Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Klasiskās mākslas galerija „Antonija” sadarbībā ar biedrību ”Piena Ceļš” rīko mākslas darbu labdarības izsoli "Meistari un studenti"

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Klasiskās mākslas galerija „Anton...

2011. gada 22. novembris

„Latvija ir bagāta zeme. Tai piemīt sava neatkārtojama ainava, kuru tikai nedaudz skāris urbanizācijas process. Tomēr, manuprāt, lielākā vērtība ir tās kultūra – gan etnogrāfiskais mantojums, gan modernā māksla, kuru radījuši un joprojām turpina radīt dzejnieki un rakstnieki, komponisti un dziedātāji, režisori un aktieri, gleznotāji, grafiķi, dizaineri un amatnieki.

Svarīga loma šajā procesā atvēlēta galvaspilsētai Rīgai, tomēr katrā novadā ir savi izcili talanti un līdzās vecmeistariem darbojas jaunieši, arī tādi, kuri sevi tikai piesaka lielajā kultūras apritē. Tieši šos „jaunpienācējus” nepieciešams visvairāk atbalstīt, lai viņi varētu attīstīties un pilnveidoties un, ņemot vērā pašreizējos smagos ekonomiskos apstākļus, nezaudētu ticību saviem spēkiem.

Šis mērķis ir daļa no nevalstiskās organizācijas „Piena ceļš” programmas, kuras iniciatore ir Anita Kļaviņa. Organizācija par savu uzdevumu izvirzījusi aizsargāt un veicināt Dabas un Cilvēces kā materiālo, tā kulturālo Mantojumu. Iecerētais darbības spektrs ir plašs, taču vispirms paredzēts uzbūvēt uz organizācijai piederošas platības Rugāju novadā mītni kā atbalsta punktu jauniešiem, kas beiguši studijas un sākuši meklēt darbu, bet  grib vēl papildināties ar praksi meistaru uzraudzībā  mākslas, amatniecības, tehnoloģiju jomās  un  ievirzi  ekoloģijā.  Projekts domāts visiem profesionāli izglītotiem jauniešiem, kuriem ir drosme savstarpēji iepazīties un sadarboties ar vecajiem « meistariem », kopīgi ieraudzīt  un novērtēt savas personīgās spējas un dotības, vēlme iemācīties strādāt partnerības veidā un būvēt pašiem jaunu sadzīves  sistēmu, kur vārds « konkurents » tiek nomainīts ar « sabiedrotais »  !   Prakses objekti paredzēti attīstot esošo vidi gan mākslinieciskā, gan tehnoloģiski modernā veidā, lai ar tiem veicinātu  jaunas idejas un  uzņēmumu iespējas jauniešiem.

Lai atbalstītu jaunās organizācijas ieceru īstenošanu, «Meistari un studenti» kopā ar labestīgiem ziedotājiem divas reizes gadā rīkos labdarības izsoles galerijas «Antonija» vadībā, kurās gūto ienākumu daļu viņi ziedos biedrībai, lai veicinātu ne vien tikai tās būvdarbus, bet arī pedagoģiskus pasākumus. 9 decembra «Meistari un studenti» izsole ir pirmā un kā pats pirmais tās atbalstītājs tai pieteicās Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Osvalds Zvejsalnieks, kurš ne tikai gleznās, bet arī ar savu aizrautīgo entuziasmu ir veicinājis Latgales novada mākslas uzplaukumu un atpazīstamību pasaulē,  tagad ziedo biedrībai vienu no saviem izteiksmīgajiem darbiem, kurā manāma garam un dabai veltīta mīlestība. Ar tādiem pašiem nolūkiem piebiedrojās Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skolas pedagoģe Aija Jurjāne un Alūksnes Mākslas skolas vadītājs Ojārs Vēliņš. Savu artavu nākotnes vīzijas materializācijai ziedo Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti un absolventi, kā arī Alūksnes Mākslas skolas pedagogi un audzēkņi. Arī privātpersonas, kuras vēlējās atbalstīt šī centra veidošanu, ir nodevušas izsolē īpašumā turētos latviešu mākslas darbus.

Nav brīnums, ka šis projekts sastapies ar sapratni un atsaucību Latgales un Vidzemes jauniešos, uz kuriem tiek liktas lielas cerības nākotnē. Aicinām ikvienu atbalstīt šo labdarības izsoli un iegādāties latviešu mākslinieku darbus! Mums ir pārliecība, ka visu darbību brīnumainais iesākums atrodas Iztēlē, Ticībā, Cerībā un ka pasākumi ir veiksmīgi, ja tie pamatojas uz prātu, zināšanām un praksi.”

Inta Pujāte

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit