Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Uzsākta datortīklu ierīkošana skolās ERAF projektā „Rīgas pilsētas vispārizglītojošo skolu informatizācija”(2)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas ERAF vispārizglītojošo skolu informat Uzsākta datortīklu ierīkošana sko...

2011. gada 18. marts

ERAF_ES_IEGULDIJUMS_RD_logo.jpg

Rīgas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar veiksmīgi noritējušās publiskā iepirkuma procedūras (id. Nr. RDITC 2010/001) uzvarētājiem SIA „Komerccentrs DATI grupa” un SIA „Rīgas datortīkli” par Eiropas reģionālās attīstības fonda finansētā projekta „Rīgas pilsētas vispārizglītojošo skolu informatizācija” (vienošanās nr. 2009/0295/3DP/3.2.2.1.2/09/IPIA/VIAA/503) datortīklu ierīkošanu. Plānots, ka datortīklu ierīkošanas darbi skolās tiks pabeigti līdz jaunā mācību gada sākumam – 2011.gada 1.septembrim.

Ņemot vērā to, ka arvien vairāk skolas savā darbā sāk izmantot elektronisko sekmju uzskaites žurnālu, kas ir ērts un moderns komunikācijas līdzeklis starp mācību procesā iesaistītajām pusēm – skolēniem, skolotājiem un skolēnu vecākiem, lai to veiksmīgi ieviestu, nepieciešams, lai datori būtu pieejami ne tikai skolēniem datorklasēs, bet arī skolotājiem dažādu mācību priekšmetu kabinetos. Galvenokārt tieši šīs vajadzības dēļ skolas pārsvarā ir izvēlējušās informatizācijas projekta rezultātā decentralizēt datorus pa skolotāju kabinetiem un ierīkot datortīkla pieslēgvietas kabinetos, kur to vēl nav.

Lai vieglāk būtu plānot skolu informatizācijas projekta ietvaros veicamos tīklošanas darbus, tai skaitā apzināt potenciālos riskus un noteikt darbu veikšanas vidējās izmaksas, tika organizēts tīklošanas darbu pilotprojekts četrās Rīgas skolās – Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, Rīgas 25.vidusskolā, Rīgas 95.vidusskolā un pamatskolā „Rīdze”.

Viens no pilotprojekta mērķiem bija noteikt to, vai papildus datortīkla pieslēgvietām, būtu iespējams ierīkot arī 220V elektrības pieslēgvietas, ņemot vērā to, ka ne visās vietās, kur skolās tiek plānots ierīkot datorizētas darba vietas, tās ir pieejamas.

Pilotprojekta rezultāti liecina par to, ka veidojot datortīkla pieslēgvietas, kas pārsvarā ir decentralizētas pa dažādiem mācību kabinetiem, skolu ēkās ir jāizbūvē kabeļu kanāli, kas mēro samērā lielus attālumus un to ierīkošanas izmaksas dažkārt pat pārsniedz maksimāli pieļaujamās, ņemot vērā Projekta budžetu.

Šī iemesla dēļ, kā arī ņemot vērā to, ka elektrības pieslēgvietas jau pārsvarā ir pieejamas pie skolotāju darba vietām un to papildu ierīkošana nav Projekta primārais mērķis, ir pieņemts lēmums elektrības pieslēgvietas ierīkot tikai tajās vietās, kurās tās ir visvairāk nepieciešamas un to izbūve ir ekonomiski pamatota – telpās, kurās tiks koncentrēts liels datoru skaits. Tās, galvenokārt, ir telpas, kurās tiek plānots veidot jaunu datorklasi. Ņemot vērā to, ka datorklasē datortīkla pieslēgvietas tiks koncentrētas vienas telpas robežās, ierīkojot tur datortīklu, ir jāizbūvē mazāk kabeļu kanālu, līdz ar to ietaupot Projekta finanšu līdzekļus. Ietaupītos līdzekļus ir iespējams novirzīt kvalitatīvu 220V elektrības pieslēgvietu ierīkošanai, kas ir pamatoti arī ar lietderības apsvērumiem, jo nav vēlama prakse daudzus datorus pieslēgt pie elektrības no viena punkta ar pagarinātāju palīdzību, kas var novest pie elektrības ķēdes pārslodzes, drošinātāju izsišanas vai pat datoru bojājuma.

Ņemot vērā to, ka liela daļa skolu, kas ir labuma guvējas skolu informatizācijas projektā, gūst labumu arī projektā „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās”, kura ietvaros arī tiek piegādāti datori, kuriem nepieciešams tīkla pieslēgums, tiek plānots abos projektos paredzētos tīklošanas darbus apvienot vienā darba paketē. Tas nozīmē, ka visu telpu un kabinetu tīklošanas darbi tiks veikti vienā reizē – gan četros dabaszinātņu projektā renovētajos kabinetos, gan pārējos skolas kabinetos, kuros tiek plānots ierīkot datorizētās darba vietas.

Tā kā dabaszinātņu projekta ietvaros skolām ir piegādāti portatīvie datori un bezvadu tīkla piekļuves punkts, katrā no četriem dabaszinātņu projekta kabinetiem tiek plānota divu datortīkla pieslēgvietu izbūve – vienu no tām būs iespējams izmantot bezvadu piekļuves punkta pieslēgšanai, bet otru – skolotāja datora pieslēgšanai tīklam. Šie darbi tiks finansēti no dabaszinātņu projekta budžeta, tāpēc šo kabinetu tīklošana nav jāiekļauj skolu informatizācijas projektā tīklojamo telpu sarakstā. Tas nozīmē, ka skolas, kuras ir labuma guvējas abos projektos, skolu informatizācijas projekta ietvaros varēs ierīkot datortīkla pieslēgvietas, kuru skaits nepārsniedz projekta ietvaros piegādājamo stacionāro datoru skaitu un papildus ierīkot divas datortīkla pieslēgvietas katrā no četriem dabaszinātņu projekta kabinetiem.

Ņemot vērā to, ka vēl tiek risināts jautājums par datortīklu ierīkošanas finansējumu dabaszinātņu projekta kabinetiem un tiek gatavots atsevišķs līgums par šo darbu veikšanu, tīklošanas darbu veikšana skolās ir sadalīta divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks tīklotas tās informatizācijas projektā iekļautās skolas, kuras nav labuma guvējas dabaszinātņu projektā, savukārt, otrajā kārtā – skolas, kuras ir labuma guvējas abos projektos vai arī gūst labumu tikai dabaszinātņu projektā.

Provizoriski plānojot, darbi pirmajā kārtā iekļautajās skolās varētu norisināties visu pavasari un tikt pabeigti maijā, savukārt, otrajā kārtā iekļautajās skolās darbi varētu sākties maijā un tikt pabeigti augustā.

Datortīklu ierīkošana skolā sastāvēs no diviem etapiem. Veicot tīklošanas darbus, pirmajā etapā notiks kabeļu kanālu un datortīkla pieslēgvietu (rozešu) ierīkošana. Kad tā būs pabeigta, tiks organizēta datortīkla kvalitātes testēšana un veikti mērījumi. Ja tie ir veiksmīgi, tiks veikta pirmā etapā veikto darbu pieņemšana – nodošana, noformējot atbilstošu aktu, kuru saskaņo skolas direktors.

Otrajā etapā tiek plānota tīkla komutatoru (switch) piegāde – tā notiks pavasara otrajā pusē, jo par to vēl tiek gatavots atsevišķs līgums un veikts pasūtījums. Plānots, ka tie būs kvalitatīvi HP Procurve tipa komutatori.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

Evija, poruka32@inbox.lv 30/03/2011 09:15
 

Ja labs:d

Pivinators, pivis@inbox.lv 15/05/2014 09:22
 

Ir ir ir ir ir ir ir!

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit