Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Jau vasaras vidū rindā gaidošie mazuļi varētu apmeklēt pašvaldības grupas privātajos bērnudārzos (8)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Jau vasaras vidū rindā gaidošie m...

2011. gada 2. marts

Rīgas domes šodien pieņemtie saistošie noteikumi „Par kārtību, kādā reģistrē, uzņem un atskaita pirmsskolas vecuma bērnus Rīgas pilsētas pašvaldības finansētajās pirmsskolas izglītības grupās privātajās izglītības iestādēs” dod iespēju jau vasaras vidū mazināt rindu uz vietām bērnudārzos.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis un pirmsskolu speciālisti saistošo noteikumu sagatavošanas laikā vairākkārt tikās gan ar bērnu vecākiem, gan privāto pirmsskolu un biedrības „Vecāki par izglītību” pārstāvjiem, lai vienotos par optimālāko sadarbības modeli un iespējamo turpmāko rīcību.

Pēc saistošo noteikumu spēkā stāšanās pašvaldība uzsāks iepirkuma procedūru. No privātajām pirmsskolām iecerēts iepirkt atsevišķas grupiņas. Pašvaldība būs atbildīga par izglītības procesu tikai tajās grupās, kuras būs iepirkusi.

Noslēdzoties iepirkumam, pašvaldība publiski paziņos tās iestādes, kuras uzvarējušas iepirkumā un piedāvā brīvas vietas. Informācija tiks ievietota laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un tīmekļa vietnē: www.e-skola.lv. Pretendēt uz vietu pašvaldības grupiņās, kas darbosies privātajās pirmsskolās, varēs ikviens pašvaldības pirmsskolas rindā reģistrētais bērns, tajā skaitā, arī tie bērni, kuri jau apmeklē privāto pirmsskolu un vienlaikus gaida rindā uz pašvaldības bērnudārzu. Vecāki varēs izteikt savu vēlmi pieteikties uz grupām privātajās pirmsskolās pēc tāda paša principa, kā tas notiek uz jaunatvērtajiem pašvaldības bērnudārziem, jo iepirkuma rezultātā tiks izveidotas jaunas grupas, uz kurām iepriekš neviens nav pieteicies. Pieteikumi tiks sistematizēti pēc pirmreizējā reģistrēšanās datuma pašvaldības bērnudārzu rindā. Vecākiem, kuru bērni tiks uzņemti pašvaldības grupiņās, būs jāmaksā tikai par bērnu ēdināšanu.

 

Iepirkuma rezultātu apstrīdēšanas gadījumā, jauno pašvaldības grupu atvēršana privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs var aizkavēties.

Jau vairāk nekā 28 privātās izglītības iestādes paudušas, ka ir gatavas sadarboties ar Rīgas pašvaldību bērnudārzu rindas mazināšanā. Interesi par šo sadarbības modeli izrādījuši ne tikai Rīgas bērnudārzi, bet arī privātas pirmsskolas izglītības iestādes Rīgas tuvumā.

Rīgas pašvaldība sadarbībai ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm 2011. gada budžeta programmā „Pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai” atvēlējusi finansējumu 1 194 379 latu apmērā, no tiem 450 000 paredzēti  pirmo apmēram 400 vietu iepirkšanai pašvaldības grupiņām privātajās izglītības iestādēs. Ja šis sadarbības modelis būs veiksmīgs, iespējams, grozot budžetu, finansējumu palielināt. Savukārt 600 000 latu nepieciešams iepriekšējo līgumsaistību, kuras ir Rīgas pašvaldības „labā griba”, nodrošināšanai, izmaksājot 30 latus mēnesī par katru Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarēto bērnu, kurš jau apmeklē privāto pirmsskolu.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

mammite 02/03/2011 14:45
 

Tikai ceru, ka iepirkumā uzvarējušie bērnudārzi aptvers visu Rīgas teritoriju, nevis vienu vai divus rajonus.

vecaks 02/03/2011 21:20
 

Vai RD varetu visiem vecakiem sakidri saprotama veida šajos komentaros apstiprinat viedokli, kas izskaneja RD preses konferencē - to, ka priekšroka tiks dota esošajiem b/d un vecakiem būs izvēleun iespeja iet tur, kur vēlētos un kur būtu vecākam ērtāk un pekšņi neiznirs kaut kādi mistiski jauni b/d un, konkrēti - ārvalstu uzņēmēju??

Vecāks 03/03/2011 12:09
 

Tikties jau tikās ar vecākiem, ar biedrību, ar pirmsskolu pārstāvjiem. Tikai nez kāpēc pieņemtais lēmums ir pilnīgā pretrunā ar sabiedrības pārstāvju pausto. Pat tik tālu, ka vecākiem nācās piketēt un vienalga viņi netika uzklausīti?

jautājums 04/03/2011 16:04
 

Ja rakstiet, ka mazināsiet rindu, tas nozīmē, ja bērns dabūs vietu pašvaldības grupā privātajā b/d, tad tiks dzēsts no pašvaldības dārziņa rindas?

vecaks 04/03/2011 21:08
 

Vai RD ludzu tomer varetu atbildet - vai vecakam bus tiesibas izveleties sev velamo b/d, jo pasvaldibas pienakums ir nodrosinat vietu b/d. Tas ir likumigs pienakums!!!! Sadarbiba ar privatajiem ir labs risinajums, bet, ja man tagad piedavas no vecmilgravja uz centru vadat, tad mn naksies atteikt un atkal paliksu tur pat, kur esu!!! Kas par iepirkumiem - tikai laiku velkat un apzinati:-((((( Jalidzfinanse pec tā, kur berns aiziet, kāda Jums atskiriba, ja ir nolikt limits 400 berni, tad vismaz paladiet, lai vecaki pec iespejas atrak sak apmeklet tos b/d un attiecigi parskaitiet tos 125,- tapat ka lidz sim 30,-

Atbilde 08/03/2011 14:17
 

Vecākam būs tiesības izvēlēties sev vēlamo b/d

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit