Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Starptautiskā Dejas diena kopā ar I-Dejas māju

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Starptautiskā Dejas diena kopā ar...

2012. gada 23. aprīlis

Jau 30. gadu 29. aprīlī visā pasaulē dejotāji un visa veida dejas mīļotāji

svin Starptautisko Dejas dienu. To savā laikā ieviesa UNESCOCID jeb ANO izglītības, zinātnes un kultūras organizācija un zem tās esošā Starptautiskā Dejas padome, lai vienu īpašu dienu gadā mēs visi, visi pievērstu uzmanību dejai, padomātu par tās sūtību un pabaudītu tās sniegto prieku. Jo īpaši šajā dienā aktivitātēs aicināti tie cilvēki, kam liekas- ‘deja- tas nav man’! Nāciet, pārbaudiet, vai tik tiešām tas tā ir- varbūt viedoklis mainīsies. Vienvārdsakot- nākam paši, ņemam līdzi draugus, ērtu apģērbu un kārumus kopējam uzkodu galdam un svinam, svinam, dejojot!

29. aprīlī, svētdien, svinam Starptautisko Dejas  dienu kopā arI-Dejas māju, dejas un personības kultūras centru!

Aicinām Jūs bezmaksas dejas klasēs iesācējiem:

11.00-12.30  Laikmetīgā deja, Baroka laika deja, Capoeira bērniem

13.00-14.30  Kontaktimprovizācija, Modernā deja, Zumba

15.00-16.30  Kompozīcija improvizācijā, Capoeira, Indiešu deja

[absolūta priekšroka tiem, kas vēl nekad nav bijuši I-DEJAS MĀJĀ!]

un vakarā...   21.30-02.00 aicinām Jūs uz samba-tango-salsa BALLĪTI

Vakars iesāksies ar I-DEJAS MĀJĀ mītošo deju paraugdemonstrējumiem*

un tad svētku gaisotnē, ik pēc 29 minūtēm iemācīsimies samba de roda, Argentīnas tango, milonga, salsa, bachata un merengue deju pamatprincipus, kā arī – protams, padejosim brīvi savā dabā ;)

Līdzi: ērts apģērbs ērtām kustībām, kārumi uzkodu galdam | dejas apavi ballītei

Dalība: bez maksas, ar iespēju ziedot, ja nu vēlaties atdarīt ieguvumu

Vieta: I-DEJAS MĀJA, Rīgā, Rūpniecības ielā 32b, 2.stāvā (ieeja no pagalma)

Vissenākā dejas funkcija bijusi rituālu deja ciltīm ar nodomu visiem kopīgi ar rituāla aktivitātēm un rituālu deju pietuvoties Dieviem un saņemt to labvēlību. Auglībai, nelaimju novēršanai, labai ražai, veselībai, mieram, ...vienvārdsakot- vispārējai labklājībai. Mūsdienās to sauc par aktīvo meditāciju, pie kā pamatoti tiek pieskaitīta deja.

Riests

notiek arī starp cilvēkiem! ;) Pavasarī, kad daba mostas, to jūtam īpaši pārliecinoši, vai ne? Paklejojot pa vēstures takām, redzams, ka vairums tautu deju iekļauj šo aspektu- dejā satikties svešiniekiem, saskarties, iepazīt vienam otru, veidot pamatu draudzībām un kas zina, kas tālāk... Un vēl joprojām, arī mūsdienās šis tik dabīgais aspekts- satuvošanās caur deju- novērojams pāru dejās, tikai katram savā stilā, gaisotnē, kaislībās un smalkumā. Latvju danči, Dienvidamerikas danči- salsa, bačata, rueda, merengue, Argentīnas tango,

un, protams, visiem zināmās balles dejas!

Sociālā loma

dejai, visbiežāk, pat to neakcentējot, stipri vien pastāv arī socializēšanās funkcija. Mēs sanākam vakarā pie mums patīkamas mūzikas, nākam viens pie otra, lūdzam uz deju, piekrītam vai atsakām, emocijas un sarunas virmo. Kopības izjūta. Dažkārt tikai pāra starpā, bet dažkārt- pat visā atnākušo dejotāju sabiedrībā. Te grūti izdalīt kādas īpašās dejas, jo visām dejām piemīt šī socializēšanās misija.

Terapeitiskā loma

izrietot no dejas pirmssākumu funkcijas, pēdējā pusgadsimtā īpaša loma atklāta brīvajai dejai, kur nav noteikti soļi, stingri noteikumi, kur deja ir katras dejojošās personības paplašinājums. Terapeitiskā deja dod savu ieguldījumu mūsu personības attīstībā, problēmu risināšanā, radošā izlādē, atbrīvotības meklēšanā un citos. Brīvā deja ļauj mums attālināties no ikdienā ierastās loģiskās un pragmatiskās savas daļas, tā pietuvojoties retāk izmantotajai- intuitīvajai, emocionālajai, dievišķajai pusei, kas tur sevī ievērojamu neizmantotās radošās enerģijas daudzumu. Psihoterapeiti šo fenomenu savulaik ievērojuši, un ar laiku radušās dažādas terapeitiskās dejas, piemēram, Autentiskā deja un citas dejas terapijas pieejas. Arī kontaktimprovizācijai tiek piešķirta šī loma.

Veselība

jau iepriekš pieminējām to, ka deja palīdz mums sevi līdzsvarot, t.i., palīdz uzturēt sevī garīgo veselību, tad nu beidzot jāpiemin arī fiziskā veselība, it kā pats par sevi saprotams fakts dejas aktivitātēs. Jā, deja mūsdienās veic arī to pašu funkciju, ko fitness, tikai- dejiskā atmosfērā. Laikmetīgā un Modernā deja, Jazz deja, Klasiskā deja, pieskaitāmas pie tām dejas formām, kas pievērš īpašu uzmanību šim veselības aspektam, stājas uzlabošanai, muskuļu pareizai noslodzei nodarbībās, utml.. Bet vispār- cilvēki no deju zāles iznāk patīkami fiziski noguruši un laimīgi pēc tiešām visa veida dejas nodarbībām! :)

Dažādu valstu un laiku kultūras iepazīšana

Iemācīties dejot deju bieži vien nenozīmē tikai iemācīties dejas soļus un pamatprincipus. Tam līdzi var nākt arī tās tautas kultūras iepazīšana, no kurienes šī deja cēlusies. Argentīnas tango, salsa, bačata, rueda, merengue, Brazīlijas cīņa/deja- capoeira, Indiešu klasiskā deja, Baroka laika skatuves dejas, samba, līdz pat fokstrotam, čačača un Vīnes valsim

Nāciet dejot I-DEJAS MĀJĀ,kur dzīvo visas šīs dažādās dejas pieaugušiem!

Rīgā, Rūpniecības 32b, 2.stāvā (ieeja no pagalma)

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit