Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aicinājums piedalīties Valsts valodas dienas svinību organizēšanā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Aicinājums piedalīties Valsts val...

2013. gada 21. marts

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) 13. maijā, Jura Alunāna dzimšanas dienā, aicina svinēt Valsts valodas dienu un līdz 15. aprīlim  pieteikt savas idejas kopīgai svētku programmai. Akciju Rakstniecības un mūzikas muzejs 13. maijā organizēs Jura Alunāna ielā, Rīgā.

Tāpat muzejs rosina klases, domubiedru grupas un citus interesentus visā Latvijā „svinēt valodu”, īstenojot radošas aktivitātes (zibakcijas, rotaļas, pasākumus, koncertus, dejas, radošās darbnīcas utt.) savā dzīves, darba vai mācību vietā un tās tuvākajā apkārtnē.

Pamatojoties uz Alunāna lielo ieguldījumu latviešu valodas attīstībā, Jura Alunāna dzimšanas diena Valsts valodas dienas svinībām tika izraudzīta jau 2012. gadā. Viņš ir ieviesis tādus vārdus kā  „ideja”, „demokrātija”, „pētnieks”, „vienība”, „dzimtene”, bez kuriem mūsdienās latviešu valoda nebūtu iedomājama.

RMM Mārketinga nodaļas vadītāja Aija Lūse: „Valsts valodas diena ir svētki, kuru tradīcijas varam veidot un plānot paši: tie ir svētki, kuros ar savu entuziasmu, dzīvesprieku un idejām varam aptvert un vienot Latvijas novadus un pilsētas, visus, kurus vieno valsts valoda. Varbūt jums bibliotēkā ir Jura Alunāna „Dziesmiņas”, literatūras stundās runājat par Alunānu, vai  jūsu pilsētā ir Alunāna iela? Juris Alunāns, viņa laikabiedri un to devums latviešu valodas attīstībā kopā ar radošām idejām ir pamats svētku akcijām 13. maijā.” 

Aicinājumam jau atsaukusies Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre”, izsludinot konkursu „Tā runā piebaldzēns!”. Konkursa mērķis ir ros­ināt skolēnus apz­ināties latviešu val­o­das bagātību un piebaldzēnu izlok­snes vietu tajā, bagāt­ināt val­odu, izman­to­jot Piebal­gas izlok­sni un aktu­al­izēt aizmirstu vēs­turiskā novada vārdu radošu lietojumu.

Pirmajos valsts valodas svētkos 2012. gadā par godu Jura Alunāna dzimšanas dienai, „Sviesta kino” sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju radīja multiplikācijas filmu

„Kas tev jāzina par Juri Alunānu?” (http://www.youtube.com/watch?v=VDQOUFayfe4&feature=youtu.be); skolēni piedalījās radošo darbu konkursā „Valodas svinēšana” (http://rmm.lv/konkurss/?cat=1), sacerot teikas par to, kā cēlusies latviešu valoda, un rakstot latviešu valodai dzīvesgājumu. 13. maijā konkursa dalībnieki un citi svinētāji tikās Jelgavā, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā, kur vienojās dažādās kopīgās aktivitātēs.

RMM aicina plānot Valsts valodas dienas aktivitātes savā pilsētā (mājās, skolā, darba vietā vai tieši Alunāna ielā utt.) un iesūt idejas līdz 15. aprīlimuz e-pastu aija.luse@rmm.lv, lai informāciju varētu iekļaut kopējā svētku programmā.

Foto: Valsts valodas dienas svinības Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā, Jelgavā, 2012. gada 13. maijā

 

Papildu informācija:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore
67227782
maija.treile@rmm.lv
www.rmm.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit