Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

90006388 - ziedojumu tālrunis Rīgas Latviešu biedrības restaurācijai un atjaunošanai

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi 90006388 - ziedojumu tālrunis Rīg...

2011. gada 14. februāris

Šonedēļ uzsākta ziedojumu vākšanas akcija Rīgas Latviešu biedrības nama restaurācijai un atjaunošanai. Lai palīdzētu Rīgas Latviešu biedrībai atjaunot vēsturiskā, unikālā un skaistā nama telpas, Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonds ir izveidojis ziedojumu tālruni un aicina iedzīvotājus, piezvanot uz numuru 90006388, ziedot simts santīmus Rīgas Latviešu biedrības nama atjaunošanas darbiem.

Vienlaikus ir iespēja ziedot speciāli sagatavotā ziedojumu lādē, kura atrodas Rīgas Latviešu biedrības 1. stāva vestibilā, kā arī var veikt personīgu ziedojumu Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonda birojā 428. telpā, nama 4. stāvā, saņemot pateicības apliecinājumu par ziedojumu. Tāpat veikt pārskaitījumu iespējams uz fonda ziedojuma kontu LV33 UNLA 0002 0564 6946 9.

Šādi Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonds cer palīdzēt Rīgas Latviešu biedrības namam, lai atjaunotu un restaurētu Zelta zāles salonu, centrālās kāpnes, lai veiktu vēsturisko vitrāžu saglabāšanu, Lielās zāles griestu siltināšanu, alternatīvas apkures sistēmas izveidošanu, logu daļēju nomaiņu, lustru mehānisma remontu nama vecākajā daļā, ventilācijas sistēmas pilnīgu rekonstrukciju. Aprēķināts, ka restaurācijas un atjaunošanas izmaksas var sasniegt pat deviņdesmit septiņus ar pusi tūkstošus latu. Ziedojumu akcijas patrons ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs, Rīgas Latviešu biedrības Goda biedrs, akadēmiķis Jānis Stradiņš.

Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna: „Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā sabiedriskā organizācija pasaulē. Tā ir Latvijā unikāla latvietības saliņa, kurai ir īpašums – tautas lepnums – Rīgas Latviešu biedrības nams. Šobrīd mūsu ziņā ir izvēle: namu pārdot bagātiem cittautiešiem, ierīkot tajā spēļu elli vai tomēr saņemties un ziedot, lai šis nams allaž būtu latviešu nacionālās identitātes centrs gan Latvijā, gan Eiropā, gan pasaulē.”    

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais: „Rīgas Latviešu biedrības nams ir ne vien kultūras un arhitektūras piemineklis, bet arī nozīmīgs latviešu tautas vēstures un kultūras notikumu liecinieks. Rīgas Latviešu biedrība pēdējos 20 gados, kopš tās atjaunošanas, ir tikai ar saviem spēkiem apsaimniekojusi un uzturējusi namu, piesaistot līdzekļus un ziedojumus. Dzīvojam no tā, ko nopelnām, nesaņemam ne pašvaldības, ne valsts finansējumu. Nama uzturēšana ir nepārtraukts process, ja tas tiek pārtraukts, vēsturiskais nams ātri vien var aiziet bojā. Rīgas Latviešu biedrības nama telpās skatāmi vērtīgi mākslinieciskie veidojumi – vitrāžas, kokgriezumi, griestu gleznojumi, skulpturāli veidojumi, kurus nu apdraud jumta bojājumi. Īpaši jumta seguma bojājums nama kreisajā spārnā liek rīkoties nekavējoties! Šobrīd ir jāsaved kārtībā nama kritiskākās vietas, ko paši saviem spēkiem un resursiem nespējam.

Pienācis brīdis, kad jāaicina talkā ikviens ziedot savu artavu. Lai staltais nams arī turpmāk kalpotu latviskām norisēm. Rīgas Latviešu biedrības namam jākļūst par centrālo tikšanās vietu. Lai tas kļūst par jaunu ideju dzimšanas vietu un jaunu organizāciju šūpuli!”         

2011. gada 3. maijā paredzēta vērienīga ziedojumu vākšanas akcijas kulminācija LTV 1 programmā, kas tiek veidota sadarbībā ar Latvijas Televīziju, piedaloties ievērojamiem latviešu sabiedriskajiem un kultūras darbiniekiem, izciliem solistiem un māksliniekiem.

* * *

 Pirmais Rīgas Latviešu biedrības nams tika celts 1869. gadā pēc arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa projekta, diemžēl 1908. gadā šī ēka pilnīgi nodega. Rīgas Latviešu biedrība tūlīt ķērās pie nama atjaunošanas. 1909. gada aprīlī tika apstiprināts arhitektu Eižena Laubes un Eižena Poles projekts, pēc kura arī jauno ēku uzcēla. Būvdarbus beidza un namu svinīgi iesvētīja 1909. gada decembrī. 1938. gadā tika pabeigta vērienīga ēkas paplašināšana pēc arhitekta Eižena Laubes projekta.

 Būsim pateicīgi ikvienam ziedotājam par labo gribu!

------------------------------
Plašāka informācija:
Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonda priekšsēdētāja Mirdza Stirna
Mob. tel. 29407487
E-pasts: mirdzastirna.lv@inbox.lv

Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais
Mob. tel. 29553442
E-pasts: ingmars.caklais@rlb.lv


Informāciju sagatavoja:
RLB reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane
Mob. tel. 29528022
Tel. 67358548
E-pasts: zinta.gugane@rlb.lv

 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit