Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas pašvaldība plāno izdot „rīdzinieka rokasgrāmatu” - laikrakstu „Rīga.lv”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Rīgas pašvaldība plāno izdot „rīd...

2013. gada 30. septembris

Lai nodrošinātu  Rīgas  iedzīvotāju vispusīgu un regulāru informēšanu par pilsētas aktualitātēm, sekmētu rīdzinieku līdzdalību domes lēmumu pieņemšanas procesā, Rīgas dome tuvākajā laikā  plāno sākt  pašvaldības laikraksta „Rīga.lv”  izdošanu. Laikraksta uzdevums būs sniegt praktisku, lietišķu un iedzīvotāju ikdienas problēmu risināšanai maksimāli pielietojamu informāciju par dažādām pašvaldības darba jomām.

Plānots, ka laikraksts iznāks vienu reizi mēnesī, latviešu un krievu valodā, un tas bez maksas tiks piegādāts rīdzinieku pastkastītēs.

Pašvaldības laikraksti tiek izdoti  daudzās Eiropas galvaspilsētās – Tallinā, Helsinkos, Londonā. Pašvaldības  laikraksti  iznāk arī daudzās Latvijas pilsētās un novados – piemēram, Jelgavā, Valmierā, Ogrē, Rēzeknē, Daugavpils novadā.

Rīgas pašvaldība  2002. – 2005.gadā izdeva  laikrakstu „Rīgas Vēstis”, taču tas iznāca neregulāri, bieži nesasniedza savu adresātu, jo tika izplatīts tikai pašvaldības institūcijās un citās sabiedriskās vietās. 

Pašlaik iedzīvotāju informēšanai pašvaldība gadā izdod vairāk nekā 50 dažāda satura  bukletu, brošūru un citus informatīvu materiālu, šim mērķim tērējot vairāk nekā 300 000 latu gadā. Taču šie materiāli lielākoties tiek izplatīti pašvaldības institūcijās, un tāpēc ne vienmēr sasniedz adresātu. Tāpat  pašvaldība uztur vairāk nekā 50 dažādas internetvietnes. 

Laikraksta „Rīga.lv” izdošanai Rīgas dome plāno nodrošināt nepieciešamo  finansējumu, arī piesaistot pašvaldības kapitālsabiedrību, tādu kā „Rīgas ūdens”, „Rīgas satiksme”, „Rīgas namu pārvaldnieks” līdzekļus. Pašvaldības laikrakstā tiks sniegta iedzīvotājiem ļoti nepieciešama, detalizēta informācija par praktiskām tēmām, kas bieži vien neatbilst komercmediju formātam.

Pašvaldības laikraksts pievērsīsies tādām tēmām kā namu apsaimniekošana un remonti, satiksme pilsētā, pilsētas labiekārtošana, pagalmu remonti, veselības aprūpes pieejamība, galvaspilsētas kultūras dzīves nozīmīgākas aktualitātes, vietēja mēroga notikumi Rīgas priekšpilsētās, atpūtas un sporta  infrastruktūras attīstība, veselīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas u.c.  Detalizēti un maksimāli praktiski rīdzinieki tiks informēti, piemēram, par   jautājumiem - kā samazināt siltuma izmaksas; kāpēc iedzīvotajiem jāpiedalās sava nama pārvaldīšanā; kā atrisināt nama parādu problēmu; kur vērsties pēc sociālās palīdzības; kā izskaust ūdens patēriņa starpības, kāds atbalsts paredzēts Rīgā dzīvojošajiem bezdarbniekiem, kā izveidot dzīvokļu īpašnieku biedrību, kā novērst problēmas ar negodīgiem māju apsaimniekotājiem, kā deklarēties Rīgā un kāpēc tas nepieciešams,  un daudziem citiem.

Pašvaldības laikraksts nepublicēs maksas sludinājumus un reklāmas, jo tā izdošanas mērķis nav konkurēt laikrakstu tirgū un ietekmēt nozares biznesu.

Laikraksta izdošana ir viens no soļiem, lai pilnveidotu sistēmu, kā pašvaldība operatīvi un pilnvērtīgi informē iedzīvotājus. Kā nākamais solis ir plānota pašvaldības internetvietnes www.riga.lv  pārveide un uzlabošana.

Par pašvaldības informatīva izdevuma izdošanu tiks  lemts  tuvākajā Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē, bet galīgais lēmumu pieņems Rīgas domes sēdē.

 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit