Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Stājušies spēkā jaunie noteikumi bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai pirmsskolās

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Stājušies spēkā jaunie noteikumi ...

2010. gada 1. decembris

Šodien, 1. decembrī ir stājušies spēkā Rīgas domes 07.09.2010. saistošie noteikumi Nr. 92 "Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, reģistrē, uzņem un atskaita pirmsskolas vecuma bērnus".

"Noteikumu izstrādes laikā notika vairākas sabiedriskās apspriešanas, kurās aktīvi iesaistījās ieinteresētās grupas - vecāki, pirmsskolas izglītības darbinieki, informācijas tehnoloģiju speciālisti, juristi. Tādējādi jaunie noteikumi pilnībā atbilst personu datu aizsardzībai un vienlaikus arī nodrošina visa procesa caurspīdīgumu," uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.
Jaunajos noteikumos būtiski mainīta bērnu reģistrēšanas kārtība - turpmāk vecākiem vairs nevajadzēs personīgi ierasties vēlamajā pirmsskolas izglītības iestādē, jo reģistrēšanu varēs veikt elektroniski, pakalpojumam autorizējoties pašvaldības sniegto pakalpojumu interneta portālā www.eriga.lv un aizpildot pakalpojuma "Reģistrācija pirmsskolā" veidlapu.
Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra direktors Ēriks Zēģelis norāda: "E-pakalpojums "Reģistrācija pirmsskolai" vispirms ietaupa jauno vecāku laiku un naudu, kā arī domes iestāžu administratīvo darbinieku laiku un resursus, jo lielākā daļa datu apstrādes turpmāk notiks automātiski un elektroniski."
Vecāki, kuriem nav iespēju aizpildīt šo elektronisko reģistrēšanas veidlapu, ir gaidīti ikvienā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, lai reģistrētu bērnu uz jebkuru pašvaldības iestādi, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas.
Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis uzsver: "Tiem vecākiem, kuri bērnus jau iepriekš pieteikuši, ierodoties pirmskolas izglītības iestādē klātienē, tie nav atkārtoti jāreģistrē, jo jaunā sistēma ir automātiski sakārtojusi visus iepriekšējos pieteikumus vienā rindā, ņemot vērā sākotnējo reģistrācijas datumu."
Jaunā kārtība vairs neparedz sarežģīto četrpakāpju rindas sistēmu, bet tās vietā ir izveidota viena rinda konkrētai iestādei. Reģistrācijas pieteikumi vairs netiek sistematizēti pa dzimšanas gadiem, bet gan tikai pēc viena objektīva kritērija - reģistrācijas datuma. Tādējādi ir ņemti vērā Tiesībsarga ieteikumi un bērni netiks diskriminēti pēc dzimšanas laika.
Uzņemot bērnu bērnudārzā, tiks pārbaudīts vai bērna un vecāku deklarētā dzīvesvieta joprojām ir Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā. Jaunajos noteikumos precizēti gadījumi, kad bērnam ir tiesības pretendēt uz vietu iestādē ārpus kārtas, kā arī noteikts, ka šādus lēmumus varēs pieņemt tikai komisija.
Saistošajos noteikumos iekļauta nodaļa, kas regulē bērnu atskaitīšanas kārtību, proti, bērnu no iestādes varēs atskaitīt tad, ja bērns iestādi nebūs apmeklējis divus mēnešus pēc kārtas bez attaisnojoša iemesla. Lēmums par bērna atskaitīšanu tiks pieņemts, sadarbojoties ar sociālajiem dienestiem.
Noteikumos paredzēts vecāku pienākums slēgt sadarbības līgumu ar iestādi par bērna aprūpes nodrošināšanu iestādē. Tāpat jaunie noteikumi paredz, ka pirmsskolas izglītības iestādei ir tiesības vasaras mēnešos pedagoģisko darbinieku atvaļinājuma laikā pārtraukt pedagoģisko procesu no četrām līdz astoņām nedēļām, trīs mēnešus iepriekš rakstveidā aptaujājot vecākus par bērnudārza nepieciešamību pedagoģiskā procesa pārtraukuma laikā. Bērnudārza pedagoģiskā procesa pārtraukšanu vadītājs saskaņos ar departamentu.
Jaunajos noteikumos ir precīzi izskaidrota kārtība, kādā tiks pieņemti iesniegumi uz jaundibinātajām pirmsskolām.

Papildinformācija

 
 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit