2013. gada 1. jūlijs
Vairāk nekā 20 000 svētku dalībnieki no Latvijas pilsētām un novadiem naktsmājām izmanto 52 Rīgas pašvaldības izglītības iestādes (51 skolu un vienu interešu izglītības centru). Taču kopā ar Rīgā esošajām arodskolām, svētku dalībnieki kopumā izmitināti 58 izglītības iestādēs.
Svētkos piedalās 310 Rīgas kolektīvi, tajā skaitā gan tie, kas atrodas pie Rīgas kultūras centriem, gan tie, kas darbojas Rīgas administratīvajā teritorijā pie mācību iestādēm un citu institūciju pārraudzībā. Svētku starplaikā izveidojušies 24 jauni kolektīvi - 12 kori, seši deju kolektīvi, pūtēju orķestris, kokļu ansamblis, četri mazākumtautību kolektīvi.
Rīga svētkos pārstāv visus žanrus – ir kori, deju kolektīvi, pūtēju orķestri, vokālie ansambļi, koklētāju ansambļi, amatieru teātri, folkloras kopas, kā arī tautas lietišķās mākslas studijas, kuru dalībnieku darbi redzami dziesmu svētku izstādē. Kopumā no Rīgas piedalās aptuveni 10 000 dalībnieku – tā ir vislielākā pārstāvniecība svētkos.
Rīgas kolektīvi uzrāda arī augstus sasniegumus. Uz koru kariem no 52 izvirzītājiem Latvijas koriem 24 bija Rīgas kori. Skatēs augstākās pakāpes novērtējumu ieguva 16 kori un 21 deju kolektīvs, pirmo vietu skatēs saņēma arī trīs pūtēju orķestri. Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē „Dziesma top citādi” izstādīti Rīgas 31 tautas lietišķās mākslas studijas 331 meistaru 913 radītie darbi. Uz tautas tērpu skates finālu no Rīgas bija izvirzīti četri kolektīvi.
Rīgas pašvaldība ir gādājusi gan par jauniem tērpiem Rīgas kolektīviem, gan nodrošina transportu un koordinē ēdināšanu.