Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Skaņas, attēla un uztveres pētnieki un praktiķi prezentāciju vakarā „Kompass”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Skaņas, attēla un uztveres pētnie...

2012. gada 23. oktobris

Trešdien, 24. oktobrī plkst.19.00 mākslas centrā Totaldobže (rūpnīcas VEF teritorijā) notiks prezentāciju vakars ”Kompass”, kurā par savu radošo darbību stāstīs komponists Andris Dzenītis, mākslinieks – komponists Voldemārs Johansons, filosofi Kārlis Vērpe un Uldis Vēgners. Komentāru sniegs arī nozares eksperti komponists Rolands Kronlaks un filosofs Artis Svece.

”Kompass” ir prezentāciju vakars, kurā nozares ekspertu izvēlēti fiosofi, mūziķi, režisori, un komponisti  stāsta par savu radošo darbību.  Katra runātāja ziņā ir tas, vai stāstīt par idejām, pie kurām tiek strādāts šobrīd vai komentēt jau paveikto, vai stāstīt par sevi un savu ideju attīstīšanas gaitu. ”Kompass” var kalpot kā orientieris tajā, kā attīstās mākslas un pētniecība Latvijā, ”Kompass”  var būt arī iedvesmas avots jaunām idejām vai viela pārdomām.

24. oktobrī notiks šīs sezonas pēdējais ”Kompass” . Viesi:

Andris Dzenītis, viens no talantīgākajiem, daudzpusīgākajiem un starptautiski veiksmīgākajiem jaunajiem latviešu komponistiem. Jau 16 gadu vecumā par sonāti vijolei un klavierēm „Pamestie” izpelnījies Latvijas Komponistu savienības Kamermūzikas opusu konkursa laureāta titulu (1994), tam sekoja studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Vīnes Mūzikas un drāmas augstskolā un aktīva radošā darbība. Nupat līdz klausītājiem nonāca Andra Dzenīša operas „Dauka” uzvedums. Andris Dzenītis aktīvi strādā arī mūzikas kritikā, publicistikā un pedagoģijā. Lasījis lekcijas Londonas Gildhola mūzikas skolā (2001) un Latvijas Kultūras akadēmijā (2002­–2004).

Voldemārs Johansons ir mākslinieks, kurupar savējo uzskata tiklab laikmetīgās mākslas kā mūzikas scēna. Pazīstams kā mākslinieks ka izmanto  jauno mediju piedāvātās iespējas, Voldemārs Johansons savos darbos arvien vairāk pievērsies skaņai un skaņas izpētei, jaucot robežu starp audiovizuālo mākslu (instalācijām) un mūziku. Viņa darbi saistīti ar akustiku un skaņas apstrādi, pētot tādus aspektus kā telpiskums, fizikalitāte, skaņas viļņu un elektromagnētiskā spektra vizualizācija un savstarpējā mijiedarbība. Mākslinieks studējis elektronisko mūziku Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā.

Kārlis Vērpe filosofijas studijās, jau sākot ar bakalauru pamatā pievērsies fotogrāfijas un attēla problemātikai, kā estētikas un mākslas filosofijas, tā arī izziņas teorijas ietvaros. Gadu gaitā intereses pārvietojušāsmediju un tehnikas teoriju kontekstā (cilvēka un tehnoloģijas mijiedarbība), kā arī apziņas filozofijā (kas ir apziņa, uztvere, iztēle, domāšana u.tml.?) Paralēli studijām publicējis vairākus fotogrāfijai un mākslai veltītus rakstus kā Latvijas, tā arī starptautiskos izdevumos. Pieredzi papildinājis ārzemēs, gadu studējot filosofiju Johana Gūtenberga universitātē Maincā. Pasniedzis fotogrāfijas teorijai un vēsturei veltītus kursus Liepājas Universitātē, Humanitārās fakultātes pētniecības struktūrvienībā, Mākslas pētījumu laboratorijā.

Uldis Vēgners ir filozofs, LU doktorants, savos pētījumos pievēršas fenomenoloģijas jautājumiem. Uldis Vēgners ir vairāku zinātnisku rakstu autors.

Kompass notiek mākslas centrā Totaldobže, rūpnīcas VEF teritorijā, vieglāk atrast – ieejot teritorijā no Bērzaunes ielas puses.

Attēls: komponiste Santa Ratniece uzstājas prezentāciju vakarā "Kompass". Foto: Inese Kalniņa. 

Plašāka informācija:
Zane Zajančkauska
Tālr.  26130666

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit