Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Katru gadu pirms “Gada brīvprātīgais 2017” izvirzīto laureātu svinīgās godināšanas Latvijas mērogā,  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Labklājības departamentu organizē pateicības pasākumu visiem no Rīgas izvirzītajiem brīvprātīgajiem un brīvprātīgā darba organizatoriem.

 

Aizvadītajā sestdienā Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Rīgā, tika godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji no visas Latvijas, kā arī brīvprātībai draudzīgākā pašvaldība. Svinīgā ceremonija bija veltīta Starptautiskai brīvprātīgo dienai, kas tiek atzīmēta 5.decembrī.

 

Atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu, īpašā ceremonijā tika godināti un apbalvoti 2016. gada aktīvākie brīvprātīgie, kas veikuši ievērojamu darbu sabiedrības labā, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības no visas Latvijas.

 

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, aicinām Latvijas iedzīvotājus  un organizācijas pieteikt kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2016”, kas 3. decembrī norisināsies Rīgā un kurā apbalvos gada labākos brīvprātīgā darba veicējus, kas devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. 

 

Projekta "Brīvprātība Latvijas simtgadei" ietvaros jaunieši un viņu atbalsta personas, kā arī NVO brīvprātīgie, jūlijā kopā veic desmit brīvprātīgā darbus astoņās dažādās jomās. Kopā 40 dalībnieki jūlijā brīvprātīgā darbā ieguldīs ap 1200 stundas, katrs 30 stundas dāvājot Latvijai. Pirmie no brīvprātīgā darbiem jau notikuši. 

 

Vai brīvprātīgo koordinators varētu būt profesija un kādām prasmēm jāpiemīt šim speciālistam ? Atbildes uz šo un līdzīgiem jautājumiem būs iespēja rast seminārā „Brīvprātīgo koordinators: profesija vai vaļasprieks”, uz kuru 20. aprīlī aicināti nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kuri koordinē brīvprātīgo darbu, kā arī citi interesenti, kuri vēlas gūt priekšstatu par brīvprātīgo koordinatora nozīmi.

 

Projekts "Brīvprātības platforma", kas astoņus mēnešus tiek realizēts ar mērķi iesaistīt dažādas sociālās grupas brīvprātības paušanā, brīvprātīgā darbā un pilsoniskajās aktivitātēs, jau drīz ieies finiša taisnē.

 

Sestdien, 5. decembrī, svinīgajā ceremonijā tika godināti titula “Gada brīvprātīgais 2015” ieguvēji - brīvprātīgie no Amatas un Auces novada, Brocēniem, Burtnieku novada, Dagdas, Dobeles, Liepājas, Madonas un Rīgas.

 

Aicinām uz projekta “Brīvprātības platforma” Informatīvo dienu “Atklāj sevī brīvprātību!”, kas notiks 16. novembrī no plkst.14.00 līdz 19.00 Brīvprātības mājā, Lācplēša ielā 70B-1, Rīgā.  

 

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, Latvijas iedzīvotāji un organizācijas aicinātas pieteikt kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2015”. Tajā apbalvos šī gada labākos brīvprātīgos, kas devuši nesavtīgu ieguldījumu sabiedrības labā. Šogad sveikšanai var izvirzīt arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. 

 

Radošā apvienība jauniešiem „TREPES” projekta "Brīvprātības platforma" ietvaros,  sadarbībā ar projekta partneri , biedrību "Cita Rīga", uzsākusi  filmēt un veidot īsfilmu par dažādu sociālo grupu iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs, paužot brīvprātību un iesaistoties brīvprātīgā darbā, tīklojoties un popularizējot brīvprātīgā darbu.

 

Šī gada augustā veiksmīgi noslēdzies divus gadus ilgušais mācību partnerības projekts „Brīvprātīgā darba aktivitātes izglītības turpināšanai (VOLARE)”, kuru īstenoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ES mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas ietvaros sadarbībā ar partneriem no Spānijas, Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas un Polijas.

 

No 2011. līdz 2013. gadam 18 nevalstiskās organizācijas apvienojās ar mērķi sadarboties un popularizēt gan nevalstisko organizāciju darbu un pilsonisko līdzdalību, gan brīvprātīgo darbu ar saukli "Goda lieta būt brīvprātīgajam!".

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka saskaņā ar vērtēšanas komisijas lēmumu sabiedrības integrācijas projektu konkursā Rīgas domes iestādēm brīvprātīgo darba programmu īstenošanai no 24 iesniegtajiem projektiem finansiāli tika atbalstīti 13 projekti par kopējo summu 14 533,34 EUR.

 

Ir radīta īpaša interneta vietne www.DEEDin.com, kas pulcina brīvprātīgā darba veicējus un cilvēkus, kuri vēlas veikt brīvprātīgo darbu.

 

Sagaidot Starptautisko brīvprātīgo dienu, kas tiek atzīmēta 5. decembrī, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus pieteikt kandidātus titulam „Gada brīvprātīgais 2014”, kuru var saņemt ikviena fiziska persona, kas aktīvi iesaistās brīvprātīgo kustībā, veic brīvprātīgo darbu, kā arī ziedo savu laiku un prasmes sabiedriski lietderīgiem mērķiem.

 

9. un 10. oktobrī Rīgā notika  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta īstenotā projekta „Brīvprātīgā darba aktivitātes izglītības turpināšanai (VOLARE)” partneru tikšanās. Uz tikšanos bija atbraukuši projektā iesaistīti partneri no Spānijas - Hihonas, Lielbritānijas – Donkasteras un Šefīldas, Itālijas - Dženovas, Vācijas – Āhenas un Polijas - Sopotas, pārstāvot gan pašvaldības, gan skolas un nevalstiskās organizācijas.

 

2013. gada 1. augustā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar partneriem no Spānijas, Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas un Polijas uzsāk īstenot ES mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas Mācību partnerības projektu „Brīvprātīgā darba aktivitātes izglītības turpināšanai (VOLARE)”.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka saskaņā ar vērtēšanas komisijas lēmumu sabiedrības integrācijas projektu konkursā Rīgas domes iestādēm brīvprātīgo darba programmu īstenošanai finansiāli tika atbalstīti 12 projekti par kopējo summu 10014,42 Ls.

 

28.septembrī notika Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (turpmāk - Departaments) rīkotais seminārs par brīvprātīgo darbu pašvaldībā. Semināra ietvaros Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Labklājības departamenta padotības iestādēm bija iespēja uzzināt par nupat izsludināto konkursu brīvprātīgo darba programmu īstenošanai.

 

Teksta izmērs: A A A

Pasākumu kalendārs
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
 
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit