Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Notiks Latviešu sapņa pārstāvniecības Dzimšanas svētki

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Notiks Latviešu sapņa pārstāvniec...

2011. gada 14. marts

Kopš 2011. gada 21. februāra atvērta mākslas projekta “Latviešu sapnis” pārstāvniecība Rīgā, Baznīcas ielā 20/22, kas sevī apvieno mākslas galeriju, suvenīru tirgotavu un tējnīcu. Oficiālā atvēršana notiks 2011. gada 17. martā, plkst. 18.30 ar dziesminieces Helēnas Kozlovas un grupas Levīti piedalīšanos. 

Kopš 2011. gada 21. februāra mākslinieces Agneses Bules mākslas projekts „Latviešu sapnis” iemājojis savā pārstāvniecībā – mākslas galerijā, tējotavā un suvenīru pārdotavā Rīgā, Baznīcas ielā 20/22.

Latviešu sapņa pārstāvniecībā visiem interesentiem ir iespējams apskatīt mākslinieces Agneses Bules projekta “Latviešu sapnis” pastāvīgo ekpozīciju, iespēja izzīlēt savu Latviešu sapņa stāvokli, noskatīties filmas par latviešiem, apskatīt mākslinieces radītos suvenīrus, iemalkot tēju un padomāt.

Kopš Latviešu sapņa pārstāvniecības atvēršanas ir saņemt daudz laba vēlējumu, kas liecina par projekta nepieciešamību nacionālās identitātes un stāsta stāstīšanai par latviešiem ne tikai pašiem, bet arī ārvalstniekiem.

Taču, lai sapnis būtu īsts un izbaudīts, nepieciešami svētki, kas latviešiem jau izsenis bijuši svarīgi un tos viņi labprāt svinējuši. Tāpēc ar dziesminieces Helēnas Kozlovas un grupas Levīti piedalīšanos 2011. gada 17. martā tiks atzīmēti Latviešu sapņa pārstāvniecības dzimšanas svētki. Tas arī būtiski mainīs latviešu ikdienu, jo ik gadu šajā datumā būs vēl viena svinama diena un nepieciešamība iegriezties Latviešu sapņa pārstāvniecībā.

Par mākslas projektu Latviešu sapnis
„Latviešu sapnis” ir multidisciplinārs mākslas projekts, kas plašāk kļuva pazīstams 1999. gadā ar A.Bules personālizstādi uz peldošās galerijas „Noass”. Vairāk nekā 10 gadus „Latviešu sapnis” klejo latviešu mītu, vēstures, poētikas un identitātes pasaulē. Caur radīto Latviešu sapņa prizmu metaforiskā, paraboliskā un ironiskā veidā tiek atainotas latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas un radīti arvien jauni un jauni mīti. „Latviešu sapnis” kā domas un mākslinieka iespēju izvērsums radītās latviešu pasaules robežās šo gadu laikā ir materializējies vairākās filmās, izstādēs, akcijās, grāmatā, kalendārā, grafiskā dizaina darbos un daudz kur citur. Mākslas projekts uzskatāms arī par alternatīvu stastījumu par latviešu izcelšanos, jo projekta ietvaros zīmējumu un stāstu veidos ir izmantoti gan latviešu sakāmvārdi, gan ikdienišķas situācijas.

Par Latviešu sapņa pārstāvniecību
Latviešu sapņa pārstāvniecība tapusi, lai Latvijas iedzīvotājiem un viesiem būtu iespēja vienkopus iepazīties ar Latviešu sapni. Pārstāvniecībā apskatāma mākslas projekta pastāvīgā ekspozīcija, nopērkami mākslas projekta ietvaros tapušie suvenīri, un jau pavisam drīz būs iespēja mākslu baudīt pie tases tējas un gardām smalkmaizītēm. Latviešu sapņa pārstāvniecības ideja ir kļūt par atvērtu kultūras telpu, kurā pulcējas cilvēki, lai runātu, domātu, baudītu un radītu jaunus un jaunus latviešu stāstus, jo visā pasaulē ir tikai viena unikāla un spēcīga tauta – latvieši. Tāpēc, lai to visu piepildītu Latviešu sapņa pārstāvniecībā notiks kultūras pasākumi, radošās darbnīcas, tikšanās ar māksliniekiem, mākslas mīļotājiem, latviešu ikdienas pētniekiem u.c. interesantām personībām. Latviešu sapņa pārstāvniecībā būs gaidīts ikviens, arī mazi bērni.
Latviešu sapņa pārstāvniecība atvērta katru dienu no plkst. 10.00–18.00.

Par uzņēmumu “Latviešu sapnis”
SIA „Latviešu sapnis” ir dizaina uzņēmums, kas nodarbojas ar Latviešu sapņa idejas tālāku attīstību, Latvijas un latvieša tēla popularizēšanu ar alternatīvām, mākslas, dizaina un mītrades metodēm. Izmantojot mākslas projekta „Latviešu sapnis” veidotos zīmējumus, tēlus un mītus, uzņēmums pašlaik jau ražo kancelejas preces (klades), piezīmju blokus, atklātnes, krūzes, maisiņus u.c. 2010. gadā Latviešus sapnis ir radījis Zaļā zara kvalitātes zīmi un Zaļā zara sertifikātu, kurus piešķir uzņēmumiem, organizācijām un privātpersonām, kas sekmē latviešu tikšanu uz zaļa zara.

 

Aigars Kauliņš
Latviešu sapņa pārstāvniecības kurators,
SIA “Latviešu sapnis” valdes loceklis
mob. + 371 26566333, + 371 27897321
tālr. + 371 67278686
latviandream@latviandream.lv
www.latviandream.lv
www.latviesusapnis.lv
www.draugiem.lv/latviandream

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit