Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Diskutēs par iespējām apvienot karjeru, darba un ģimenes dzīvi(1)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Diskutēs par iespējām apvienot ka...

2014. gada 13. maijs

15. maijā un 23. maijā NVO namā, Laimdotas ielā 42, turpinot NVO nama, Rīgas Latviešu biedrības un sieviešu resursu centra „Marta” aizsākto publisko diskusiju ciklu, notiks saruna par iespējām apvienot darba un ģimenes dzīvi. Diskusijās tiks meklētas atbildes uz aktuāliem jautājumiem, kā, aizvien vairāk pievēršoties profesionālajai karjerai, mainās sievietes loma un vieta ģimenē.

15. maijā un 23. maijā NVO namā, Laimdotas ielā 42, turpinot NVO nama, Rīgas Latviešu biedrības un sieviešu resursu centra „Marta” aizsākto publisko diskusiju ciklu, notiks saruna par iespējām apvienot darba un ģimenes dzīvi. Diskusijās tiks meklētas atbildes uz aktuāliem jautājumiem, kā, aizvien vairāk pievēršoties profesionālajai karjerai, mainās sievietes loma un vieta ģimenē.

Ceturtdien, 15. maijā diskusija sāksies plkst. 13.00, savukārt, piektdien, 23. maijā – plkst. 17.00. Pirmās diskusijas tēmu loks fokusēsies ģimenes jautājumos, otrajā diskusijā tiks skarti karjeras aspekti. Aicinām diskusijā piedalīties ikvienu interesentu!

Latvijas sabiedrībā aizvien vairāk pieaug interese par iespējām apvienot darbu un ģimenes dzīvi. Tiek meklēti risinājumi, kā radīt ģimenei draudzīgas darbavietas, ievērojot gan darba devēja, gan ņēmēja vajadzības. Latvijā nacionālās politikas līmenī ģimenei draudzīga darbavieta joprojām nav definēta.

Vajadzība panākt lielāku saskaņu starp darba un ģimenes dzīvi pausta nozīmīgākajos Eiropas Savienības politikas dokumentos. Šādi mērķi izvirzīti Eiropas Nodarbinātības stratēģijā un Eiropas Dzimumu līdztiesības paktā, ģimenes politikas aktos. Pievērsties iespējām nodrošināt ģimenēm draudzīgākas darbavietas un darba vidi tiek aicinātas nacionālo valstu valdības. Uz šādu soli mudina fakts, ka arvien vairāk profesionālajai karjerai pievēršas sievietes, bet vīrieši iesaistās ģimenes dzīves aktivitātēs.

Dažādās sabiedrības grupu diskusijās aizvien biežāk priekšplānā izvirzās jautājums: kas cilvēka dzīvē ir svarīgāks – darbs vai ģimene? Nodarbinātības politikā atspoguļojas sabiedrībā dominējošais viedoklis, ka darbs indivīda dzīvē ir pakārtots ģimenei, tas ir ģimenes uzturēšanas līdzeklis. Skandināvijas valstīs prioritāšu maiņa vērojama pat jēdziena formulējumā. Proti, tiek sacīts: ģimenes un darba apvienošana, nevis otrādi – darba un ģimenes apvienošana.

Tomēr ne ES kopumā, ne arī Latvijā nav vienotas izpratnes par to, kas uzskatāma par ģimenei draudzīgu darbavietu. Ģimenei draudzīgas darbavietas principi pamatos ir universāli, taču katra organizācija meklē savu ģimenes atbalsta stratēģiju, kuru lielā mērā nosaka organizācijas darba specifika un iespējas.

Par galvenajām ģimenei draudzīgas darbavietas izpausmes formām tiek atzīts finansiāls atbalsts, atvaļinājuma iespējas, elastīga darba organizēšana, atbalsts bērnu un vecāku aprūpē, informatīvs un emocionāls atbalsts. Visnozīmīgākā no tām – elastīga darba organizēšana (variēšana ar darba laiku, iespēja strādāt attālināti), kas darba aktivitātes ļauj pieskaņot ģimenes vajadzībām, piemēram, gādāšanai par bērniem un gados veciem tuviniekiem.

Foto: Guna Oškalna-Vējiņa 

Informāciju sagatavoja:
Zinta Gugane
Rīgas Latviešu biedrības reklāmas un informācijas projektu vadītāja
E-pasts zinta.gugane@rlb.lv

Sandra Rubene
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta
Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas
NVO atbalsta sektora projektu koordinatore
e-pasts: sandra.rubene@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

Linda, linda.sarkova@gmail.com 18/05/2014 19:24
 

Sveiki!
Vai arī šīm diskusijām nevarētu izveidot ierakstu vai vismaz tiešraidi? Vai arī preses sekretārs pēc tam - uzraksta kopsavilkumu. Pieļauju, ka daudzi interesenti objektīvu iemeslu dēļ nespēj ierasties - turklāt piecos nokļūt Teikā, ja brauc no otra Rīgas gala, nemaz nav tik ērti.

Paldies!

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit