Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Meistarklase un Paneļdiskusija “Zinātne un tehnoloģijas mākslas vārdā?”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Meistarklase un Paneļdiskusija “Z...

2012. gada 12. janvāris

Vai eksistē saistība starp zinātni, tehnoloģijām un mākslu?

20. gs. un pēdējā desmitgadē aizvien biežāk mākslinieki par saviem izteiksmes līdzekļiem vairs neizvēlas tradicionālos materiālus, bet dod priekšroku netradicionāliem mēdijiem savu ideju un mērķu sasniegšanai, tai skaitā zinātnei un tehnoloģijām. Vai zinātnes un tehnoloģiju sasniegumu izmantošana vizuālajā mākslā spēj radīt mākslinieciski augstvērtīgu mākslu, vai mākslas darbs kļūst tikai par zinātnes eksperimentu ilustrāciju un zaudē saistību ar to? Mākslinieki izmanto zinātnes un tehnoloģiju sasniegumus savās interesēs, bet vai ir iespējama atgriezeniskā saite, ko mākslinieki dod un var dot zinātnes un tehnoloģiju attīstības veicināšanai?

Ar mākslu saistītie jautājumi bieži tiek risināti šaurā, mākslas interesentu, zinātāju, teorētiķu un mākslinieku lokā, savukārt, mēs vēlamies veicināt dialogu starp dažādu nozaru speciālistiem, tādā veidā paplašinot viedokļu un redzējumu daudzveidību par mākslas un attiecīgo nozaru savstarpējām attiecībām. Tādejādi, mākslinieki, zinātnieki, studenti un visi interesenti esat aicināti uz divu dienu pasākumu programmu, kuras mērķis ir mēģināt risināt iepriekš uzdotos jautājumus par mākslas zinātnes un tehnoloģiju savstarpēju mijiedarbību, ietekmi un pielietojumu.

19. Janvāris “Biomāksla” (14.00-18.00)

Radošo darbnīcu vadīs Antti Tenetz, mākslinieks un dabas zinātnieks no Somijas, kurš strādā biomākslas un urbānās mākslas laukā. Antti mākslas darbi ir veidoti digitālo un tradicionālo mediju ietvaros.

Radošajā darbnīcā mākslinieks klātesošos iepazīstinās ar savu un Somijas Biomākslas biedrības radošo darbību, savukārt, darbnīcas praktiskajā daļā Antti Tenetz piedāvās iepazīties ar biotehnoloģijām, pētot tuvējo  vidi un radot interaktīvu mākslas darbu.

20. Janvāris paneļdiskusija “Tehnoloģija, māksla un estētika.” (14.00 – 17.00)

Vai mākslai, kas ir saistīta ar tehnoloģijām, ir jāpilda tikai divas funkcijas: pedagoģiskā funkcija un tehnoloģiju rekontekstalizēšana? Cik lielā mērā mākslas darbam ir nepieciešama amatniecība? Šie ir tikai daži jautājumi uz kuriem paneļdiskusijas vadītājs filozofs Ainārs Kamoliņš vēlas meklēt atbildes ar diskusijas dalībniekiem: mākslas zinātnieci Ilianu Veinbergu, mikrobiologu Jāni Liepiņu, filozofu Andreju Balodi, mākslinieku Gintu Gabrānu, mākslas zinātnieci Elitu Ansoni un klātesošajiem.

Norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija (Kalpaka bulvārī 13) 19. telpa

Norises laiks: 19.-20. Janvāris, 2012
Dalība meistarklasē un paneļdiskusijā bez maksas

Eiropas Publiskās mākslas centrs (European Public Art Centre – EPAC) ir starptautiska daudznozaru publiska izstāžu telpa pilsētvidē, kas aptver astoņas valstis – Latviju, Igauniju, Poliju, Somiju, Spāniju, Portugāli, Lielbritāniju un Islandi.

EPAC pamatkoncepcija balstās uz trīs elementiem: māksla, zinātne un tehnoloģijas. EPAC primārais mērķis ir izveidot Eiropā pirmo publiskās mākslas centru, kas rastu, nodrošinātu, izveidotu permanentas fiziskas izstāžu vietas publiskā vidē (pamatā orientējoties uz aktīvo pilsētvidi, kas pulcē lielu auditoriju) vairumā Eiropas valstu. Tādā veidā aktualizējot un veicinot laikmetīgās mākslas publisku pieejamību jebkuram interesentam vai nejaušam garāmgājējam, iesaistot kultūras procesā arī pasīvos sabiedrības segmentus jeb grupas, vienlaikus arī popularizējot vizuālo mākslu kā nozari un Eiropas māksliniekus pārrobežu kontekstā, radot iespēju īstenoties starptautiskiem un eksperimentāliem mākslas projektiem un inovācijām.

Kopš 2011. gada 26. augusta astoņās EPAC projektā iesaistītajās valstīs aktīvās publiskās pilsētvides zonās tiek izvietoti speciāli projektam radīti mākslas objekti, kas konceptuāli veido vienu izstādi Publiskās tehnoloģijas (Public Technologies).

Izstādē Publiskās tehnoloģijas (Rīgā) piedalījās:

  Gints Gabrāns, darbs “Nervi” (17. septembris-17. oktobris, Kaļķu ielas skvērā)

 Ernests Šteinboks, darbs  "Šis tēls ir izdomāts” (19. oktobris – 2. novembris Kaļķu ielas skvērā)

 Mina Arko (Mina Arko), Bens Dromejs (Ben Dromey) Suominens (Jari Suominen), darbs „City Beat” (6. novembris – 6. decembris Kr. Valdemāra ielā, pie LMA)

Projekta realizētāji Latvijā: Mākslas Menedžmeta un Informācijas centrs (MMIC) www.mmic.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit