Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Atbalsta ieceri pirkt vietas privātajos bērnudārzos, lai likvidētu rindu (6)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Atbalsta ieceri pirkt vietas priv...

2011. gada 16. februāris

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien nolēma virzīt izskatīšanai domē saistošo noteikumu Par kārtību, kādā reģistrē, uzņem un atskaita pirmsskolas vecuma bērnus Rīgas pilsētas pašvaldības finansētajās pirmsskolas izglītības grupās privātajās izglītības iestādēs” projektu. Tā kā patlaban ar vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nav iespējams nodrošināt 5002 mazuļus, pašvaldība ir iecerējusi pirkt vietas no privātajām pirmsskolām, lai triju gadu laikā likvidētu rindu uz vietām bērnudārzos.

 

Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane uzsver, ka tas būs tūlītējs un efektīvāks risinājums rindas mazināšanā, jo jaunu bērnudārzu celtniecība ir ilgs un finanšu ziņā dārgs process. Turklāt patlaban esošās demogrāfiskās situācijas tendences norāda uz to, bērnu skaits samazināsies. Vienlaikus pašvaldības piedāvātais sadarbības modelis veicinās arī privāto pirmsskolu attīstību. „Privātajā sektorā esošajām pašvaldības finansētajām grupiņām pakalpojuma un izglītības kvalitātes ziņā vajadzēs būt līdzvērtīgām tām grupām, kas darbojas pašvaldības bērnudārzos. Mēs plānojam, ka vienu vietu privātajā bērnudārzā pašvaldība iepirks līdz 125 latiem mēnesī, jo tādas ir viena bērna uzturēšanas izmaksas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Vecākiem, tāpat kā pašvaldības bērnudārzos, būs jāmaksā par bērnu ēdināšanu. Saistošo noteikumu izstrādāšanas laikā, mēs vairākkārt konsultējamies ar privātajām izglītības iestādēm, kas apliecināja gatavību sniegt pašvaldībai šādu pakalpojumu,” saka E.Aldermane.

 

Pēc privāto bērnudārzu pārstāvju sniegtajām ziņām, tās patlaban kopumā var piedāvāt līdz 1000 vietu. Plānots, ka pašvaldība pēc saistošo noteikumu pieņemšanas (lēmums jāpieņem Rīgas domei) rīkos iepirkumu un tad vecākiem pēc savas izvēles būs iespēja pieteikties uz tām privātajām pirmsskolām, kuras varēs piedāvāt šo pakalpojumu. Pieteikumi uz privātajām iestādēm tiks sistematizēti pēc agrākā pieteikuma reģistrācijas datuma pašvaldības iestāžu rindās. Tiem bērniem, kas rindā ir stāvējuši ilgāk, būs lielākas iespējas ātrāk tikt uzņemtiem bērnudārzā.

 

Patlaban šā gada budžeta programmā „Pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai” piešķirts finansējums Ls 1 194 379 apmērā. Aptuveni puse jeb 600 000 latu paredzēti, lai pirktu pašvaldības apmaksātas grupas privātajos bērnudārzos. Ja sadarbības modelis attaisnos uz sevi liktās cerības un piedāvājums no privātā sektora būs lielāks, Rīgas dome programmas realizēšanai jau šogad varētu piešķirs vēl papildus finansējumu, lai jau tuvākajā laikā nodrošinātu ar vietām privātajos bērnudārzos pēc iespējas vairāk rindā gaidošo bērnu.

 

Rīgas pašvaldība joprojām arī turpinās atbalstīt tos Rīgas bērnus, kas apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes, maksājot līdzfinansējumu 30 latu apmērā par katru bērnu. Šādu līdzfinansējumu saņem 1660 mazie rīdzinieki, kas apmeklē kopā 48 privātās izglītības iestādes.

 

Patlaban Rīgā ir 156 pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes, kas ik dienu nodrošina vietas 25 925 bērniem. Rīgas pašvaldība rūpējas par visu bērnudārzu uzturēšanu, pedagogu un darbinieku atalgojumu un tehniskā stāvokļa nodrošināšanu.

 

 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

jautājums 21/02/2011 14:21
 

Ja mans vecākais bērns dabūtu šo dotēto vietu par 125 LVl privātajā b/d, kā ar brāļu/māsu principu jaunākajam?

atbilde 21/02/2011 14:55
 

brāļu/māsu princips paliek tas pats, taču uz privātajiem neattieksies nosacījums reģistrēt bērnu 3 mēnešu laikā kopš dzimšanas. T.i. brāļa/māsas priekšrocības iegūšanai privāto iestāžu gadījumā bērna reģistrācijas laikam rindā nebūs nozīmes.

Zanda, zandiks2004@inbox.lv 23/02/2011 09:48
 

Kad šīs vietas šogad tiks piedāvātas? Cik daudz bērniem? Iepriekš tika rēķināts, ka līdzekļi paredzēti 400 bērniem, bet tika ņemtas vērā izmaksas par pilnu gadu. Par cik tūlīt jau 2 mēneši kā garām un nav vēl skaidrības, tad taču vietas pietiks krietni lielākam bērnu skaitam. Un kā jūs teicāt - nākamgad tad iepirks vietas visiem, kas vien gribēs!

w 23/02/2011 14:23
 

Droši vien viss atkarīgs no iepirkuma - cik ātri aizies. Tiktiešām izdalot 600 tūkst. ar mēnešu skaitu (12 - ja pilnam gadam) un iegūto summu ar 125 Ls mēnesī, iegūstam vietu skaitu, ko par šo naudu var nodrošināt. Kā preses konferencē izteicās E.Aldermane - šogad pašvaldība atvērs papildus 400 vietas pašvaldības dārziņos un privātie, reālistiski skatoties, varētu piedāvāt ap 500-600 vietām, tātad kopumā ap 1000 vietām šogad. Tad jau redzēs, ja modelis attaisnosies un piedāvājums no privātajiem augs, nākamgad varētu būt krietni vairāk vietu.

Zanda 28/02/2011 14:41
 

Gaidu komentāru no departamenta parstāvjiem!

Jumim 19/07/2011 20:13
 

Labdien! Mani arī uztrauc jautājums par rindu privātajā bērnudārzā, kuru apmaksās Rīgas Dome. Kad būs zināms, kā tas notiks un kādi privātie bērnudārzi ir šajā sarakstā??? Vecākiem taču jāplāno, kur būs viņu bērniņš, kad sāksies rudens, vai aukle jāmeklē vai tomēr viņš tiks privātajā bērnudārzā. Ar nepacietību gaidu atbildi!!!

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit