Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Festivāla Survival Kit III lekciju maratons nākotn-Ēšana

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Festivāla Survival Kit III lekcij...

2011. gada 5. aprīlis

pagatavot nākotni? Kas ir tās sastāvdaļas? Un kā to apēst? Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) aprīlī rīko festivāla SURVIVLA KIT lekciju maratonu nākotn-ĒŠANA.

Piecos pasākumos dažādu jomu labākie speciālisti dalīsies ar nākotnes receptēm, aicinot iesaistīties sarunā par vērtībām, resursiem un idejām, no kurām veidojam katrs savu individuālo un Latvijas rītdienu. 

Pirmā lekcija Nākotnēšana – kristāla bumba vai zinātne? notiks jau 7. aprīlī – Aivars Kalniņš no Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes skaidros, kas ir nākotne un kādi ir tās pagatavošanas veidi.

Turpmākajos pasākumos LMC piedāvās aizraujošas versijas par mūsu ēšanas, naudas, veselības, mājokļa nākotni.

SURVIVLA KIT lekciju maratonsnākotn-ĒŠANA notiek, gatavojoties laikmetīgās mākslas festivālam Survival Kit, kas rudenī notiks Rīgā. Festivāls radās pirms trim gadiem, reaģējot uz krīzes nestajām izmaiņām, un aicināja meklēt radošus risinājumus izdzīvošanai. Šogad, spēlējoties ar jaunvārdu nākotnēšana, festivāls rosina paskatīties uz izdzīvošanas pamatvajadzībām – pārtiku, mājokli, veselības aprūpi un naudu nākotnes perspektīvā. Kā mūsu ikdienas izvēles ietekmē nākotni? Vai krīze mums iemācījusi jaunu attieksmi pret resursiem? Kādu nākotni ir iespējams pagatavot, pievienojot jaunajām vērtībām krīzes laikā attīstītās zināšanas un iztēli?

Māksla ir vide, kurā pieļaujamas vispārdrošākās fantāzijas, muļķīgākie jautājumi un nekaunīgākās atbildes. Tādēļ Laikmetīgās mākslas centrs piedāvā platformu, kur satikties nākotnei ar ēšanu.

SURVIVAL KIT lekciju maratona nākotn-ĒŠANA programma:

7. aprīlis Lekcija: Nākotnēšana – kristāla bumba vai zinātne? - Aivars Kalniņš, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte;

18. aprīlis Saruna: Kā ēdīsim, tā dzīvosim?: latviešu ēšanas tradīciju nākotne. Piedalās pavārs Mārtiņš Sirmais, etnogrāfe Sanita Stinkule, medicīnas profesors Anatolijs Danilāns;

20. aprīlis Lekcija: Finanses. Vērtības. Nākotne. - Pēteris Strautiņš, DnB NORD Bankas ekonomikas eksperts;

27. aprīlis Lekcija: Katram sava brīnumzālīte? Personalizētā medicīna - Maija Dambrova, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja;

2. maijs Lekcija: Vieta tukša nepaliks: kas pēc gadiem dzīvos Latvijā? - Aija Lulle, Latvijas Zinātņu akadēmijas Zinātnes un tehnoloģiju centrs;

Lekcija Nākotnēšana – kristāla bumba vai zinātne?

Seni kā cilvēce ir pētījumi par iespējām – vēlamām un bīstamām, ticamām un gandrīz neiespējamām - tām, kas raisa apņēmību un mobilizē rīcībai. Laika ritumā ir mainījušās tikai pieejas – kā spriest par nākotni. Mūsdienās nākotnistikā specializējas daudzas organizācijas, ir universitātes, kurās var iegūt akadēmisko grādu stratēģiskajā nākotnēšanā .

„Nākotni paredzēt nevar, bet tas nenozīmē, ka par to nevajadzētu domāt!” saka lektors Aivars Kalniņš, kurš iepazīstinās ar to, kā nākotne tiek prognozēta pēdējos 30 gadus, kad precizitāte un drošums kā kvalitātes kritēriji zinātniskajām prognozēm tiek kritiski izvērtēti un meklēti jauni ceļi nākamību izpētei. Kas ir nākotnēšana? Ko mēs varam zināt par rītdienu? Cik zinātniskas ir nākotnes prognozes?

A. Kalniņš runās par tēmām Nākotnes rats, Takas uz nākotnēšanu, Nākotne viņus distopijas un īpašu uzmanību pievērsīs vienai no nākotnes sastāvdaļām - iztēlei.

Par lektoru - Aivars Kalniņš, inženierekonomists, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes pasniedzējs. Absolvējis Latvijas Universitātes aspirantūru, izpētes tēmas - ilgtermiņa lēmumu pamatošana un stratēģiskās efektivitātes vērtēšana. Studentus un kolēģus aicina iedziļināties ne tikai IT pakalpojumu, prognozēšanas, kibervalodas un tehno-racionalitātes kopumā iespējās, bet arī ierobežojumos.

Lekcijas sākums: plkst.18.00

Norises vieta: Laikmetīgās mākslas centrs Alberta ielā 13, 7.stāvā

Ieejas maksa: Ls 2

Pieteikšanās: Ieeja tikai piesakoties vismaz dienu pirms lekcijas norises – survival.kit@inbox.lv .

Tālāka informācija: www.lcca.lv

SURVIVAL  KIT lekciju maratonunākotn-ĒŠANA atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Eiropas Savienības programma Kultūra.

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit