Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Jūgendstila virtuālā muzeja izveides sākums

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Rīgas Jūgendstila virtuālā muzeja...

2014. gada 23. aprīlis

28. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 11.00 Rīgas domes sēžu zālē notiks Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības rīkots seminārs, lai informētu par uzsākto projektu „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde”. Projekts tiek īstenots no 2013. gada decembra līdz 2016. gada aprīlim ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstu.

Informatīvajā seminārā piedalīsies kultūras iestāžu darbinieki, Rīgas domes, Kultūras ministrijas un projekta partnera – Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra pārstāvji. Seminārā tiks runāts par Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu, Rīgas Jūgendstila virtuālā muzeja ieceri, projekta mērķi un plānotajiem rezultātiem. Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra pārstāvji, tiekoties ar Rīgas Jūgendstila centra speciālistiem, dalīsies pieredzē par virtuālā muzeja ekspozīciju izveidi. 

Lai iepazīstinātu ar Rīgas Jūgendstila muzeja pagrabstāva telpisko plānojumu un virtuālā muzeja ieceri, no plkst. 12.00 – 13.30 plānots apmeklēt projekta īstenošanas vietu – Rīgas Jūgendstila muzeju (Alberta ielā 12). 

Neskatoties uz to, ka Rīgu dēvē par Eiropas mēroga jūgendstila metropoli, jūgendstila kultūras mantojuma daļa Latvijā joprojām nav pietiekami pētīta, apzināta un popularizēta.

2006. gadā tika izveidots Rīgas Jūgendstila centrs, bet 2009. gadā tika atvērts Rīgas Jūgendstila muzejs. Saskaņā ar Rīgas Jūgendstila muzeja koncepciju, tā mērķis ir pozicionēt Rīgu kā jūgendstila metropoli Eiropā un pasaulē. Rīgas Jūgendstila muzejs ir veidots kā atraktīvs tūrisma produkts pilsētas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem. 

Pašreiz ir atklāts Rīgas Jūgendstila muzeja pirmais stāvs, bet pilnībā Rīgas Jūgendstila muzeja izveide nav pabeigta, jo nav realizēts multimediju zāles un virtuālā muzeja projekts. Uzkrātais materiāls (jūgendstila mākslas, dizaina, lietišķās mākslas, amatniecības, literatūras, mūzikas u. c. priekšmeti) ir sasniedzis apjomu un vērtību, kad tā aplūkošanai, iepazīšanai, dokumentēšanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm, nepieciešami mūsdienīgi datu uzglabāšanas līdzekļi – virtuālā ekspozīcija.  

Radītā digitālā datu bāze, kuru veidos digitalizētu muzeja artefaktu kopums, būs mūsdienīgs ilgtermiņa ieguldījums Latvijas kultūras mantojuma dokumentēšanā, kas ar moderno tehnoloģiju palīdzību tiks padarīts pieejams ne tikai Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem, bet ikvienam interesentam jebkurā vietā visā pasaulē. Pēc projekta pabeigšanas, projekta ietvaros radītajās virtuālajās ekspozīcijās, Rīgas Jūgendstila muzejs sabiedrībai piedāvās kvalitatīvus un inovatīvus kultūras pakalpojumus, kuri orientēti uz plašas, tai skaitā starptautiskas, auditorijas piesaisti.

 

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”

iepriekš noteiktā projekta „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde”  (projekta Nr. EEZLV04/INP/2013/3)

INFORMATĪVĀ SEMINĀRA DARBA KĀRTĪBA 

Norises laiks un vieta – 2014.gada 28.aprīlis no plkst.10 – 11.00, Rīgas domes sēžu zāle, Rātslaukums 1, Rīga

9.30 – 10.00

Dalībnieku reģistrācija, kafijas pauze

10.00 – 10.15

Semināru atklās Rīgas mērs Nils Ušakovs

Kultūras ministrijas pārstāvja uzruna

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības direktores Zandas Ķergalves uzruna

10.15 – 10.35

„Rīgas jūgendstila kultūrvēsturiskais mantojums un Rīgas Jūgendstila centrs” Rīgas Jūgendstila centra direktore Dr. arch. Agrita Tipāne

10.35 – 10.45

„Projekta „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde” mērķis un uzdevumi” projekta vadītāja Kristīne Graudumniece

10.45 – 11.00

„Norvēģijas jūgendstila kultūrvēsturiskais mantojums un Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra izveide” Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra direktors Nils Ankers

 

Papildu informācija:
Kristīne Graudumniece
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība
Projekta „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde” vadītāja
Tālrunis +371 28626676
E-pasts: kristine.graudumniece@riga.lv
www.kulturasapvieniba.riga.lv
www.eeagrants.org  
www.jugendstils.riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit