Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

16. februārī plkst. 17.00 „Galerija 21” prezentēs mākslinieces Valdas Podkalnes darbu katalogu “Visuma alķīmija”.

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi 16. februārī plkst. 17.00 „Galeri...

2012. gada 13. februāris

Ir izdots mākslinieces Valdas Podkalnes darbu katalogs “Visuma alķīmija”. Kataloga atvēršanas pasākums notiks ceturtdien, 16. februārī plkst. 17.00 „Galerijā 21”, kur vēl līdz 18. februārim ir skatāma mākslinieces Valdas Podkalnes personālizstāde. Kataloga atvēršanu papildinās mākslinieka Haralda Jegodzienska dzejas vakars aktiera Vara Piņķa lasījumā.

Izstādi  “en face_vol. 3” veido  divi centri – dokumentārais un emocionālais –, kas abi enerģiski strāvo pretī skatītājam en face. Un vēl - tikpat kā nemanāmi sevi piesaka izstādes epicentrs, ko mēs Eiropā uzskatām un godājam par sirds centru, – mīlestība. Tieši mīlestība veido divu iepriekš minēto izstādes centru ietvaru, bet īstais nolūks top skaidrs četros darbos: „Metamorfoze”, „Supernova”, „Manu vārdu pēdas” un „terra scriptum”.

Saistībā ar šo personālizstādi māksliniece ir sagatavojusi pēdējos 15 gados radīto darbu katalogu “Visuma alķīmija”, kas raksturo viņas radošā ceļa daudzveidību un radošos meklējumus pirmām kārtām strādājot ar porcelānu.

Katalogs galvenokārt ir veltīts laikam, kad Valda realizēja vispārdrošākās formas transformācijas porcelānā, kad tika radīti viņas tēlnieciskie objekti, kas guvuši ievērību prestižās konkursa izstādēs un simpozijos un atrodas daudzu Eiropas valstu muzeju un privātās kolekcijās, kā arī sniegts ieskats pēdējo gadu radošajā darbībā, kad māksliniece īstenojusi vairākus fotoprojektus, no kuriem pēdējais “Piedzīvot mammu” eksponēts arī patreiz “Galerijā 21”.

Katalogu sastādījusi māksliniece pati, iekļaujot tajā Kristīnes Bakes, Irēnas Bužinskas, Haralda Jegodzienska, Daigas Rudzātes, Rosvitas Šildas, Ingas Šteimanes, Valtera Štirmera, Bernāra Sordē un Līzelotes Zaueres-Kaulbahas rakstus un rakstu fragmentus. Katalogu iekārtojis mākslinieks Jānis Lauznis, redaktore Irēna Bužinska, literārā redaktore Baiba Retiga, tulkotāja Kristīne Klaustiņa. Kataloga apjoms 132 lpp., tas iespiests tipogrāfijā “Imanta”.

Viens no katalogā iekļauto tekstu autoriem ir mākslinieces dzīvesbiedrs Haralds Jegodzienskis. Tādēl kataloga atvēršanas pasākuma papildinājums ar viņa dzejas lasījumiem. Autors savu dzeju, kuru viņš sauc par “domu ligzdām”, lasīs vācu valodā, bet tulkojumus latviešu valodā – aktieris Varis Piņķis.

Haralds Jegodzienskis dzimis 1952. gada 12. janvārī Kaselē, kur studējis Kaseles Universitātē, iegūstot mākslinieka un pedagoga grādus. Par savām radošās darbības jomām izvēlējies glezniecību, tēlniecību

fotogrāfiju un dzeju. 2003. gadā Haralds Jegodzienskis kļuva par pirmo vācu mākslinieku, kas tika uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā.

 Radošais tandēms kopā ar dzīvesbiedri, mākslinieci Valdu Podkalni rezultējies vairāk nekā 10 kopīgi sarīkotajās personālizstādēs.

Šoreiz Valdas Podkalnes personālizstādē „enface_vol. 3“  ir eksponēti divi abu mākslinieku kopīgi radītie mākslas darbi „terra scriptum“ un „Manu vārdu pēdas“. Haralda Jegodzienska „domu ligzdas“ lieliski papildina izstādi, sniedzot atslēgu ne vien, autora vārdiem, viņa „bijušā interpretācijai”, bet arī raksturo abu mākslinieku pasaules skatījumu, caur kuru daudzi ikdienas dzīves notikumi ir pārliecinoši transformēti mākslas fakta līmenī.

Katalogs ir iznācis pateicoties Ikšķiles novada domes finansiālajam atbalstam.

Galerija 21, Z.A. Meierovica bulvāris 6.

Darba laiki no otrdienas līdz piektdienai no pl. 12-18, sestdien no pl. 12-16.

Tālruņi papildus informācijai 26730860 vai 29161945. www.galerija21.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit