Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Notiks Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas ceremonija un koncerts

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Notiks Lielās mūzikas balvas 2012...

2013. gada 18. februāris

Rīt, 19. februārī, plkst.19.00 Latvijas Nacionālajā operā ar Hennessy atbalstu notiks Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts, kuru tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Šī gada Lielās mūzikas balvas ceremonijā tiks pasniegtas balvas deviņās kategorijās – Gada debija, Gada jaundarbs, Gada koncerts, Gada uzvedums, Par izcilu interpretāciju, Par izcilu sniegumu, Par izcilu darbu ansamblī un divās, kuru saņēmēji zināmi jau šobrīd – balvu Par mūža ieguldījumu saņems dziedātāja Laima Andersone-Silāre, savukārt īpašā balva Par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas vēstures izpētē tiks pasniegta Arnoldam Klotiņam par grāmatu "Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940–1945".

Lielās mūzikas balvas 2012 svinīgajā koncertā varēsim baudīt klasiskās mūzikas pērles nominantu atskaņojumā – gan Toskas āriju Vissi d’arte no Džakomo Pučīni operas “Toska” Liene Kinčas balsī, gan Mocarta brīnumskaistā Klarnetes koncerta lēno daļu ar Egīla Šēfera solo. Mūsdienīgākus akcentus programmai piešķirs kosmosa izpētes skats no Andra Dzenīša operas “Dauka” Armanda Siliņa, Viestura Jansona un Rīgas Doma zēnu kora dziedājumā. Dzirdēsim arī Žana Martinona Piekto sonatīni jaunās un talantīgās vijolnieces Elīnas Bukšas interpretācijā (viņa īpaši uz šo koncertu būs ieradusies no savas studiju vietas – Briseles), kā arī Astora Pjacollas temperamentīgo Libertango par izcilu sniegumu nominētās šarmantās akordeonistes Ksenijas Sidorovas izpildījumā. Dzirdēsim Latvijas Radio kori un Valsts akadēmisko kori “Latvija”, programmā būs arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas orķestra priekšnesumi, tā piedāvājot koncerta skatītājiem ieskatu visā plašajā LMB 2012 gada nomināciju muzikālajā daudzveidībā. Ceremonijas un svinīgā koncerta vadītāji būs Dita Lūriņa un Ints Teterovskis; scenārija un video tekstu autors – Orests Silabriedis. 

Balvas pasniegšanas ceremonijas un koncerta režisors, kā arī videomateriālu autors šogad būs Roberts Rubīns, savukārt scenogrāfiju veido jaunais arhitekts Didzis Jaunzems. “Scenogrāfija Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas ceremonijai veidota kā laikmetīgās mākslas darbs, kas necenšas atveidot kādu konkrētu vidi, bet ar abstraktu tēlu ļauj pasākuma apmeklētājiem pašiem interpretēt redzēto un dzirdēto, tādējādi aicinot pasākuma dalībniekus un televīzijas skatītājus piedzīvot mākslu mākslā,” informē mākslinieki, kuru darbs šobrīd noris Jura Podnieka studijā. 

 LMB_Scenografija_1.jpg

Lielās mūzikas balvas 2012 nominanti: 

GADA DEBIJA

 • vijolniece Elīna Bukša
 • dziedātājs Daumants Kalniņš
 • čelliste Dace Zālīte

GADA JAUNDARBS

 • Ruta Paidere “Tempera” / pirmatskaņojums 10. martā Lielajā ģildē festivālā “Latvijas jaunās mūzikas dienas” / Sinfonietta Rīga, diriģents Normunds Šnē
 • Kristaps Pētersons Otrais Liepājas koncerts, veltījums Visvaldim Ziediņam / pirmatskaņojums 21. septembrī Liepājas Latviešu biedrībā / Kristīne Blaumane (čells), Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Atvars Lakstīgala
 • Mārtiņš Viļums Tvyjōraan / pirmatskaņojums 3. novembrī Lielajā ģildē / Sinfonietta Rīga, diriģents Normunds Šnē 

GADA KONCERTS

 • Ērika Ešenvalda autorkoncerts “Tāls ceļš” 12. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā – Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, diriģents Māris Sirmais (rīkotājs – Valsts akadēmiskais koris “Latvija”)
 • “Garanča & Šišons. Jaungada gala koncerts” 28. decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30. decembrī Lielajā ģildē – Elīna Garanča (mecosoprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Karels Marks Šišons (rīkotājs – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris)
 • Kremerata Baltica festivāla “Jubilejas serenādes” Rīgas koncerts 9. jūlijā Lielajā ģildē – solisti Mario Brunello (čells), Andrejs Puškarevs (sitaminstrumenti), Reinis Zariņš (klavieres), Kremerata Baltica, diriģents Andris Poga (rīkotājs – Kremerata Baltica, Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis”)

GADA UZVEDUMS

 • Cantando y amando Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē (producents – Latvijas Nacionālā opera)
 • Andra Dzenīša operas “Dauka” koncertuzvedums Latvijas Nacionālajā operā (producents – Latvijas Nacionālā opera)
 • Gaetāno Doniceti operas Lucia di Lammermoor iestudējums Latvijas Nacionālajā operā (producents – Latvijas Nacionālā opera)

PAR IZCILU INTERPRETĀCIJU

 • Liene Kinča – titulloma Džakomo Pučīni operas “Toska” atjaunotajā iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā
 • Sigvards Kļava – diriģents Ludviga van Bēthovena Mesas Do mažorā atskaņojumā 11. februārī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
 • Baiba Skride – solo Johannesa Brāmsa Vijolkoncertā 15. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā

PAR IZCILU SNIEGUMU

 • Marina Rebeka – par solokoncertiem 15. janvārī Lielajā ģildē (ar LNSO un diriģentu Modestu Pitrenu) un  28. septembrī Latvijas Nacionālajā operā (ar LNO simfonisko orķestri un diriģentu Modestu Pitrenu), par Lučijas lomu Gaetāno Doniceti operas Lucia di Lammermoor iestudējumā LNO
 • Ksenija Sidorova – par solo Erki Svena Tīra opusa Prophecy atskaņojumā 31. maijā Lielajā ģildē (ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē) un par solokoncertu 23. novembrī Spīķeru koncertzālē
 • Egīls Šēfers – par solo Ārona Koplenda Klarnetes koncertā (13. janvārī Lielajā ģildē ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Andri Veismani) un Volfganga Amadeja Mocarta un Johannesa Brāmsa klarnetes kvintetos (16. februārī Mazajā ģildē ar Spīķeru kvartetu)

PAR IZCILU DARBU ANSAMBLĪ

 • Guntis Kuzma
 • Sandis Šteinbergs
 • Juris Žvikovs

Līdz 18. februāra plkst. 23.59 portāla "Delfi" sadaļā Mūzika ikvienam vēl ir iespēja piedalīties Lielās mūzikas balvas 2012 publikas simpātijas balsojumā, izsakot savu vērtējumu par to, kuram no LMB 2012 nominantiem būtu jāsaņem īpašā publikas simpātijas balva.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. Šogad apbalvojums tiek pasniegts divdesmito reizi. 1993. gadā Kultūras ministrija pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu. Aizsākās tradīcija, kas izveidojusies gan par pašu mūziķu, gan mūzikas cienītāju īpaši gaidītu notikumu. Kopš 1996. gada LMB pasniegšanas ceremonija notiek Latvijas Nacionālajā operā, un ceremonijas norisei tiešraidē seko arī Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītāji un Latvijas Televīzijas skatītāji. LMB augsto prestižu gan sabiedrībā, gan mūziķu aprindās nodrošina respektablas žūrijas darbs, kuras dalībnieki visu gadu apmeklē koncertus un ik mēnesi satiekas sēdēs. Janvāra sākumā žūrija izvirza LMB iepriekšējā gada nominantus, par kuriem paziņo īpašā Kultūras ministrijas preses konferencē, un tikai pirms paša LMB pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem. Saskaņā ar nolikumu katrs balvas laureāts saņem sudraba statueti un naudas balvu Ls 1000 apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas ceremonija un koncerts jau otro gadu notiks ar Hennessy  atbalstu. To komentējot, Hennessy pārstāvis, SIA “PRIKE Latvija” valdes loceklis Māris Rudens uzsver: „ Lielā mūzikas balva ir viens no nozīmīgākajiem apbalvojumiem Latvijas mūzikas dzīvē, tās piešķiršana  mūziķiem ir prestižs un nozīmīgs notikums. Latvija dāvā pasaulei daudzus talantīgus mūziķus, un mēs vēlamies, lai šī tradīcija turpinātos. Tādēļ jau otro gadu Hennessy un “PRIKE Latvija” atbalsta Lielo mūzikas balvu, piešķirot naudas prēmiju balvas saņēmējam kategorijā “Gada debija” ar mērķi sekmēt profesionālo izaugsmi studijās un meistarklasēs.”

Lielās mūzikas balvas rīkotāji ir Kultūras ministrija un VSIA "Latvijas Koncerti". Sadarbības partneri: SIA “PRIKE Latvija”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, portāls "Delfi", laikraksts "Latvijas Avīze" un žurnāls “Figaro”.

 

Kontaktinfomācija:
Mārtiņš Pučka, Lielās mūzikas balvas 2012 preses sekretārs
lmb@latvijaskoncerti.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit