Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

„Baltie zvirbuļi” skaita to, kas paliks pēc viņiem

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi „Baltie zvirbuļi” skaita to, kas ...

2014. gada 24. aprīlis

Baltie zvirbuļi” neskaita laiku, viņi skaita to, cik ir devuši citiem, un to, kas paliks pēc viņiem, tā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis” pasniegšanas ceremonijā 10. aprīlī par balvas saņēmējiem teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

„„Baltais zvirbulis” – tā ir zīme. Jo vairāk mums Rīgā būs „balto zvirbuļu”, jo laimīgāka, interesantāka un neparastāka būs mūsu pilsēta. Mēs „Baltajā zvirbulī” godinām visu jomu kultūras darbiniekus, taču „baltie zvirbuļi” ir arī zinātnē, izglītībā un jebkurā nozarē,” uzrunā teica E. Aldermane. Viņa stāstīja, ka vienreiz dzīvē Rīgas autoostā patiesi redzējusi baltu zvirbuli, kas lēkājis savrup no pārējiem. Tas licis domāt, ka pelēkie zvirbuļi atšķirīgajam droši vien mēdz ieknābt. „Arī cilvēks, kas ir neparasts savā radošumā, kas ir interesants, kas spēj vairāk nekā citi, kuri ir ap viņu, reizēm saņem apkārtējo „knābienus”,” atzina E. Aldermane.

„Mūsdienās sabiedrības apziņā daudz kas mainās, cilvēki maina profesijas, darbavietas, tāpēc ar īpašu cieņu jānovērtē cilvēki, kuri visu savu dzīvi ir veltījuši vienai jomai, līdz niansēm pētot, darot,” uzsvēra Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite. 

Šogad apritēja desmit gadu, kopš Rīgas pilsētas pašvaldība pasniedz gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”. Jubilejas pasākumā tika sveikti 2013. gada balvas ieguvēji, kā arī tika prezentēts desmitgades svinībām veltīts izdevums „Baltais zvirbulis. Gada balva kultūrā 2004–2014”, kurā apkopota informācija par visiem 164 balvas ieguvējiem, kas „Balto zvirbuli” saņēmuši desmit gados. Izdevums būs pieejams visās Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs. 

DAN_2128.jpg

Foto: Balvas „Baltais zvirbulis 2013” ieguvēji (no kreisās): 1. rindā – Ināra Čakste, Ilda Sīlis, Gunta Ozola, mūzikas nama „Daile” vadītāja Anda Zadovska un Visvaldis Asaris; 2. rindā – Arvīds Platpers, Vilnis Salaks un Vilnis Heinrihsons.

  • Par veikumu 2013. gadā nominācijā „Par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” balvu saņēma pieci laureāti:

Ilda Sīlis – Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Tautas lietišķās mākslas studijas „Nianse” vadītāja – par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu tautas lietišķās mākslas attīstībā un kultūras mantojuma saglabāšanā;

Arvīds Platpers – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras un atpūtas centra „Imanta” vīru kora „Absolventi” mākslinieciskais vadītājs – par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu kora mūzikas attīstībā;

Vilnis Salaks – VEF kultūras pils vīru vokālā ansambļa mākslinieciskais vadītājs – par radošo ieguldījumu latviešu tautas mūzikas saglabāšanā un popularizēšanā;

Ilze Dzērve – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas „Ave Sol” Rīgas koru grupas koncertmeistare – par ilggadēju un izcilu koncertmeistara darbu;

Ināra Čakste – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” amatierteātra „Rampa” režisore – par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu Rīgas pilsētas amatierteātru attīstībā. 

  • Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” balvu saņēma Gunta Ozola – Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre – par ieguldījumu Rīgas Centrālās bibliotēkas kā Eiropas līmeņa publiskās bibliotēkas tēla veidošanā.

  • Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu darbinieks” balvu saņēma Vilnis Heinrihsons – Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas kompozīcijas skolotājs – par novatorisku pieeju izglītības programmu pilnveidošanā.

  • Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva vadītājs” balvu saņēma Jānis Liepiņš – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas „Ave Sol” jauniešu kora „Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs – par mākslinieciski augstvērtīgu komponista Džona Lutera Adamsa koncertuzveduma „Svētā vēja dziedājumi” pasaules pirmatskaņojumu.

  •  Nominācijā „Sadarbības partneris” balvu saņēma divi laureāti:

Visvaldis Asaris – vides un grafiskā dizaina mākslinieks – par radošumu svētku noformējuma koncepciju izstrādē un augstā mākslinieciskā kvalitātē īstenotiem dizaina objektiem pilsētvidē;

apvienība „ARS Nova” – par multifunkcionālās koncertzāles „Mūzikas nams „Daile”” izveidi un augstā mākslinieciskā līmenī īstenotiem projektiem un koncertiem Rīgā.

Ko jums nozīmē balva „Baltais zvirbulis”?

V. Salaks: Esmu priecīgs par balvu, jo jebkura balva ir stimuls turpmākajam darbam. Es ceru, ka savos 75 dzīves gados šo balvu esmu nopelnījis. Paldies, ka mans darbs ir pamanīts un novērtēts! Dzīvē man lielākais gandarījums ir, ja dzirdu, ka skan mana mūzika, un publika to ar prieku uzņem. Joprojām kopā ar vīru ansambli aktīvi koncertējam, esam pabijuši 11 ārvalstīs. Šā gada 27. septembrī VEF kultūras pilī būs vīru ansambļa 50. jubilejas koncerts. Tagad esmu sagatavojis divus diskus (40 dziesmas katrā) jaunā aranžējumā. Jāatrod sponsors to izdošanai.

I. Čakste: Cilvēki, kuri mīl savu profesiju, visu mūžu lielākoties strādā ar prieku un sajūsmu. Man darbs vienmēr ir bijis mans hobijs. Ja balva atnāk negaidīti, tad tas ir ārkārtīgi liels gandarījums, jo apbalvojums ir darba novērtējums. Tā ir ļoti liela laime – tikt pamanītam starp tūkstošiem cilvēku, tas liecina, ka darbs cilvēkiem ir bijis vajadzīgs. Visu dzīvi esmu strādājusi ar bērniem un jauniešiem, dažkārt pat trijos darbos. Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” amatierteātrī „Rampa” bērniem un jauniešiem esmu mācījusi caur teātri saprast un izprast sevi un dzīvi. Nezinu, cik labi man tas izdodas, taču esmu laimīga, ja kāds no viņiem dzīvē izvēlas aktiera, režisora profesiju. Man ir svarīgi, ka savas zināšanas varu atdot jauniem cilvēkiem. Esmu strādājusi arī Latvijas Televīzijā, veidojusi raidījumus „Miedziņš nāk”, „Dabas grāmata”.

baltais zvirbulis_2011.jpg Par balvu

Balvu „Baltais zvirbulis” piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīvu kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā. Balvu veidojis mākslinieks Aigars Bikše, un to pasniedz kopš 2004. gada. Pretendentus balvai izvirza Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments un tā padotības kultūras un kultūrizglītības iestādes. 

 

Daiga Kļanska, Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

logo_Izglitiba_kultura.jpg

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit