursā „Guido d Arezzo” (Itālija)
1994.g. – 2. vieta polifonās un tautas mūzikas kategorijā Tolosā (Spānija)
1992.g. – 1. vieta tautas mūzikas kategorijā, 2. vieta polifonās mūzikas kategorijā Gorīcijā (Itālija) 1992.- 2. vieta Hradec- Kralov (Čehija)
1988.g.- 1. vieta Tallinā (Igaunija)

 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit