Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Sadarbībā ar VARAM pilnveidos līgumu slēgšanas procedūru ar privātajiem bērnudārziem(19)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Sadarbībā ar VARAM pilnveidos līg...

2011. gada 16. marts

Rīgas domes iecere paplašināt sadarbību ar privātajām izglītības iestādēm, lai mazinātu rindu uz vietām bērnudārzos, šodien tika apspriesta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kas izskatīja jautājumu par pirmsskolu izglītības iestāžu tīkla attīstību.

„Rīgas domes ieceri komisijas sēdē atbalstīja gan atbildīgo ministriju pārstāvji, gan Pašvaldību savienība. Jaunajiem saistošajiem noteikumiem savu atbalstu pauda arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas vienlaikus iesaka meklēt labāku formu līgumu slēgšanai ar privātajām pirmsskolām,” teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Rīgas dome ir pieņēmusi saistošos noteikumus „Par kārtību, kādā reģistrē, uzņem un atskaita pirmsskolas vecuma bērnus Rīgas pilsētas pašvaldības finansētajās pirmsskolas izglītības grupās privātajās izglītības iestādēs”, un patlaban notiek to saskaņošana ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

VARAM vēstulē Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei raksta, ka pašvaldība atbilstoši likumam „Par pašvaldībām” var slēgt deleģēšanas līgumus ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm par pirmsskolas izglītības ieguves nodrošināšanu. Vienlaikus VARAM pauž viedokli, ka privāto pirmsskolu izvēlē veiksmīgāk būtu piemērojama nevis Publisko iepirkumu likumā noteiktā kārtība, bet pašvaldībai vajadzētu izstrādāt vienotas prasības potenciālajiem sadarbības partneriem, lai izvēlētos tās privātās izglītības iestādes, kas varētu visefektīvāk īstenot pirmsskolas izglītības programmu.

Saeimas atbildīgajā komisijā tika panākta vienošanās, ka Rīgas dome apzinās tās likumu normas, kuras atsevišķos tiesību aktos ir pretrunīgas un līdz ar to rada problēmas iepriekš minētā jautājuma risināšanā.

Rīgas pašvaldība sadarbībai ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm 2011. gada budžeta programmā „Pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai” atvēlējusi finansējumu 1 194 379 latu apmērā, no tiem 450 000 paredzēti  pirmo apmēram 400 vietu iepirkšanai pašvaldības grupiņām privātajās izglītības iestādēs. Ja šis sadarbības modelis būs veiksmīgs, iespējams, grozot budžetu, finansējumu palielināt. Savukārt 600 000 latu nepieciešams iepriekšējo līgumsaistību, kuras ir Rīgas pašvaldības labā griba, nodrošināšanai, izmaksājot 30 latus mēnesī par katru Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarēto bērnu, kurš jau apmeklē privāto pirmsskolu.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

zane 16/03/2011 22:12
 

Par ko maksā naudu iedzīvotāji šiem speciālistiem, kuri ne pirmo reizi ir izcēlušies ar nekompetentām darbībām, kuras pirms pieņemšanas jau sabiedrības pārstāvji neatbalstīja. Tagad būs interesanti, kādas absurdas prasības izvirzīs deleģēšanas līgumu pretendentiem. Gan jau atkal praktizēs ierasto kārtību, pa kluso un pa ātro, ignorējot sabiedrību, apstiprinās visu.

Ženija 18/03/2011 09:51
 

Zane! Bērnudārzi nav sabiedrības kompetence un sabiedrībai tur vispār nekas nav sakāms! To jau Aldermane skaidri un gaiši pateica. Sagribējuši te vēl izteikties un kaut kādus noteikumus uzstādīt!

viedoklis 19/03/2011 00:24
 

Īsti nav saprotams par ko ir cepiens - vai par to, ka beidzot kāds sakarīgs Rīgas domes sasaukums sāk reāli risināt pirmsskolu problēmu? Vecāki uzkūdīti, daži privātie uzkūdīti, tikai īstos iemeslus neviens nepasaka - opozīcijai nepatīk, ka kāds ir oriģinālā veidā beidzot radis risinājumu, kuru iepriekšējos astoņus gadus nevarēja rast divi iepriekšējie domes sasaukumi. Arī ir daži privātie, kas saprot, ka nevarēs nodrošināt Rīgas domes izvirzīto - loģisku un pamatotu prasību izpildi. Ja ir paredzēts līdzfinansējuma veidā maksāt privātajiem 125 Ls par katru bērnu - tieši tikpat cik izmaksā bērns pašvaldības dārziņā, un lai vecākiem pie tam vairs nebūtu papildus jāpiemaksā, izņemot kā par ēdināšanu, tad arī prasības pret bērnudārzu jābūt tādām pašām - gan bērnu skaita grupās ziņā gan izglītības un higiēnas prasību ziņā, ko nevar nodrošināt daļa mazo privāto dārziņu. Tas tāpat, ja pašvaldība gribētu nopirkt sabiedriskā transporta busiņu ar 25 vietām, daži autotirgotāji mēģinātu pārliecināt, ka tā vietā derēs arī vairāki vieglie auto ar 5 vietām. Bet piedošanu - tas jau ir cits servisa līmenis, kas pēc definīcijas maksās vairāk, jo kas gan ir lētāk - braukt mazā kompānijā ar taksi vai lielākā kompānijā ar autobusu? Un te sākās visādi murgi par nauda seko bērnam un tamlīdzīgi - no sociālisma aizgūti "taisnīguma principi", kurus kāds mēģina transfotmēt un attiecināt uz biznesa vidi - pārdalīt visiem 5000 rindā stāvošiem bērniem naudu vienlīdzīgi uz galviņam, lai nauda seko bērnam uz to iestādi, kuru izvēlēsies. Aldermane skaidri pateica, ka tad sanāktu aptuveni 25 Ls uz bērnu un pirmsskolu rindas problēmu tas neatrisinātu.
Lai gan sākumā visi bija skeptiski par Ušakovu un arī nacionālisti brēku cēla, šis ir vienīgais domes sasaukums, kuram izdevies panākt vairākas būtiskas lietas - visas Rīgas domes grāmatvedības centralizāciju, par ko ieceru veidā runāt runāja jau sen - no 60-gadiem, un kas tagad ietaupa pašvaldībai vairāk nekā miljons latu gadā un vairākas citas sāpīgas bet diemžēl nepieciešamas lietas, piemēram skolu tīkla optimizāciju, uz kā rēķina pašvaldībai izdevās vēl atvēt vēl vairāk bērnudārzu (uz pārcelto sākumskolu rēķina). Protams tas viss ne bez zināmas autoritatīvas pieejas, bet laikam jau ar mums latviešiem savādāk nevar - jebkuru labu ideju noraksim, ka tik pierādīt savu taisnību labāk sēdēt un neko nedarīt.

dusmīga mamma 19/03/2011 10:21
 

Es domāju, ka vecāki paši labāk zin, kur un kā viņi grib apmācīt savus bērnus, piemaksāt vai nepiemaksāt klāt pie standarta programmas. RD vienkārši ignorē to, ko vecāki, sabiedrība saka un ļoti "oriģinālā veidā", kas ir pat prettiesisks mēģina kaut ko neloģisku izshēmot. Iepirkums, ko ietiepīgi virzīja, aprobežotu vecāku izvēli. Piemēram, zinu mikrorajonu, kuri ir garas rindas, bet pēc iepirkuma plānotajiem noteikumiem, kad jānodrošina vesela brīva grupa, no tā rajona neviens nevarēs ieprikumā piedalīties - rezultātā, bērns tiks ņemts no dārziņa ārā un būs jāved nezin uz kuru Rīgas galu uz to dotēto grupiņu. Un tā ir domāšana par BĒRNA un vecāku interesēm? Un iepirkuma noteikumi netika veidoti tā, lai tie būtu godīgi, ar to visu tika apšaubīts tas, ka licencētai izglītības programmai un n-to iestāžu kontrole pār privāto bērnudārzu tomēr ir nepietiekošs kritērijs tā izvēlei. Un nezkāpēc pirms kāda gada RD kategoriski noraidīja sadarbību ar privātajiem bērnudārziem http
://www.db.lv/r/178951-ri gas-dome-atsakas-no-piedavajum iem-bernudarzu-rindu-mazinasan ai
un tajā pat laikā deklamēja, ka tieši līdzfinansējumu palielinās. Bet te pēķšņi izdomāja, ka līdzfinansējums ir galīgi garām, taisam iepirkumu, kas ir sarežģīta un laikietilpīga procedūra. Un kāpēc nekad negāja runa, ka iepirkuma nosacījumos ir svarīga pieredze, cik ilgi iestāde ir darbojusies? Un ko darīs, ka tās vietas uz kādu dārziņu tiks sapirktas un neviens negribēs uz to dārziņu vest bērnu, dome maksās par pustukšām grupām??? RD vienkārši neieklausās, kādas ir tās sabiedrības patiesās vajadzības. Pietam ko tad pati RD rindu mazināšanas plānā ierakstīja, ka līdzfinansējuma palielināšana samazinās rindas uz pašvaldības dārziņiem? Kur tad pazuda tas plāns, kāpēc tas vairāk nav publiskots? Un nerunāsim par RD, kā no izglītībai paredzētā budžeta tika noņemti vairāki miljoni! Nepārliecinās mani, ka RD dara visu, lai mazinātu rindas.

mamma 19/03/2011 12:34
 

Briziem liekas, ka RD pati kaut ko komente šeit.
Uz so bridi RD jau ir saraksts ar izglitibas iestades, kuras ir atzitas no RD puses par labām esam!!! Še pat e-skolas lapā irraksts!!! Tās saņem tos 30 latus. Tad lūk, lai vecāki izvēlas, kuru no tam velas apmeklēt un piesakās un kad beigsies šīs pirmās 400 vietas, tad arī process beigsies, līdz tiks pieņemts lēmums par nākamajām!!!! Kur vēl elementārak!! Vietas privātajos būs. Kad vecāki būs pieteikušies, tad arī tiks noslēgts līgums ar privato iestādi. Pēc būtibas vai tie ir 30 vai 125 lati, nu tas līgums un procedūra varētu patiesībā būt akurat tāda pati, ja vien apaksā nebūtu savtīgas intereses. Tāpat rinda gara, kad esošie privātie būtu pilni, tad arī būtu lietderigi meklēt risinajumus caur iepirkumiem!!! Tiešām akstīšanās. Slēdzot līgumu ar privāto var uzlikt nosacījumu, ka piemaksu ņemt nedrikst un veikt planveida parbaudes un visss!!!! Tas tiešām ir elementāri, bet tas ka dažiem rūp kā tad tā - viena grupa būs berni pa 125 un pa 200, ta ir atruna, jo šo jautajumu pavisam dabīgā ceļa privātie un vecaki atrisinas paši. Domei vajadzetu kontrolet, vai ir ieverotas normativu prasibas nevis iedzilinaties ikdienā, tik pat labi var celt bez maz vai prasibu, kad valsts b/d, ja audzite saslimst bernus apvieno divas grupās (lidz pat 30 gabali), daziem b/d rotalu laukumi ir avariju stavokli u.t.t. u.t.t.daudzos b/d vaditaja klaji pasaka naudas nav un tapec milie vecaki perkiet zaluzijas, visu, ko papildus vajag, maksajam fonda naudas un sapulces meklejam risinajumus caur kuru vecaku to darit, lai neparadas oficiali, nu...!
Tagad sanak absurds, ka dome ir saslegusi ligumus ar kaudzi privato b/d un liguma ir noteiktas prasibas (visas) un sie darzi brec, ka grib bernus un vecaki grib sos darzus, bet dome nedod, teikdama, ka risina jautajumu:-(((((....nu ta vienkarši runajot

mamma 2 22/03/2011 18:52
 

Pilnīgi piebiedrojos mammas teiktajam. Ja sistēma jau šobrīd eksistē, ir muļķīgi radīt iepirkumus un stresot vecākus ar jaunām kārtībām, kas mainās katru dienu. Kāpēc viss tik ļoti jāsarežģī? Vecāki jau tāpat ir izvēlējušies privātos dārziņus, kas ir tuvāk mājām vai darbam, līdz ar to šie bērni būtu jāturpina dotēt esošajās grupiņās ar lielāku līdzfinansējumu gadījumos, ja ir pienākusi rinda. Un jaunpienācējiem jāpiemēto tāda pati kārtība. Tas patiešām būtu gan racionāli, gan ērti un godīgi no vecāku un bērnu viedokļa, kuru interesēs tas tiek darīts. Varbūt RD varētu to komentēt.

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit