Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas domes vadība kopā ar skolēniem „Atklātajā stundā” apgūst ķīmiju

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas ERAF dabaszinātņu kabinetu projekts Rīgas domes vadība kopā ar skolēn...

2013. gada 7. marts

Lai iezīmētu Rīgas skolu dabas zinību kabinetu labiekārtošanas projekta noslēguma posmu, trešdien, 6. martā, Rīgas 47. vidusskolā notika „Atklātā stunda”, kuras ietvaros Rīgas domes vadība kopā ar skolēniem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedalījās ķīmijas stundā, veicot praktisko darbu. „Atklātā stunda” tika organizēta, lai parādītu praktisko ieguvumu no jaunā aprīkojuma, kas ieviests vairākos Rīgas skolu matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas kabinetos, pateicoties Projekts Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektam „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās”.

Pasākumā ikvienam tā dalībniekam bija iespēja ne tikai apskatīt labiekārtotos mācību kabinetus, bet arī uzzināt par projekta gaitu un tā sasniegtajiem rezultātiem. Rīgas domes vadība un projekta īstenotāji pauda gandarījumu par sasniegto, norādot uz ieguldījumu Rīgas skolēnu mācību procesa kvalitātes uzlabošanā.

„Izglītība prasa lielus ieguldījumus, bet tie ir ieguldījumi, kurus šodien varam novērtēt ar gandarījumu. Vēlos atzīmēt, ka šis ir liels projekts, pateicoties kuram Rīgas skolās ir ieviestas 21. gadsimta tehnoloģijas. Mēs esam gandarīti par rezultātu!” vērtējot projekta rezultātu, teica Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. Viņš norādīja, ka Rīgas skolu mācību kabinetu labiekārtošanas process tiks turpināts, piebilstot, ka tām skolām, kuras nepiedalījās šajā projektā, būs iespēja nākamo četru gadu laikā iesaistīties mācību kabinetu labiekārtošanā.

Projektu „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” realizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) laika posmā no 2009. līdz 2013. gadam. Tā mērķis bija radīt priekšnosacījumus valsts attīstībai zinātņu un tehnoloģiju nozarēs un nodrošināt augstu izglītības kvalitāti dabaszinātņu priekšmetos vidējā izglītībā, pilnveidojot materiāli tehniskās bāzes Rīgas vispārizglītojošās skolās.

Projekta kopējais finansējums bija 8 592 759 lati, no kuriem ERAF finansējums 5 062 586 lati, valsts budžeta dotācijas pašvaldībām 178 679 lati, bet Rīgas domes budžeta finansējums 3 351 494 lati.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, viesojoties skolā, rezumēja: „Izglītībai šī ir priecīga diena, jo lielākie ieguvēji no šī projekta ir skolēni, kuriem tagad ir iespēja uzlabot savu zināšanu kvalitāti. Zināšanu kvalitāte ir galvenais rādītājs, pēc kura varam izvērtēt sasniegto, un ar ko varam izcelties uz citu valstu fona. Ieguldītais finansējums nav mazs, bet tas noteikti ir tā vērts.”

Līdzīgu viedokli pauda arī RD IKSD Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis, norādot, ka lielākais ieguvums šajā projektā ir jaunas iespējas skolēniem apgūt eksaktās zinātnes viņiem saprotamā veidā. „Skolēni, kuri mācās labiekārtotajos kabinetos paši norāda, ka šodien šie mācību priekšmeti viņiem ir kļuvuši saprotamāki, un tas ir labs pamats, lai viņi savu nākotni varētu saistīt ar šo priekšmetu padziļinātāku apguvi,” stāsta I. Balamovskis, piebilstot, ka projekts turpināsies līdz šī gada septembrim, kura ietvaros skolas tiks pie jauniem elektroniskajiem mācību līdzekļiem.

Jāatzīmē, ka situācija pirms projekta uzsākšanas daudzās skolās bija problemātiska, jo dabaszinātņu un matemātikas priekšmetu kabinetu aprīkojums, mācību līdzekļi un tehnoloģijas bija novecojušas. Tāpat matemātikas un dabaszinātņu priekšmetu apguvē un praktiskajos darbos nepietiekoši tika izmantotas informācijas tehnoloģijas un internets. Bija vērojama nepietiekoša skolēnu motivācija apgūt šos priekšmetus, kārtot centralizētos eksāmenus šajās disciplīnās un studēt dabaszinātnes. Ierobežotas bija arī pedagogu iespējas radoši un saistoši pasniegt šos priekšmetus, turklāt bija arī ievērojams pedagogu trūkums dabaszinātņu un matemātikas priekšmetos, kā arī maza jauno pedagogu iesaistīšanās mācību procesā.

Arī RD IKSD direktors Guntis Helmanis pasākuma laikā norādīja uz īstenotā projekta ieguldījumu: „Šī projekta ieguvumi ir acīmredzami. Droši varu teikt, ka tiem skolēniem, kuri būs apguvuši dabas zinību priekšmetus pēc modernajām tehnoloģijām, interese par šiem priekšmetiem pieaugs. Tāpēc mums ir plāni kā jau tuvākajā nākotnē ar pašvaldības atbalstu palīdzēt arī tām skolām, kurām mācību apstākļus vēl nepieciešams uzlabot.”

Projekta gaitā Rīgas skolās kopā izremontēti, labiekārtoti, un aprīkoti vairāk nekā 200 kabineti un laboratorijas pie tiem, kā arī uzstādītas mēbeles, iegādātas mācību procesam nepieciešamās iekārtas, aprīkojums un tehnoloģijas. Vidēji katras skolas finansiālais ieguvums ir ap 100 tūkstošiem latu.

 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit