Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Nedēļas nogalē noslēdzas Rīgas amatieru teātru festivāls ”Rīga spēlē teātri”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Nedēļas nogalē noslēdzas Rīgas am...

2011. gada 25. marts

Nedēļas nogalē, no 25. līdz 27. martam Rīgas amatieru teātru festivāla „Rīga spēlē teātri” noslēgumā vienpadsmit izrādes VEF Kultūras pilī piedāvās gan Rīgas pašvaldības kultūras centru, gan Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes studentu teātri.

25. martā plkst. 17.00 uz izrādi „Ar zvaigzni kabatā” aicina VEF Kultūras pils drāmas kopa režisores Dagmāras Karzovas vadībā. Muzikālas dzejas kompozīcijas pamattēma -  daba un cilvēks laika ritumā, dabas nozīme cilvēka dzīvē. Savukārt Latvijas Neredzīgo biedrības „Strazdumuižas drāmas un dzejas teātros” izrāde „Ģimenes svinības” rosina vērīgāk ieskatīties sevī un, pirms kritizējam un nosodām citus, pārdomāt, vai neesam pārāk egoistiski. Plkst. 21.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Vecpilsētas teātra izrāde „Kurpurrū” pēc Mārtiņa Zīverta lugas motīviem stāsta par cilvēka vientulību, savstarpēju nošķirtību un nespēju īsti saprast otru līdz brīdim, kad cilvēks spēj pārkāpt pāri paša uzceltajam principu žogam un ir gatavs mīlēt un ziedoties otram cilvēkam.

Gunāra Priedes luga „Aivaru gaidot” Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” teātra studijas „Haritas” jauniestudējumā ir izrāde par plaisu, kas pastāv un aug arvien lielāka starp dzīvi pilsētā un dzīvi laukos, par materiālo un garīgo vērtību balansu, par mīlestību un egoismu. Izrāde notiks sestdien, 26. martā plkst. 13.00. Tajā pašā dienā plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris „Kamertonis” un vokālais ansamblis „Putnu dārzs” ielūdz uz izrādi „Ja dzīve tevi pievils…”. Tā ir muzikāla drāma Ludmilas Stančikas režijā pēc Ļeva Tolstoja lugas „Dzīvais mironis” motīviem, kurā varonim ik brīdi jārod atbildes uz mūžīgo jautājumu: „Būt vai nebūt?” un jāatrod spēki cīņai ar ļaunumu sevī. Izrāde krievu valodā.

VEF Kultūras pils Tautas teātris plkst. 16.30  piedāvās skatītāju vērtējumam izrādi „Tā nebija piektā” pēc Aldo Nikolai lugas motīviem, kurā atklājas savdabīgs ģimenes attiecību trīsstūris. Kamerzālē plkst. 18.00 Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” studijteātra „Aka” izrāde „Atraitnes”, kas ir absurda komēdija par mūžīgo vīrišķo un sievišķo, kas ar sievietes unikālo spēju pašsaglabāties un vīrieša vēlēšanos dominēt dīvainā un absurdā veidā noved pie pašizolēšanās un pašiznīcināšanās.

Savukārt plkst. 19.30 Latvijas Universitātes Studentu teātris skatītājiem piedāvā izrādi - Juliu Edlisa lugu „Vārdu sakot, kino…” Visvalža Klintsona režijā. Lugas darbība norisinās pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados kādā no padomju kūrortpilsētām, kurā visa pilsētas dzīve pakārtota kūrorta sezonai. Skatītājiem būs iespēja vērot piecu dažādu sieviešu, vecumā no 13 līdz 40 gadiem, iekšējās pasaules problēmas un mēģinājumus tās risināt.

Starptautiskajā teātra dienā, 27. martā uzstāsies VEF Kultūras pils ansamblis „Rīgas Pantomīma” ar izrādi „Smaids”, kas ir kā vizītkarte, kurā apvienoti visi Rīgas Pantomīmas spēles veidi, sākot ar klasisko pantomīmu līdz pat visdejiskākajai – Imanta Kalniņa 4. simfonijas „Allegreto”. Pēc tās sekos Lietuvas Pasvales (Pasvalys) pilsētas kultūras centra dejas teātra „Tango&” izrāde „El tango” (de Maria) ar smeldzīgu stāstu par prostitūtu Mariju, kuras kaisle un dzīves jēga ir tango, tāpēc arī izrādi caurvij šīs mūzikas ritmi. Tuvojoties festivāla noslēguma ceremonijai būs skatāma Rēzeknes Tautas teātra izrāde „Brīvā laulība”, kuras režisore ir Māra Zaļaiskalns. Izrāde sākas ar kādas ģimenes vārdu apmaiņu, kas pāraug ķildā – pazīstama situācija, kurai pikantumu piešķir tas, ka abi laulātie ir aktieri. Lugas varoņi – vīrs un sieva pēc nebeidzamiem strīdiem saprot, ka patiesībā mīl viens otru.

Rīgas amatieru teātru festivāla „Rīga spēlē teātri” noslēguma ceremonija notiks plkst. 19.30 VEF Kultūras pils Lielajā zālē, kurā, izvērtējot amatierteātru radošo veikumu, apbalvos veiksmīgākos iestudējumus un pasniegs festivāla ceļojošo balvu „Lielais Toms”.

Visas izrādes iespējams apmeklēt bez maksas.

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit