Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Festivālā “NoMadI” izrādes no Lielbritānijas, Zviedrijas un Igaunijas

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Festivālā “NoMadI” izrādes no Lie...

2013. gada 11. jūlijs

No 7. līdz 10. augustam Valmierā un no 13. līdz 16. augustam Rīgā norisināsies 3. starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem “NoMadI”, aicinot skatītājus uz neparastiem skatuves mākslas piedzīvojumiem.

Mēs vēlamies runāt par teātri kā aktīvu, radošu un dzīvu procesu, kurā arī skatītājs kļūst par līdzradītāju. Mēs vēlamies rosināt izpratni par skatuves mākslu kā neatņemamu un svarīgu ikdienas sastāvdaļu, kas veicina sadarbību, savstarpējo izpratni un prieku dzīvot.

Festivāla “NoMadI” programma iepazīstinās ar dažādām laikmetīgā teātra formām– audio, jaunā cirka, laikmetīgās dejas, mono un drāmas izrādēm bērniem, pusaudžiem, jauniešiem, viņu ģimenēm un citiem pieaugušajiem. Šogad festivālā piedalās četras Latvijas neatkarīgo teātru izrādes un trīs no ārzemē - Lielbritānijas, Igaunijas un Zviedrijas.

No 7. - 9. augustam Valmierā un no 13. - 16. augustam Rīgā,  festivāls “NoMadI” sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā, Valmieras integrēto bibliotēku un Latvijas Nacionālo bibliotēku  pirmo reizi Latvijā rādīs vienu no neparastākajām izrādēm par grāmatām un lasīšanu - "Klusais sējums".   

KLusais Sejums foto Lorena Fernandez.jpg Foto: Lorens Fernadezs

Izrādes radītāji Tims Etčels un Ants Hemptons no Lielbritānijas ir vieni no Eiropas interesantākajiem teātra režisoriem, kuri aktīvi meklē jaunu teātra valodu un izteiksmes līdzekļus.

Izrāde "Klusais sējums" ir interaktīva un skatītāju līdzradīta izrāde, kurā izmantojot visām bibliotēkām kopīgo klusuma un koncentrēšanās kombināciju, tiek atklāti lasīšanas pieredzes noslēpumi. Tā ir izrāde, kas ar audioteksta palīdzību un telpas īpašo noskaņu, ievedīs katru skatītāju viņa apziņas dzīlēs un liks justies īpašam. Tās dalībnieki ir visi, kas tobrīd atrodas bibliotēkā, bet “skatītāji” izrādes drāmu izspēlē savā iztēlē, pateicoties pārsteidzoši precīzi uzbūvētam audioierakstam, kas tiek atskaņots austiņās. Izmantojot, gan rakstītu, gan atskaņotu tekstu, izrādes dalībnieki tiek vesti brīnumainos ceļojumos grāmatu pasaulē.

Pēc izrādes piedzīvošanas “Baltic Circle” festivālā Helsinkos portālā SatoriLV raksta Latvijas Kultūras akadēmijas studente un Dirty Deal Teatro pārstāve Aija Mūrāne: “Šajā izrādē skatītājam ir dota liela loma nevis tāpēc, lai viņš justos līdzatbildīgs un ietekmētu tās norisi, bet gan, lai viņš sevi apzinātos kā unikālu indivīdu, jo katrs instrukcijas izpilda atšķirīgi, un lai justos īpašs kā personība. “Klusais sējums” ir viena no tām izrādēm, kurā “vienkāršais cilvēks” var justies īpašs.”   

Izrādes Valmieras integrētā bibliotēkā no 7. - 9. augustam katru dienu plkst. 11:00, 11:15, 11:30, 11:45, 12:00, 12:15, 12:30, 12:45, 13:00, 13:15, 13:30, 13:45; 14:00, 14:15, 14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 15:30, 15:45, 16:00 

Izrādes Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 13. - 19. augustam katru dienu plkst. 12:00,12:15, 12:30, 12:45,13:00, 13:15, 13:30, 13:45, 14:00, 14:15. 14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 15:30, 15:45, 16:00,16:15,16:30, 16:45, 17:00, 17:15, 17:30, 17:45, 18:00

Izrāde norisinās ANGĻU VALODĀ! Izrādē vietu skaits ĻOTI ierobežots.

Katrās 15 minūtēs izrādi uzsāk 2 skatītāji, izrādes garums 1 stunda.

Vairāk par izrādi “Klusais sējums” http://www.anthampton.com/tqv_eng.html

Vairāk par tās veidotājiem: http://www.timetchells.com/  un http://www.anthampton.com/

Mazākos teātra interesentusaicinām uz tuvējo kaimiņu - igauņu dejas kompānijas United dancers of Zuga laikmetīgās deja izrādi ar rotaļām “Zuga zuug zuh-zuh-zuh”. 

Zuga Zuug_ Mihkel Putrinš.jpg Foto: Mihkels Putriņš

Mazie skatītāji kopā ar izrādes veidotājiem dosies sevis iepazīšanas ceļojumā. Tā ir izrāde, kurā kājas iet, skrien, lec un krīt. Rokas plaukšķina, plivinās un ķer. Galvas griežas un klanās. Acis mirkšķinās un dejo. Izrāde bez krēsliem. Izrāde, kurā visi sēž uz grīdas. Tie, kas vēlas tikai skatīties – skatās, bet tie, kas vēlas līdzdarboties – spēlējas un spēlē kopā ar aktieriem. 

Izrāde saņēmusi Igaunijas teātra balvu kā labākā bērnu izrāde un ieguvusi arī Igaunijas Neatkarīgās Dejas balvu.  

Zuga  par Zugu : “ZUGA mīl radīšanas procesu,  mūsu izrādēs tas ir klātesošs gan uz skatuves, gan komunikācijā ar skatītājiem. Ir divas lietas, kas jāzina par ZUGU. Pirmā – paši svarīgākie skatītāji mums ir bērni un jaunieši. Otrā – mēs esam brīvmākslinieki, kas sanāk kopā tikai tad, kad jūt patiesu nepieciešamību.”

“United dancers of ZUGA” ir viena no neparastākajām laikmetīgās dejas kompānijām Igaunijā, kuru 1999. gadā nodibināja jauni igauņu dejotāji un horeogrāfi. Šo gadu laikā viņi ir radījuši vairākas izrādes gan kopā, gan atsevišķi, ieguvuši visas iespējamās Igaunijas skatuves mākslas balvas un ceļojuši viesizrādēs pa visu pasauli.    

Izrāde “Zuga zuug zuh-zuh-zuh” norisināsies 9. augustā plkst. 13:00 Dīvaliņa pļavās.

Plašāk par Zugu: http://www.zuga.ee   

Savukārt festivāla viesi no Zviedrijas būs  pasaulē plaši pazīstamie  žonglieri Patriks Elmnerts un Ves Pedens ar elpu aizraujošu jaunā cirka performanci visai ģimenei “Vidū dzimušais”. 

Izrāde pēta cilvēka, telpas un lietu attiecības, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, ko nozīmē būt iejūtīgiem, uzmanīgiem vienam pret otru un apkārtējo vidi. “Vidū dzimušais” ir neticami veikls, precīzs un skaists žonglēšanas, dejas un teātra mākslas apvienojums, kas pārsteidz ar abu aktieru fiziskājām spējām un māksliniecisko domāšanu.

Patriks Elmnerts un Ves Pedens ir divi talantīgi profesionāli žonglieri, kuri savu sadarbību uzsāka 2008. gadā. Mākslinieki savās izrādēs  apvieno laikmetīgā cirka,  fiziskā teātra un dejas formas.  Viņu veidotās  izrādes raksturo ne vien skandināviska estētika, bet arī dzīvespriecīgs raksturs. Mākslinieki uzstājušies vairākās Eiropas valstīs (Spānija, Īrijā, Somijā, Norvēģijā, Vācijā, Polijā, Anglijā, Itālijā) un šobrīd aktīvi strādā Amerikas Savienotajās valstīs. 

Patriks_Ves_Vidudzimusais.jpg  Patriks Elmnerts par izrādi:

“Radot izrādi, mēs sapratām, ka veids, kādā mēs žonglējam šajā performancē, nav ne mans, ne Vesa stils. Tā varētu strādāt kāds, kas atrodas pa vidu starp mums. Bet šāda starp mums esoša cilvēka nav, tāpēc mēs viņu nosaucām par Kādu (Someone). Bet Zviedrijā bieži uzvārdu beigās pieliek klāt izskaņu dēls (son), piemēram, Eriksons, Ivarsons, Andersons. Un mēs izrādi nosaucām “Between Someonesons”, kas latviskots kā “Vidū dzimušais”.”             

Izrāde “Vidū dzimušais” notiks 9. augustā plkst. 21:00 Valmieras Drāmas teātrī.

Izrādi atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Rigā un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu       mobilitātes programma.

Plašāk par māksliniekiem: www.patrikandwes.com

Izrādes video treileris: http://vimeo.com/69232192 

Plašāk par izrādēm un festivālu: www.nomadi.lv

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Biļešu cena:

* Festivāla abonements (7 izrādes + festivāla vakara pasākumi) – 18 LVL

* 1 izrāde Dīvaliņa pļavās: 3 LVL

* Izrāde “Klusais sējums” Valmierā un Rīgā:  3 LVL

* Izrāde “Vidū dzimušais” Valmieras drāmas teātrī: 3 – 5 LVL

* Festivāla vakara pasākumi (koncerts, aktieru DJ cīņas):  2 LVL 

NB!! Vietu skaists izrādēs Dīvaliņa pļavās ir ierobežots (50 cilvēki).

Izrādi “Klusais sējums”  stundas laikā redz 8 cilvēki.

Festivālu organizē radošā apvienība "Nomadi" sadarbībā ar Valmieras Pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru. 

Finansiālie atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras ministrija, Valmieras Pilsētas pašvaldība, Britu Padome Latvijā, Zviedrijas vēstniecība Rīgā,  Ziemeļvalstu un Baltija valstu mobilitātes programma,  Valmieras Integrētā bibliotēka, Latvijas Nacionālā bibliotēka.  

Sadarbības partneri: Valmieras Drāmas teātris,  KAFERĪGA Valmiera, Valmiermuižas alus, "LikeISaid" Agency, STORENT, TNT Latvia, Līgatnes papīrfabrika,  Dardedze hologrāfija,  Mākslas festivāls Cēsis.

Informatīvie atbalstītāji: SatoriLV, Liesma, Ziemeļlatvija, Māmiņu klubs, Mammamuntetiem.lv, Radio Naba, Easyget., Valmiera24.lv, Riga24.lv

 

 

Festivāla producente:
Zane Estere Gruntmane
zane@nomadi.lv
www.nomadi.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit