Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Tehno-ekoloģijas XIII Starptautiskais jauno mediju kultūras festivālā Māksla+Komunikācija 2011

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Tehno-ekoloģijas XIII Starptautis...

2011. gada 28. oktobris

Rīga, 3. novembris – 11. decembris, 2011. Šīgada festivāls Māksla+Komunikācija ar tēmu “Tehno-ekoloģijas” tiecas iedziļināties jautājumā, kā mēs “apdzīvojam” vidi, kuru piepilda mūsu ikdienā lietotās tehnoloģijas.

Šodien tehnoloģijas vairs nevaram tik vienkārši uzskatīt par kaut ko svešu jeb tādu, kas pastāv kā pretstats “dabiskajam”. Ikdienas dzīvē mēs neizbēgami saskaramies ar visdažādākajām tehnoloģiju jomām – no automašīnām, elektroenerģijas un sakaru tīkliem līdz datoriem, mobilajām ierīcēm un sadzīves tehnikai. Šāda situācija pieprasa jaunu, ekoloģiskāk orientētu izpratni par cilvēku un tehnoloģiju savstarpējām attiecībām. Šobrīd uz Zemes turpinās intensīvas tehnoloģiju zinātnes izraisītās pārmaiņas, kuru sekas mēs pilnībā vēl neapzināmies. Franču filozofs Gvatari savā darbā “Trīs ekoloģijas” ierosina ņemt vērā trīs ekoloģiskos “rādītājus” – apkārtējo vidi, sociālās attiecības un cilvēka mentalitāti, uz kuriem balstoties pārvērtēt veidu, kā mēs dzīvojam uz šīs planētas. Šāda ētiski filozofiska perspektīva ir nepieciešama, ja neesam atmetuši cerību atrast mazāk bīstamus ceļus nākotnē par tiem, kurus šobrīd ejam.

Phonofolium” (autori – Scenocosme: Anē met den Anksta un Gregorijs Lasērs / FR), interaktīvs mākslas darbs.

Radošu pieeju un novatoriskas idejas piedāvā mākslinieki festivāla izstādē, kas ar tādu pašu nosaukumu – “Tehno-ekoloģijas” – notiks no 4. novembra līdz 11. decembrim Laikmetīgās mākslas centrā kim? Spīķeros. Izstādē būs apskatāmi tādi mākslas darbi kā beļģu mākslinieka Bartaku darinātās solārā paneļa šūnas, kurās izmantotas vienīgi dabiskas izejvielas (piemēram, aroniju sula), un kuras viņš pats dēvē par “saules enerģijas uzkodām”. Franču mākslinieku Scenocosme  interaktīvajā mākslas darbā “dzīvs” (augošs) koks, kas ir dabisks sensors un ir spējīgs uztvert dažādas enerģijas plūsmas, reaģē uz cilvēka kustībām, izdalot skaņas. Savukārt inovatīvā dizaina objekts Andrea ir franču mākslinieka-dizainera un zinātnieka, Hārvarda universitātes profesora, kopīgs izgudrojums, kas telpaugu dabisko spēju attīrīt gaisu padara vairākkārt efektīvāku. Citā franču mākslinieku darbā apmeklētāji tiks aicināti apgulties šūpuļtīklā, kur speciāli sakomponētu skaņdarbu varēs nevis dzirdēt ar ausīm, bet uztvert ar visu ķermeni. Britu mākslinieks iepazīstinās ar stāstu, kā viņš pats izgatavojis maizes tosteri, industriālās ražotnes vietā izmantojot parasto mikroviļņu krāsniņu... Un vēl vairāki citi tikpat interesanti mediju mākslas darbi un inovatīvā dizaina objekti būs aplūkojami šajā izstādē. Izstādes atklāšana: 3. novembrī plkst. 19.00 – aicināti visi interesenti! Ieeja izstādē – brīva.

Radošā darbnīca “Sarunas augiem” (autors: Popkalab) īpaši paredzēta ģimenēm – vecākiem ar bērniem.

Paralēli izstādei, 5. novembrī (12.00 – 18.00) kim? Spīķeros mākslinieki no Popkalab vadīs publikai atvērtu radošo darbnīcu “Sarunas ar augiem”, kurā parādīs kā ar vienkāršu elektroniku uzbūvēt interaktīvu, skaņu ģenerējošu sistēmu. Dalībnieki aicināti līdzi atnest augus podiņos, un spēlēties ar to radītajām skaņām. Šī darbnīca priecēs visplašāko interesentu loku – gan  bērnus, gan pieaugušos.

Un vēl viena unikāla iespēja – tikai divas dienas 4. un 5. novembrī RIXC Mediju telpā no pl. 10.00  līdz 17.00 festivāla apmeklētāji varēs izgatavot suvenīra figūriņu, kas ... esat jūs pats! Spāņu mākslinieki no blablabLAB izmanto pašizgatavotu 3D (trīsdimensiju) printeri, kuram pievienots arī 3D skeneris – kļūstiet paši par saviem suvenīriem!

Festivāla īpašais piedāvājums ir nīderlandiešu filmu kuratora Ervīna van 't Hārta (Erwin van 't Hart) īpaši “Tehno-ekoloģiju” festivālam kūrētā video programma, kas tiks demonstrēta piektdien, 4. novembrī pl. 20.00 RIXC Mediju telpā. Programmā iekļauti tādu jaunu talantīgu autoru darbi kā Pilvi Takala (Somija) “Players”, eteam (ASV/Vācija) “Prim Limit” un citi.

Savukārt profesionālai auditorijai un studentiem interesēs 4. un 5. novembrī RIXC Mediju telpā notiekošā starptautiskā mākslas un zinātnes konference “Tehno-ekoloģijas. Apgūstot ikdienas tehnoloģiju vides dzīles”, ko organizē RIXC sadarbībā ar MPLab, Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju. Konferences moderators – Ēriks Kluitenbergs (kas ir arī festivāla “Tehno-ekoloģijas” koncepcijas idejas autors). Konferencē piedalīsies gan izstādes tmākslinieki, gan akadēmiskie pētnieki, kā arī teorētiķi, zinātnieki, vides aktīvisti, sociologi un citi vispusīgi domājošie, kuri ilgtspējības jautājumu risināšanai meklē radošas un novatoriskas pieejas.

Festivāla galvenā programma noslēgsies ar 5. novembra vakarā (plkst. 20.00) RIXC Mediju telpā notiekošo audio-vizuālo performanci-lekciju “Imaginārie mediji”, kas veltīta nīderlandiešu mediju teorētiķa un rakstnieka Ērika Kluitenberga grāmatas tulkojuma latviešu valodā iznākšanai, un kurā piedalīsies pats autors. Grāmatu “Imaginārie mediji” no angļu valodas tulkojusi Daina Siliņa, izdevējs: RIXC.

Festivāla turpinājumā no 7. līdz 13. novembrim Liepājā norisināsies starptautiskās jauno mediju mākslas nedēļas iWeek 2011 programma: radošās darbnīcas, seminārs, mākslinieku prezentācijas, lekcijas, performances un izstādes.

PROGRAMMA:

Ceturtdiena, 3. novembris

18.00 Preses konference un kuratoru vadīta ekskursija pa izstādi (kim? Spīķeros)

19.00 Festivāla “Māksla+Komunikācija 2011” un izstādes “Tehno-ekoloģijas” atklāšana (kim? Spīķeros)

Piektdiena, 4. novembris

10.00 – 17.00 Konference “Tehno-ekoloģijas”. Sekcijas: 1. Tehnoloģijas un daba , 2. Tehnoloģijas un sabiedrība, 3. Tehnoloģijas un vide (RIXC Mediju telpā)

12.00 – 18.00 Radošā darbnīca “SonicDrift”, vada the memelab / CA (kim? Spīķeros)

20.00 Video programma: eteam (US/DE) “Prim Limit”, Pilvi Takala (FI/NL) “Players”, Sebastian Diaz-Morales “Oracle” (AR/NL), Neïl Beloufa (FR) “Kempinski”, Yin-Ju Chen & James T. Hong (NL) “End Transmission” (RIXC Mediju telpā)

Ieeja 2.50 Ls, studentiem – 1.50 Ls.

Sestdiena, 5. novembris

10.00 – 17.00 Konference “Tehno-ekoloģijas”. Sekcijas: 4. Tehnoloģijas un cilvēki, 5. Tehnoloģijas, māksla un ekoloģija, 6. Tehnoloģijas un atvērtas sistēmas (RIXC Mediju telpā)

12.00 – 18.00 Radošā darbnīca “Symptoms Riga” (vada Martin Howse) un publikai atvērtas radošās darbnīcas “Sarunas ar augiem”, vada Popkalab (kim? Spīķeros)

20.00 Festivāla noslēgums, Ērika Kluitenberga audio-vizuāla performance-lekcija “Imaginārie mediji” un grāmatas “Imaginārie mediji” tulkojuma latviešu valodā atvēršana (RIXC Mediju telpā). Ieeja brīva.

4. un 5. novembrī paralēli konferencei RIXC Mediju telpā darbosies blablabLAB (ES) 3D printēšanas projekts “Esi pats sev suvenīrs!” (RIXC Mediju telpā).

7. – 13. novembris –  iWeek 2011 programmastarptautiskās jauno mediju mākslas radošās darbnīcas, seminārs, mākslinieku prezentācijas, performances, izstādes Liepājā (MPLab).

4. novembris – 11. decembris – izstāde “Tehno-ekoloģijas” atvērta apmeklētājiem, kim? Spīķeros Rīgā. Ieeja brīva.

Sīkāka informācija par festivāla programmu:

http://rixc.lv/11

Twitter: http://twitter.com/rixcriga

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit