Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Kas ir māksla pielāgoties? Atbilde „Māksla+Komunikācija 2012” festivālā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Kas ir māksla pielāgoties? Atbild...

2012. gada 3. oktobris

 

Jūs varbūt jau esat redzējuši Rīgā vai varbūt jau pat sastapuši kautko, kas nav nekas – ģērbies maskēšanās tērpā? Tas nav ne atpazīstams, ne klasificējams un nevēlas ar jums komunicēt.. Iepazīstieties – tas ir Makgillī – šveiciešu-vācu mākslinieku kolektīva knowbotiq radīts māksliniecisks tēls, kas perfekti pārvalda “mākslu pielāgoties”. Makgillī šogad kļuvis arī par festivāla “Māksla+Komunikācija 2012” tēlu. 

Šonedēļ Rīgā norisināsies Jauno mediju kultūras centra RIXC organizētais 14. starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls “Māksla+Komunikācija 2012, kas ir starptautiski pazīstams ar tēmu novatorismu. Ik gadu festivāls pulcē ap simts dalībnieku no Latvijas, Eiropas un citām pasaules valstīm, kas diskutē par jaunākajām idejām un nākotnes attīstības tendencēm sabiedrībā, mākslā, zinātnē, tehnoloģijās. Šīgada festivāls pievērsīsies pielāgošanās tēmai – kāda ir mūsu spēja adaptēties strauji mainīgajā vidē, kuru ietekmē gan laika apstākļu svārstības dabā, gan tehnoloģiju zinātnes attīstības sekas.

No 4. līdz 6. oktobrim festivāls piedāvā daudzveidīgus pasākumus, kas tēmu “māksla pielāgoties” risina no dažādām perspektīvām.

Izstādē, kas atklājas 4. oktobrī plkst. 19.00 RIXC Mediju telpā, aicinām iepazīties ar knowbotiq mākslinieku jaunāko projektu “Deja ar'bez Darvina”, kur Makgillī šoreiz mēģinās dejot. Turpat varēst arī klausīties kā skan “Baktēriju baterija No 5” – latviešu mākslinieku instalācija, kurā kopā ar zinātniekiem tiek eksperimentēts ar alternatīvās enerģijas tehnoloģijām.

5. un 6. oktobrī Laikmetīgās mākslas centrā kim? Spīķeros notiks konference par “pielāgošanās” (resilience) taktikām, kur pasaulē atzīti vizionāri, zinātnieki, mākslinieki, mākslas kuratori un mediju teorētiķi iepazīstinās ar jaunākajām tendencēm inovācijas tehnoloģiju politikā, ekonomikā un kultūrā, kā arī ar jaunākajiem attīstības virzieniem mediju mākslā, kas risina “tehno-ekoloģiskus” jautājumus. 

Paralēli konferencei turpat kim? Spīķeros norisināsies arī radošās darbnīcas, kurā tiks kopīgi veidotas “apēdamas” saules baterijas, eksperimentēts ar “baktēriju baterijām”, un veidots dialogs ar pilsētu un jaunākās paaudzes pilsētniekiem – skolu jauniešiem, kas “pielāgošanās” taktiku izmantos nevis lai pasīvi “noslēptos”, bet aktīvi radītu idejas, kā pārveidot savā pilsētā vietas, kas nepatīk.

5. oktobrī pl. 19.00 Spīķeru koncertzālē notiks šī festivāla īpašais notikums – koncerts, kas interpretēs dabas un tehnoloģiju savstarpējās attiecības, meklējot harmoniju un kontrastus. Koncertā – no džeziskām klarnetes improvizācijām kopā ar vaļu skaņām un putnu dziesmām, insektu un putnu komunikāciju signālu analīzē balstītām ģenerētām skaņu struktūrām, dzīvās un elektroniskās mūzikas improvizācijām apvienotām ar kustību līdz piesātinātām elektroniskās pasaules skaņu ainavām. Koncertā uzstāsies: Deivids Rotenbergs (ASV), Marks Fells un Mats Stīls (Lielbritānija), Mārtiņš Roķis, kā arī Jēkabs Nīmanis kopā ar Maksimu Šenteļevu un kustību mākslinieci Ievu Orbidāni.

Visi pasākumi (izņemot koncertu) ir bez maksas. Biļete uz koncertu – 5 Ls. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/event/24945.

Apmeklētājus sagaidīs festivāla gidi, kas iepazīstinās ar izstādi un citu pasākumu norisi, palīdzēs ar tulkošanu no angļu valodas. Var pieteikt grupas.

Sekojiet informācijai festivāla mājas lapā: http://rixc.lv/12, kā arī sociālajos tīklos twitter: http://twitter.com/rixcriga un Facebook lapā:  http://www.facebook.com/rixcriga

Kontaktinformācija: rixc@rixc.lv, 67228478 (RIXC birojs), 26546776 (Rasa Šmite).

 

 

 

 

 

Piedāvājam izvērstāku festivāla pasākumu apskatu un precizētāku informāciju par norises laikiem un vietām.

 

MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJA 2012 PROGRAMMĀ

Deivids Rotenbergs. Baltā jūra pie Karēlijas krastiem.

 

Ceturtdiena, 4. oktobris plkst. 19.00

“Māksla+Komunikācija 2012” izstādes atklāšana RIXC Mediju telpā (11. novembra krastmalā 35, ieeja no Minsterejas ielas)

Mākslinieki no Šveices un Vācijas – Kristiāns Hiblers (Christian Hübler) unIvonne Vilhelma (Ivonne Wilhelm) noKnowbotiqkolektīvaizstādē piedalīsies ar instalāciju un lekciju-performanci “Dancing with’without Darwin”, par kuru tikko saņēmuši Šveices Mākslas balvu 2012. No Latvijas izstādē piedalās mākslinieki Rasa Šmite, Raitis Šmits un Mārtiņš Ratniks no RIXC, kas kopā ar skaņu mākslinieku un komponistu Voldemāru Johansonu prezentēs mākslas un zinātnes sadarbības projektu “Baktēriju baterija”, kurš atklāj savstarpējās sakarības starp bioloģisko un elektronisko tīklu sistēmām. “Baktēriju baterijas” instalācija tapusi sadarbībā ar jaunajiem zinātniekiem no LU Bioloģijas fakultātes un Cietvielu fizikas institūta, Eiropas mākslas un zinātnes projekta “Studiolab” ietvaros.

Izstāde RIXC Mediju telpā (11. novembra krastmalā 35, ieeja no Minsterejas ielas) būs apskatāma līdz 4. novembrim. Ieeja (gan uz festivāla atklāšanu, gan izstādi) bez maksas. Izstāde būs gidi. Var pieteikt grupas.

 

Piektdiena, 5. oktobris plkst. 19.00

Festivāla īpašā programma – “Māksla+Komunikācija'2012” koncerts un audiovizuālas performances Spīķeru koncertzālē (Maskavas ielā 4/1, ieeja no Daugavas puses)

Koncertā uzstāsies unikālais džeza mūziķis un filozofs Deivids Rotenbergs(David Rothenberg) no ASV, kas klarnetes spēles improvizācijas apvieno ar brīvdabā ierakstītajām vaļu skaņām un putnu dziesmām. Turpretī pazīstamie britu eksperimentālās elektroniskās mūzikas pārstāvji – Marks Fells & Mats Stīls(Mark Fell &Matt Steel) 'dzīvajā' performancē radīs elektroniskās pasaules skaņu ainavas – reizē saskanīgas un kontrastējošas. Arī latviešu mūziķi un skaņu mākslinieki piedāvās kontrastainu programmu. Jēkabs Nīmanis un Maksims Šenteļevs kopā ar kustību mākslinieci Ievu Orbidāni kā projekts “Jaunā vienmuļība” uzstāsies ar performanci “Trejas tatvas”, kurā apspēlēs trīs pirmelementus – ūdeni, vēju un uguni. Savukārt Mārtiņa Roķa performancē “Fiksētās trajektorijas” improvizācijas elementi tiks apvienoti ar ģenerētām skaņu struktūrām, kuru pamatā ir insektu un putnu komunikācijas analīze.

Biļetes uz "Māksla+Komunikācija'2012" festivāla koncertu ir nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/event/24945  Biļetes cena: 5 Ls. Biļetes varēs iegādāties arī pirms koncerta Spīķeru koncertzālē.

 

5. un 6. oktobris, plkst. 10.30 – 16.30

Starptautiska konference, mākslinieku prezentācijas un publikai atvērtas radošās darbnīcas – kim? Laikmetīgās mākslas centrāSpīķeros (Maskavas ielā 12/1)

Konferencē 5. un 6. oktobrī no  piedalīsies pasaulē atzīti vizionāri, zinātnieki, mākslinieki, mediju teorētiķi un mākslas kuratori no Beļģijas, Taizemes, Vācijas, Šveices, ASV, Lielbritānijas, Austrijas, Serbijas, Latvijas un citām valstīm. Īpaši aicinām uz kultūras un tehnoloģiju inovācijas eksperta un teorētiķa Mišela Bauensa (Beļgija/Taizeme) lekciju 5. oktobrī pl. 14.00, kurai sekos knowbotiq mākslinieka Kristiāna Hiblera prezentācija pl. 15.30. Savukārt nākamās dienas konferences īpašajā programmā 6. oktobrī iesakam apmeklēt amerikāņu mūziķa un filozofa Deivida Rotenbera lekciju, kas sāksies pl. 14.00.

 

Paralēli konferencei turpat kim? telpās interesenti ir aicināti piedalīties trijās radošajās darbnīcās: beļģu mākslinieks Bartakuvadīs “Aroniju sesiju Nr. 10” – par apēdamajām saules baterijām, bet LU jaunie biologi kopā ar RIXC māksliniekiem vadīs “Baktēriju baterijas” darbnīcas – kā var iegūt elektrību no netīra ūdens. Savukārt lietuviešu māksliniece no Beļģijas – Lina Kusaite kopā ar Signi Pucenu vadīs radošās darbnīcas “Māksla pielāgoties: pilsēta un pilsētnieki” skolu jauniešiem.

Darbnīcu dalībniekiem vēlams pieteikties līdz 4. oktobrim: rixc@rixc.lv, 26546776 (Rasa Šmite).

Dalība darbnīcās, kā arī darbnīcu un konferences apmeklējums – bez maksas.

Apmeklētājus ar festivāla programmu kim? telpās (Maskavas iela 12/1) 5. un 6. oktobrī sagaidīs un iepazīstinās festivāla gidi.

 

26. oktobris – 4. novembris.

Festivāla noslēgumsLiepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab)(Kūrmājas prospektā 13, Liepājā) notiks festivāla “Māksla+Komunikācija” satelītpasākums – 3. starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa iWeekar radošajām darbnīcām, publiskām lekcijām, jauno mākslinieku prezentācijām, izstādēm un audiovizuālām performancēm.

 

 

Festivāla norises vietas:

Festivāla izstāde – RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas)

MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJA'2012 koncerts – Spīķeru koncertzāle, Maskavas iela 4/1

Konference un atvērtās darbnīcas – kim? Laikmetīgās mākslas centrs (3. stāvs), Maskavas iela 12/1,

 

Organizē: Jauno mediju kultūras centrs RIXC. Konference tiek organizēta sadarbībā ar Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju un tā notiek Eiropas sadarbības projekta "Survial Kit" ietvaros.

 

Festivāla kuratori ir Rasa Šmite un Raitis Šmits. Festivāla vizuālajā tēlā izmantots Makgillī tēls no knowbotiq “MacGhillie – vienkārši neesošs” projekta. Festivāla dizaina un vizuālo materiālu autors – Mārtiņš Ratniks, izstādes scenogrāfiju veidojuši Rudolf Bekic un Raitis Šmits. Festivālu producē RIXC – Rasa Šmite, Raitis Šmits, Agnese Baranova un Daina Siliņa, asistenti – Liepājas universitātes jauno mediju mākslas studenti, kā arī studenti no citām augstskolām.

 

 

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, ES programma Kultūra 2007–2013, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļvalstu kultūras punkts (Nordic Culture Point), ES Septītā pamatprogramma (FP7), Pro Helvetia, VKKF Kurzemes programma / Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde", ERASMUS

Informatīvie atbalstītāji: Veto Magazine, satori.lv, Easyget.lv,  KultūrasDiena.lv, Riga.com, Baltic Outlook, Arterritory.com, Anothertravelguide.com, Kultūra.lv, Studija, Figaro, ir, euroawk.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit