Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

“Vienoti daudzveidībā” - unikāla iespēja apgūt latviešu valodu un iepazīt kultūrvēsturi

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija “Vienoti daudzveidībā” - unikāla ...

2014. gada 14. maijs

Mūsdienās arvien straujāk aktualizējas pilsonības jautājumi, integrācijas procesi, arvien lielākam skaitam citu valstu pilsoņu par mājvietu kļūst Latvija. Tādēļ radošā apvienība jauniešiem “Trepes”  izveidojusi un š. g. maijā un jūnijā piedāvā apmeklēt nodarbību un pasākumu kopumu, kas apvienoti zem viena nosaukuma – “Vienoti daudzveidībā”.

Programma veidota, domājot par īpašu cilvēku grupu - pēdējos gados Latvijā ieceļojušajiem trešo valstu pilsoņiem. Tās pamatuzdevums ir veicināt starpkultūru dialogu un mijiedarbību, balstoties uz dažādiem praktisko un izzinošo nodarbību veidiem.  

Latviešu sarunvalodas un starpkultūru integrācijas klubs

No 16. maija līdz 30. jūnijam Brīvprātības mājā, Rīgā, Mūkusalas ielā 72/3. stāvā (zvanu poga "TREPES") būs atvērts Latviešu sarunvalodas un starpkultūru integrācijas klubs trešo valstu pilsoņiem, kuri vēlas apgūt latviešu valodu, kultūru un vēsturi. Kluba nodarbībās un projekta aktivitātēs dalībnieki varēs diskutēt par dažādām Latvijai svarīgām tēmām un vērtībām, pielietojot interaktīvas mācīšanas metodes. Tas veicinās un attīstīs latviešu valodas lietošanas prasmes, zināšanas un izpratni par Latvijas vēsturi, latviešu tautas tradīcijām, palīdzēs gūt iemaņas starpkultūru komunikācijā, izpratni par līdzīgo un atšķirīgo dažādu tautu tradīcijās, ieražās un kultūras vērtībās. Turklāt apmeklētāji iegūs derīgas zināšanas, kas nepieciešamas naturalizācijas procesā, lai sekmīgi nokārtu naturalizācijas eksāmenu un iegūtu Latvijas pilsonību.

24. nodarbību cikls notiks neformālā un draudzīgā vidē četras reizes nedēļā: trešdienās, ceturtdienās, piektdienās no plkst.18.00 līdz plkst.20.00 un sestdienās no plkst.12.00 līdz plkst.14.00. Nodarbību laika un tēmu tabulu iespējams apskatīt un lejuplādēt:https://drive.google.com/file/d/0B2YdYdY4VMupc2ZiTFhpeENTUFk/edit?usp=sharing . Apmācības vadīs profesionāli, pieredzes bagāti pasniedzēji. Iesaitīties aicināti visu vecumu grupu pārstāvji. Kluba nodarbības ir bezmaksas.

Noslēgumā dalībniekiem, kuri būs cītīgi  apmeklējuši nodarbības, tiks organizēta bezmaksas 3 dienu ekskursija, iepazīstot Latvijas vēsturiski nozīmīgākās vietas profesionāla gida vadībā. Ekskursijas laikā tiks nostiprinātas gan iegūtās latviešu valodas prasmes, gan vēstures zināšanas.

Diskusijas, praktiski informatīvie materiāli un izstāde "Kultūru dažādība Latvijā"

Ar līdzīgu mērķi –  tuvināt un iesaistīt latviskajā un Latvijas kultūrtelpā tos, kuri – iespējams, pašlaik vēl dzīvo zināmā izolācijā no parējās sabiedrības daļas,  tiks veidots informatīvais materiāls, īpaši domājot par mazaizsargātajām grupām: sievietēm, gados veciem cilvēkiem, personām ar zemu izglītības līmeni, bērniem un ģimenēm ar bērniem. Lai  ikviens no viņiem nākotnē kļūtu par pilntiesīgu Latvijas sabiedrības locekli.   

Programma paredz apaļā galda diskusijas par izglītību un integrāciju, kā arī starpkultūru dialoga nozīmi integrācijas un naturalizācijas procesos, akcentējot nevalstisko organizāciju, pašvaldību, izglītības iestāžu efektīvu iesaiti tajos.  

Programmas gaitā tiks izveidota ceļojošā foto izstāde "Kultūru dažādība Latvijā", kā arī radīts televīzijas raidījums par integrācijas un sabiedrības saliedēšanas jautājumiem. 28. jūnijā Rīgas pilsētvidē notiks informatīvo materiālu un izstādes atvēršanas sarīkojums.

Viens no izaicinošākajiem programmas uzdevumiem ir Latviešu valodas un starpkultūru integrācijas kluba izveide Latvijas vēstniecībā Gruzijā, kur visas iepriekšminētās tēmas tiks apskatītas un neformālā vidē realizētas, iesaistoties cilvēkiem, kuri izteikuši vēlmi pārcelties uz Latviju.

Programmas veidotāji uzsver, ka tās  panākumu atslēga ir mūsu visu rokās, cerot, ka tā var kļūt par vērtīgu tradīciju arī citus gadus, un aicina no 16. maija līdz 30. jūnijam piedalīties daudzveidīgajos pasākumos, kopīgi veidojot draudzīgu saimi Latvijā.

Projekta atklāšanas pasākums notiks jau piektdien, 16. maijā plkst.18.00 Brīvprātības mājā, Rīgā, Mūkusalas ielā 72/3. stāvā.

Bezmaksas Latviešu sarunvalodas un starpkultūru integrācijas klubs  un pārējās aktivitātes tiek veidotas projekta „Vienoti daudzveidībā” ietvaros.  Plašāka informācija par projektu –  radošās  apvienības jauniešiem mājas lapā: www.trepes.org . Pieteikties aicinām telefoniski pa tālruni 28356548 vai rakstot e-pastā vienotidaudzveidiba@inbox.lv

 

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu radošā apvienība jauniešiem “ Trepes”.  75% no projekta finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds, nacionālais līdzfinansējums – 25%.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit