Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas vispārizglītojošo skolu informatizācija

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas ERAF vispārizglītojošo skolu informat Rīgas vispārizglītojošo skolu inf...

2010. gada 10. jūnijs

ERAF_ES_IEGULDIJUMS_RD_logo.jpg

Rīgas pašvaldībā ir uzsākta ERAF finansētās darbības programmas
"Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.2.2.1.2. apakšaktivitātes "Izglītības iestāžu informatizācija" projekta "Rīgas vispārizglītojošo skolu informatizācija" īstenošana (projekta vienošanās Nr. 2009/0295/3DP/3.2.2.1.2/09/IPIA/VIAA/503).

Saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda valdības likuma 18. panta 10. punktu 05.08.2008. tika izdoti Ministru kabineta noteikumi Nr. 649 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.2.2.1.2. apakšaktivitāti "Izglītības iestāžu informatizācija"". Izdotie Noteikumi laika posmā līdz 2015.gada 30.jūnijam paredz īstenot virkni pasākumu, lai nodrošinātu vispārizglītojošo skolu mācību procesu ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijām.

Aktivitātes ietvaros tiks īstenoti projekti, kuru rezultātā tiks piegādāti stacionārie datori, portatīvie datori, multimediju tehnika (interaktīvā tāfele un video projektors), kā arī tiks attīstīti skolu lokālie datortīkli. Skolās tiks izveidotas jaunas lokālā datortīkla pieslēgvietas atbilstoši projektā piegādāto stacionāro datoru skaitam. Projekta rezultāti pašvaldībām un izglītības iestādēm būs jāuztur piecus gadus pēc tā īstenošanas beigām. Piegādāto datortehniku nedrīkstēs norakstīt piecus gadus pēc projekta ietvaros veiktā pēdējā maksājuma.

Par projektu atbildīgā iestāde ir Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt, sadarbības iestāde ir Valsts izglītības attīstības aģentūra. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, atbildīgā iestāde izstrādās tehniskās specifikācijas datoru un multimedija tehnikai un nodrošinās nepieciešamo iepirkuma procedūru norisi, savukārt, pašvaldības ir atbildīgas par skolu lokālo tīklu paplašināšanu un tam nepieciešamo iepirkuma procedūru veikšanu.
2009.gada 18.decembrī Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments (kopš 2010. gada - Izglītības, kultūras un sporta departaments) noslēdza vienošanos ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par projekta "Rīgas  pilsētas vispārizglītojošo skolu informatizācija" (vienošanās nr.2009/0295/3DP/3.2.2.1.2/09/IPIA/VIAA/503)  īstenošanu laika posmā no 01.01.2010 līdz 31.12.2011.

Atbilstoši izglītības iestāžu iesniegtajiem datiem par datoru skaitu, kas uz 2007. gada 1. septembri nav vecāki par 3 gadiem, kā arī ņemot vērā izglītības iestāžu no citām Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētām aktivitātēm gūstamo labumu, atbildīgā iestāde ir noteikusi izglītības iestādēm projekta ietvaros īstenojamās aktivitātes un aprēķinājusi piegādājamās tehnikas apjomu. Iesniedzot projekta iesniegumu, tika plānots, ka Rīgas pilsētas vispārizglītojošās skolas tiks apgādātas ar 3688 stacionāriem datoriem un 132 portatīvajiem datoriem, tiks iegādāti 58 multimediju tehnikas komplekti (58 interaktīvās tāfeles un 58 projektori), kā arī tiks attīstīti 118 lokālie tīkli, tādējādi nodrošinot skolas ar atbilstošu infrastruktūru, kas veicinās plašāku un efektīvāku IKT izmantošanu izglītības iestādēs un uzlabos izglītības kvalitāti un efektivitāti. Projekta ietvaros iegādātie stacionārie datori tiks savienoti projekta rezultātā izveidotajā lokālajā tīklā. Projekta ietvaros attīstītais lokālais tīkls tiks apvienots ar skolā jau esošo lokālo tīklu.
Projekta kopējās apstiprinātās izmaksas sastāda LVL 2 887 735,93. No šīs summas lielākā daļa ir par materiāltehnisko pusi (stacionārie datori, portatīvie datori, multimediju tehnika, lokālo datortīklu attīstība) - vairāk kā 2,8 miljoni latu; neparedzētie izdevumi - vairāk kā Ls 28 tūkstoši latu; projekta administrēšanai - vairāk kā Ls 26 tūkstoši latu.
Jau 2009. gada nogalē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar skolu atbildīgiem darbiniekiem veica skolu lokālo tīklu plānošanu. Tas tika veikts projekta vadības vienībai apkopojot skolu ēku un telpu plānus, izdarot tajos atzīmes par lokālo tīklu pieslēgvietām. Šobrīd visi iesūtītie plāni jau ir apkopoti un digitalizēti, pēc vajadzības atkārtoti caurskatīti kopā ar skolu pārstāvjiem.

Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centrs 07.05.2010 ir uzsācis iepirkuma procedūru par Strukturēto kabeļu sistēmu komponenšu piegādi un integrāciju (iepirkuma Nr. RDITC 2010/001), kuras rezultātā uzvarējušais piegādātājs īstenos  projektā paredzēto skolu lokālo datortīklu paplašināšanu. Plānots, ka uzsāktajai iepirkuma procedūras veiksmīgi noslēdzoties 2010. vasarā, pirmie skolu tīklošanas darbi varētu sākties 2010. gada rudenī.

Datoru un multimedija tehnikas iepirkuma procedūras dokumentācija tiek gatavota LR Izglītības ministrijā.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit