Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Eiropas Publiskās Mākslas Centrs (EPAC) piedāvā - Ginta Gabrāna mākslas darba „Nervi” atklāšana

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Eiropas Publiskās Mākslas Centrs ...

2011. gada 5. septembris

Šī gada 17. septembrī Kaļķu ielas skvērā (Vecrīgā) tiks atklāts Ginta Gabrāna mākslas darbs „Nervi” projekta „EPAC” („Eiropas Publiskās Mākslas Centrs”) ietvaros.

EPAC (European Public Art Centre – EPAC) ir starptautiska daudznozaru publiska izstāžu telpa pilsētvidē, kas aptver astoņas valstis – Latviju, Igauniju, Poliju, Somiju, Spāniju, Portugāli, Lielbritāniju un Islandi. Proti, visās minētajās valstīs aktīvās publiskās pilsētvides zonās tiks izvietoti speciāli projektam radīti mākslas objekti, kas konceptuāli veidos vienu izstādi Publiskās tehnoloģijas (Public Technologies).

EPAC pamatkoncepcija balstās uz trīs elementiem: māksla, zinātne un tehnoloģijas, to savstarpējo ietekmi, iespējām un pielietojumu. EPAC primārais mērķis ir izveidot Eiropā pirmo publiskās mākslas centru, kas rastu, nodrošinātu, izveidotu permanentas fiziskas izstāžu vietas publiskā vidē (pamatā orientējoties uz aktīvo pilsētvidi, kas pulcē lielu auditoriju) vairumā Eiropas valstu. Tādā veidā aktualizējot un veicinot laikmetīgās mākslas publisku pieejamību jebkuram interesentam vai nejaušam garāmgājējam, iesaistot kultūras procesā arī pasīvos sabiedrības segmentus jeb grupas, vienlaikus arī popularizējot vizuālo mākslu kā nozari un Eiropas māksliniekus pārrobežu kontekstā, radot iespēju īstenoties starptautiskiem un eksperimentāliem mākslas projektiem un inovācijām.

Izstādes Publiskās tehnoloģijas ietvaros Latvijas pilsētvidē kā pirmā tiks izstādīta Ginta Gabrāna gaismas skulptūra „Nervi”, kas veidota no sānspīdes optiskās šķiedras savienojumā ar spēcīgu gaismas lāzeru. „Dažādu krāsu impulsi - sarkans, zils, violets, dzeltens utt., tiek pārraidīti pa optisko šķiedru ar tik milzīgu ātrumu, ka mēs vairs tos neuztveram kā atsevišķus toņus, tie kļūst neredzami un pārvēršas par mierīgi plūstošu baltu gaismu. Sekundē tiek pārraidīti ap 11 200 000 dažādu krāsu, intensitātes un garuma impulsi. To skaits ir izvēlēts tik pat liels, cik bitus informācijas vienā sekundē spēj apstrādāt visa cilvēka nervu sistēma. Salīdzinoši mūsu apziņa spēj apstrādāt tikai 10 – 60 bitus sekundē”, tā par savu darbu stāsta mākslinieks.

Jāpiebilst, ka divas no astoņām Eiropas Publiskās Mākslas Centrā paredzētajām izstādēm jau ir atklātas. Kā pirmie sevi pieteica Helsinku radošā apvienība: Mina Arko (Mina Arko), mākslinieks Bens Dromejs (Ben Dromey) un programmatūras inženieris Jari Suominens (Jari Suominen) ar darbu „City Beat”, izstādes atklāšana noritēja 26.augusta pievakarē Helsinku sirdī – Lasipalatsi laukumā. Savukārt 1.septembrī Londonā, Bišopa laukumā (Bishops square, Spitalfiels) tika atklāts Annijas Brodijas (Anne Brodie) darbs „BeeBox”. Tuvākajā laikā arī citās iesaistītajās valstīs tiks atklāti dažādu mākslinieku darbi, kuri vēlāk ceļos no valsts uz valsti apmaiņas programmas ietvaros.

Projekta veidotāji MMIC (Mākslas Menedžmenta un Informācijas Centrs) aicina sekot līdzi projekta norisēm, jo Izstādes pavadošo, taču ne mazāk nozīmīgo programmu veidos radošās darbnīcas, mākslas profesionāļu un ekspertu paneļdiskusijas, semināri un arī sadarbības tīkla CAST (Contemporary Art, Science and Technologies/ Laikmetīgā māksla, zinātne un tehnoloģijas) izveide.

Sīkākai informācijai par projektu, tajā iesaistītajām valstīm, māksliniekiem un darbiem šeit: http://www.epacpublic.eu

 

Izstādes norises laiks: 2011. gada 17. septembris – 2011. gada 17.oktobris

Izstādes atklāšana: 2011. gada 17.septembris, plkst. 19:00

Norises vieta: Kaļķu ielas svērs (Kaļķu iela 15, Vecrīga, LV - 1050)

 

Sīkākai informācijai sazināties ar: MMIC (Mākslas menedžmenta un informācijas centrs) projektu vadītāju Ievu Štrāli, tel./fakss: +371 67225358, m.t. +371 26246063, mmic@latnet.lv, www.mmic.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit