Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Latviešu biedrība pirmo reizi īsteno Eiropas Savienības finansētu projektu

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Rīgas Latviešu biedrība pirmo rei...

2011. gada 5. aprīlis

New Picture (38).pngNew Picture (48).pngLBN _logo.jpg2011. gada martāRīgas Latviešu biedrība uzsāka īstenot projektu „Programmu izstrāde un ieviešana starpkultūru dialoga un komunikāciju prasmju attīstībai personām, kuras sniedz pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem”. Projektu Latvijā administrē Tieslietu ministrija Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2009. gada programmas ietvaros. Rīgas Latviešu biedrība pirmo reizi īsteno Eiropas Savienības finansētu projektu, saņemot ievērojamu finansējumu – 34775,70 lati, tai skaitā Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda finansējumu – 26081,77 lati un nacionālo līdzfinansējumu – 8693,93 lati.

               

Projekta „Programmu izstrāde un ieviešana starpkultūru dialoga un komunikāciju prasmju attīstībai personām, kuras sniedz pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem” mērķis paredz izstrādāt 5 apmācību programmas un materiālus starpkultūru dialoga prasmju un komunikāciju attīstības jautājumos, uzlabojot valsts iestāžu darbinieki, pašvaldību pārstāvju, sociālo darbinieku, biedrību un nodibinājumu pārstāvju un skolotāju kompetenci, sniedzot pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem, kas pārstāv dažādas kultūras un tradīcijas, turklāt visas 5 izstrādātās programmas tiks ieviestas dzīvē, apmācot mērķauditorijas personas un izveidojot sadarbības modeļus, lai tās kļūtu par starpkultūru multiplikatoriem. Projektu realizējot, notiks mācību kursi no 18. aprīļa līdz 3. jūnijam Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā un Rēzeknē.

 

Apmācību programmas izstrādās un kursus vadīs izcili speciālisti savā jomā – tradīciju zinātāji, augstskolu mācību spēki, kultūras un izglītības darbinieki. 5 mācību kursu tēmas ir: „Rotaļas un dejas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē”, ko izstrādājis horeogrāfs, kultūras, mākslas darbinieks Ernests Spīčs; „Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā”, kuras autori ir doktors, teologs, vēsturnieks Guntis Kalme, psiholoģe Diāna Staņko un asistente, lektore Anita Feldmane, „Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi”, ko veidojuši Latviešu folkloras krātuves vadošais pētnieks Guntis Pakalns un etnopsiholoģe, pedagoģe Māra Mellēna; „Kopīgais un atšķirīgais Baltijas jūras baseina valstu un cittautu kalendāro svētku ciklā un ieražās”, ko apzinājusi etnogrāfijas un kultūrvides speciāliste Indra Čekstere un „Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā” – režisoru, kultūrizglītības darba speciālistu Margitas Porietes un Pētera Vilkastes veidota. Beidzot apmācības, apmeklētāji saņems apliecības.

 

Projektu noslēdzot un izvērtējot rezultātus, 29. jūnijā Rīgas Latviešu biedrībā paredzēts rīkot preses konferenci, kā arī plašu noslēguma konferenci.

 

Apgūt bezmaksas apmācību programmu aicināti valsts iestāžu darbinieki, pašvaldību pārstāvji, sociālie darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, skolotāji un citi speciālisti, kuru ikdienas darbs saistīts ar trešo valstu valstspiederīgajiem un, kas organizē savas tautas kultūras pasākumus. Pieteikties lūdzam, sūtot pietiekumu uz e-pastu: projekts@rlb.lv vai, interesējoties pa tālruni 27043170. Plašāka informācija arī Rīgas Latviešu biedrības mājas lapā www.rlb.lv .

 

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība.

__________________________________________________________________________________

Plašāka informācija                                                       Informāciju sagatavoja

Projekta vadītāja Lauma Celma                                       RLB reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane

Mob. tel.27043170                                                         Mob. tel. 29528022;  Tel. 67358548

E-pasts: projekts@rlb.lv                                                 E-pasts: zinta.gugane@rlb.lv

 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit