Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas 25.vidusskola ES Parlamentā Strasbūrā -„EUROSCOLA- 2011”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Rīgas 25.vidusskola ES Parlamentā...

2011. gada 7. marts

16. februāris, seši no rīta. Kamēr citi vēl tikai modās, pie Rīgas 25. vidusskolas bija vērojams patīkams uztraukums un nepacietīgu gaidu pilna kņada. Jau pēc pāris minūtēm klāt bija autobuss, ar kuru skolas delegācija - 24 skolēni un trīs skolotāji - devās ceļojumā uz Eiropu. Brauciena galamērķis - ES Parlaments Strasbūrā.

Pirmajā dienā veicamais ceļš tiešām garš - vairāk kā tūkstoš kilometru. Jāapbruņojas ar pacietību un labu garastāvokli. Pateicoties saprotošajiem šoferiem un draudzīgajai atmosfērai, viss noritēja bez liekiem starpgadījumiem. Naktsmājas Polijā sasniedzām desmitos vakarā.

Otrajā dienā tika sasniegts plānotais galamērķis – Strasbūra. Visa pēcpusdiena pagāja, gatavojoties darbam Parlamentā. Pārrunājam un grupās apspriedām dažādas Eiropā aktuālas tēmas. Vakarā visi neticami ātri devāmies pie miera, jo nākamā diena bija svarīgākā mūsu braucienā – diena ES Parlamentā. Viss notiekošais likās mazliet sirreāls – apziņa, ka jau pavisam drīz būsim Eiropas Parlamentā, ka būsim daudznacionālas Eiropas jauniešu foruma dalībnieki, sēdēsim deputātu krēslos un paši redzēsim milzīgo, iespaidīgo Parlamentu no iekšpuses, būsim ne tikai skatītāji, bet arī lēmumu pieņēmēji.

Ieradāmies Parlamenta „Louisse Weiss” ēkā pulksten 8.30 – pavērās iespaidīgs skats uz grandiozo būvi. Neizdzēšamu iespaidu atstāja gan visu 27 Eiropas Savienības dalībvalstu karogi, kas majestātiski rotā Parlamenta ēku, gan ēkas izmēri, gan greznums, gan lielais cilvēku skaits, kas bija aicināts piedalīties šajā forumā. It viss šeit bija iespaidīgs un apbrīnas vērts. Parlamentā visi ieradāmies apņēmības pilni dienu pavadīt produktīvi.

Sagaidīšana Parlamentā bija neizsakāmi laipna, uzreiz radās iespaids, ka esam te gaidīti. Pavisam bija ieradušies apmēram 500 dalībnieki no 19 Eiropas Savienības valstīm , lai piedalītos jauniešu forumā un izteiktu savas idejas, kā uzlabot Eiropas Savienības attiecības ar citām pasaules valstīm, kā normalizēt globalizācijas izraisītās ekonomiskās, politiskās un sociālās sekas, kā arī citus ar ES saistītus jautājumus.

Atklāšanas ceremonijā katras delegācijas pārstāvis prezentēja savu valsti un skolu. Pēc forumā atklāšanas visi jaunieši tika sadalīti sešās darba grupās, kurās tika risinātas jau mājās apspriestās tēmas: „ Demokrātija un pilsonība”, „Eiropas brīvprātīgā darba gads-2011”, „Vide un atjaunojamā enerģija”, ”Informācijas brīvība un pilsoniskā kultūra”,” Eiropas nākotne”.

Jauniešiem bija lieliska iespēja paust savu viedokli par konkrēto tēmu, izteikt dažādus priekšlikumus, piedāvāt problēmsituāciju risinājumus un kopā izstrādāt rezolūcijas, par kurām visi plenārsēžu zālē nobalsoja. Jutāmies patiesi gandarīti, jo tas bija arī mūsu darbs, kas tika ieguldīts rezolūcijās – mūsu delegācijas locekļi aktīvi iesaistījās diskusijās dažādās darba grupās,  Rīgas 25. vidusskolas 12. klases skolniekam Armandam Bērziņam tika uzticēta pat starptautiskās darba grupas „Vide un atjaunojamā enerģija” vadīšana. Interesanta pieredze bija darbs lielajā Parlamenta plenārsēžu zālē - tā kā sarunas un diskusijas notika dažādās valodās, komunikācijas iespējas un savstarpējā sapratne tika nodrošināta ar sinhronā tulkojuma palīdzību.Tā bija vienreizēja iespēja savu svešvalodas zināšanu pārbaudei.

Dienas gaitā pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties spēlē „ EUROGAME”, pēc nejaušības principa tika veidotas komandas no četriem dažādu valstu jauniešiem. Mums bija jāatbild uz intelektuāliem jautājumiem, kas sevī ietvēra informāciju par vēsturi , mākslu, kultūru saistībā ar Eiropu. Jautājumi bija visu ES valstu valodās, komandu dalībniekiem nācās papūlēties, lai izprastu jautājumu būtību un vienotos par vēlamo atbildes variantu. Labus rezultātus šajā intelektuālajā spēlē uzrādīja komanda, kuras sastāvā bija arī mūsu skolas 12. klases audzēknis R. Leščinskis – viņi piedalījās finālā. Spēle palīdzēja paplašināt zināšanas par Eiropu un Eiropas Savienību, satuvināja dažādu valstu pārstāvjus, lieliski parādīja, ka Eiropas Savienības sauklis – „vienoti dažādībā” – darbojas, ja cilvēki orientēti uz vēlmi saprasties.

Pasākums noslēdzās ar īpaši emocionālu mirkli - skanot ES himnai, visu valstu pārstāvji iznāca ar karogiem, karognesēju gājiens simboliski apliecināja visu valstu vienotību.

Brauciens deva mums iespēju ne tikai apskatīt Strasbūru un iepazīties ar ES Parlamenta darbību, bet arī integrēties Eiropā un iepazīstināt citas valstis ar Latviju. Brauciena laikā iepazināmies ne tikai ar ES Parlamenta darbību, bet arī apskatījām Austrijas, Čehijas skaistās pilsētas un izjutām pirmās pavasara vēsmas, kas īpaši labi bija jūtams Francijā.

Lai arī darbs Parlamentā prasīja pūles un koncentrēšanos, mēs ieguvām neizmērojami lielu pieredzi, jaunus draugus un jaunus iespaidus. Galvenais ir noticēt sev un ar aizrautību mesties pretim izaicinājumam - tad sekos uzvara un gandarījums par paveikto. Esam apņēmības pilni darbu turpināt.

DSC_0092.JPG 

Rīgas 25.vidusskolas skolotāja Rudīte Liepiņa, audzēkņi Kristiana Millere, Niks Freimanis.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit