Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Radošās darbības nedēļa RADI! veicinās radošas Latvijas attīstību

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Radošās darbības nedēļa RADI! vei...

2012. gada 8. marts

No 12. līdz 18. martam visā Latvija noritēs Radošās darbības nedēļa RADI!,kuras mērķis ir parādīt Latvijas radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus, kā arī veicināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju sektoru, radošumu veicinošu izglītību, inovācijām un zināšanu ekonomiku un radošu pārvaldību. Ar Radošās darbības nedēļu tiek nostiprināts viens no trim stratēģiskās sadarbības platformas Radošā Latvija pīlāriem – brīvprātīgā kustība RADI!. Latvijas stratēģijā 2030 definēts, ka nācijas stiprums sakņojas kultūras un garīgajās vērtībās. RADI! nedēļas uzdevums ir palīdzēt mums visiem saprast, kā mēs kopīgi varam sasniegt šo mērķi. Tas var izdoties tikai ministrijām, dažādu nozaru organizācijām un cilvēkiem sadarbojoties,“ atzīmē kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Radošās darbības nedēļa RADI! ir unikāla ar to, ka tās īstenošanā piedalās piecas ministrijas, kā arī nevaldības organizācijas, starptautiskās institūcijas, uzņēmēji, izglītības iestādes, mākslinieki un citu sektoru pārstāvji, kuri piedalījās nedēļas RADI! atklāšanas preses konferencē un pauda savu viedokli:

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts: „Ikviena biznesa sākums un pamats ir ideja. Ideja nozīmē radīt. Radīt kaut ko vēl nebijušu, jaunu un unikālu, vai arī uzlabot, papildināt, padarīt labāku jau esošo. Turklāt cilvēka spējas radīt ir neierobežotas. Radīšanu ierobežo tikai mūsu pašu izvēles un griba. Tas nozīmē, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciālam nav nekādu sarkano, zilo vai zaļo līniju. Latvijas ekonomikas izaugsme ir ikviena mūsu izvēle būt radošiem, domāt kreatīvi, attīstīt idejas un tās īstenot! Esmu pārliecināts, ka radošums ir Latvijas ekonomikas nākotne, jo rada apstākļus augstākas pievienotās vērtības precēm un pakalpojumiem.“

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis: „Pēdējo gadu valsts plānošanas dokumentos esam iestrādājuši radošuma un jaunrades idejas klātbūtni. Radošās darbības nedēļa ir tas brīdis, kad katrs tās dalībnieks var personīgi piedzīvot radošumu daudzveidīgās tā  izpausmēs. Radošuma nedēļa aizsāk radošās partnerības un radošas izglītības vides idejas iedzīvināšanu skolās,  lai iedvesmotu profesionāļus un skolu jauniešus, pavērtu ceļu jaunām idejām un izmantotu radošo mācību potenciālu izglītībā.”  

Britu padomes Latvijā pārstāve Ilze Saleniece: „Raksturojot Radošās darbības nedēļu RADI!, vēlos atsaukties uz viena no Radošās darbības nedēļas eksperta - britu radošo industriju pārstāvja Džona Ņūbigina nesen izdoto grāmatu „Radošums, nauda un mīlestība”. Šie trīs elementi raksturo arī RADI! nedēļu, proti, radošums simbolizē cilvēku zināšanu, izdomu,  iztēles un talantu potenciālu; nauda simbolizē resursus, atbalsta mehānismus, sistēmas un platformas, kas nepieciešamas šī potenciāla īstenošanai un attīstībai. Savukārt mīlestība simbolizē un uzsver attiecību un sadarbības starp cilvēkiem, profesijām, nozarēm un institūcijām nozīmi. Grāmatas autori atzīmē, ka tieši šis ir laiks, kad šo elementu savstarpējā saistība un mijiedarbība ir visuzskatāmāk redzama; to parāda arī RADI! nedēļas ietvaros plānotās aktivitātes.”

Grupas „Instrumenti“ mūziķis Jānis Šipkēvics: ”Tik pozitīvs skats un daudzsološa situācija, kāda Latvijā ir šobrīd, nav bijusi visā mūsu brīvvalsts laikā. Ar lielāko prieku mēs izvēlamies netradicionālus ceļus, kā īstenot savas idejas. Mēs varam stāstīt savu pieredzi par to, kā mēs veidojam savu ikdienu, vadam savu uzņēmumu un maksājam nodokļus, paralēli to mēģinot sasaistīt ar biznesa vidi. Mēs šobrīd veidojam savu studiju un nākotnē to redzam kā mākslas un mūzikas centru, kur būtu iespējams apmācīt jaunos profesionāļus, nododot viņiem mūsu uzkrāto informāciju un zināšanas.”

Viens no nedēļas centrālajiem notikumiem ir diskusija 14.martā Spīķeru koncertzālē “Latvija ceļā uz radošu valsti” par radošas valsts vīziju un stratēģiju, Latvijas radošo industriju platformas darbības modeli, radošu partnerību veidošanu, kā arī par radošas valsts zīmola izveidi.Diskusijā piedalīsies Žaneta Jaunzeme-Grende, Roberts Ķīlis, Edmunds Sprūdžs, Ekomomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, Lielbritānijas radošo industriju eksperti Džons Ņūbigins un Pols Kolards, valsts un pašvaldību sektora, kā arī radošo industriju pārstāvji, augstskolu mācībspēki un studenti.

Radošās darbības nedēļas RADI! ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) meklē radošākās pašvaldības, lai atklātu un visas Latvijas mērogā popularizētu pašvaldību radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus gan ikdienas darbā, gan attīstības procesu virzīšanā. Radošuma balvas izcīņai ir iesniegti 65 pieteikumi. Radošuma balvas pasniegšanas ceremonija notiks 16.martā.

Savukārt 15. martā Latvijas institūts un UNESCO Latvijas Nacionālā komiteja organizē konferenci „Radošums valsts pārvaldē: atvērtība, uzdrīkstēšanās, zināšanas”. Konferencē piedalīsies gan vietējie, gan ārzemju eksperti, to vidū Tibo Lesenekāls (Thibault Lesénécal) Eiropas Parlamenta Digitālās komunikācijas koordinators.

Pilna pasākumu programma atrodama www.radilatvija.lv. RADI! laikā Rīgā un citviet Latvijā notiks spilgti pasākumi, prezentācijas, diskusijas, radošās darbnīcas, semināri un izstādes, būs iespēja klausīties izcilas Latvijas un Lielbritānijas, Nīderlandes un Igaunijas ekspertu lekcijas. Tāpat arī vakaros notiks radošas tikšanās, neformālas diskusijas, kas veicinās viedokļu apmaiņu un iespējamu jaunu radošu partnerību veidošanos.

Radošās darbības nedēļa aptver piecas tematiskās jomas - radoša identitāte, radoša pārvaldība, radoša izglītība, radoši novadi un radoša uzņēmējdarbība. RADI! nedēļas vadmotīvs ir radoša darbība un sadarbība – starp cilvēkiem, organizācijām, disciplīnām, novadiem un idejām.

Nedēļas iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu padome Latvijā.Stratēģiskie partneri - Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ekonomikas ministrija un Ārlietu ministrija, Valsts kanceleja, Latvijas Institūts un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kā arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs un nodibinājums „Rīga 2014” un citi sadarbības partneri.

Vairāk par RADI!: www.radilatvija.lv .

Meklē @radilatvija sociālos tīklos twitter.com, facebook.com un draugiem.lv.

Mēs esam radoši, mēs esam RADI!

 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit