2013. gada 7. oktobris
Latvijas sabiedrība etniskā un kultūras ziņā pēc 20 gadiem būs savādāka nekā pirms 20 gadiem vai 120 gadiem. Pārmaiņas ir objektīvs, nenovēršams dzīves fakts. Bet, vai no pārmaiņām ir jābaidas vai, tieši otrādi, par tām jāpriecājas? Ko nozīmē „latviskums” un vai latviskums var būt moderns, savienojams ar košu, dinamisku, daudzkrāsu Latviju? Vai Latvijai maz tādai jābūt?
„Kino Bize” trešdien, 9. oktobrī, plkst. 18. 00 aicina uz sarunu par Latvijas sabiedrību pēc 20 gadiem un mūsu attieksmi pret šīm pārmaiņām. Uzrunāsim arī „ jūtīgas” tēmas, par kurām Latvijā runāts maz – piemēram, par dažādām latvietības koncepcijām un to vēsturi. Domāsim arī par to, kā izturamies pret cilvēkiem, kas drīzumā ieradīsies Latvijā vai jau ir klāt, – kā pārvērst viņus par „ mūsējiem”, ko darīt, lai kopīgiem spēkiem veidotu Latviju labāku?
Sarunā piedalīsies vēsturnieks Kaspars Zellis, kurš stāstīs par latvietības idejas vēsturi, vjetnamiešu izcelsmes mākslinieks Kao Viets Ngujens, komiksa „Lāčplēša hronikas” autors, dokumentālās filmas par somāliešu bēgļiem „ PIRMIE” režisors Kaspars Goba un Kaņepes Kultūras centra vadītājs un scenārists Dāvis Kaņepe.
Diskusiju vadīs politoloģe Iveta Kažoka, sarunā aktīvi iesaistot arī klātesošo auditoriju.
Sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā pēc diskusijas „Kino Bize” demonstrēs filmu „Almanya – esiet sveicināti Vācijā!” (2011), kas ar vieglu humoru un bez liekas morāles stāsta par savējiem svešiniekiem Turcijas un Vācijas darbaspēka attiecībās.
Ieeja bez maksas.
Diskusiju projekts kinoteātrī "Kino Bize" tiek līdzfinansēts Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Jau notikušas diskusijas par invaliditātes, izglītības, vecuma un citiem Latvijas sabiedrībai svarīgiem jautājumiem.