Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Projekta INNOCRAFTS starpreģionālā mācību sanāksme

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Projekta INNOCRAFTS starpreģionāl...

2014. gada 17. jūnijs

18. un 19. jūnijā Rīgā „Mazajā Ģildē” notiks starpreģionālā mācību sanāksme, kuru rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība kā sadarbības partneris starptautiskā projektā INNOCRAFTS, kas notiek Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība starpreģionu sadarbības programmas INTERREG IVS 2007.-2013.gadam” ietvaros.

Tajā tiks turpināta labās prakses piemēru apmaiņa par tēmu „Uzņēmējdarbības veicināšanas īpašās mērķa grupās – jaunieši un sievietes amatniecības un mākslas sektorā”.

SANĀKSMES DARBA KĀRTĪBA

Norises laiks un vieta – 2014. gada 18. un 19. jūnijs „Mazā Ģilde”, Amatu iela 3/5, Rīga

 

18.Jūn. 9.30 – 10.00

Projekta partnervalstu dalībnieku reģistrācija

18. Jūn. 10.00 – 10.10

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika uzruna

18.Jūn. 10.10 – 13.00

Labās prakses piemēru prezentācijas un informācijas apmaiņa par tēmu „Uzņēmējdarbības veicināšanas īpašās mērķa grupās – jaunieši un sievietes amatniecības un mākslas sektorā” (Latvija, Itālija, Spānija, Francija un Ungārija)

18.Jūn. 14.00 – 18.00

Studiju vizītes (TLMS „Tīne”, „Kamene”, „Bārbele”, TMC „Senā klēts”, MN „Salons A” un Zaļā studija „Pienene”)

19.Jūn. 9.00 – 9.15

Projekta partnervalstu dalībnieku reģistrācija

19.Jūn. 9.15. – 10.45

INNOCRAFTS projekta vadības grupas sanāksme

19.Jūn. 11.00 – 12.30

Labās prakses piemēru apmaiņa par tēmu „Uzņēmējdarbības veicināšanas īpašās mērķa grupās – jaunieši un sievietes amatniecības un mākslas sektorā” (Slovākija, Itālija, Īrija, Bulgārija un Francija)

19.Jūn. 13.30 – 18.00

Vizīte Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, amatnieku paraugdemonstrējumi

 

Projekta INNOCRAFTS galvenā ideja ir atklāt vērtības, kas veido identitāti, dažādu Eiropas mākslas, amatniecības, kultūras pilsētu un UNESCO Pasaules Kultūras mantojuma kontekstā, kā arī stiprinātu uzņēmējdarbības politiku mākslas un amatniecības jomā ar mērķi veicināt uzņēmējdarbību un uzņēmumu radīšanu mākslas un amatniecības nozarē. Tāpat būtiski izanalizēt Eiropas valstu labo pieredzi un politiku mākslas (radošo industriju, dizaina uzņēmumu u.c.) un amatniecības (tautas lietišķās mākslas, tradicionālās amatniecības u.c.) uzņēmējdarbības attīstībā, kā arī demonstrēt labās prakses piemērus un izveidot Eiropas mākslas un amatniecības studiju, iestāžu un uzņēmumu datu bāzi un tīklojumu.

Projekta ietvaros tika izvirzītas četras galvenās politiskās tēmas, lai sadarbības partneri varētu apmainīties ar labās prakses pieredzi amatniecības un mākslas sektorā:

1.„Biznesa modeļi un politiskais atbalsts mazo un vidējo uzņēmumu izveidē mākslas un amatniecības sfērā”. 

2. Par inovāciju pieejamību un finansiālo atbalstu mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai mākslas un amatniecības sektorā”.

3. „Par internacionalizāciju, profesionālo tīklu un informācijas apmaiņu mākslas un amatniecības sektorā”.

4.  „Uzņēmējdarbības veicināšana īpašās mērķa grupās – jaunieši un sievietes amatniecības un mākslas sektorā”.

Par šīm tēmām kā labie piemēri tika prezentēti divi uzņēmumi (SIA), kas veiksmīgi darbojas jau vairāk kā 20 gadus – Tautas tērpu centrs „Senā klēts” un Modes nams „Salons A”, granta programma „Atspēriens” un biznesa inkubators „Creative Andrejsala”, materiāli par „Latviešu tautas lietišķo mākslu”, vadoties no projekta sadarbības partnera – biedrības „Latviešu tautas mākslas savienība” izstrādātā pētījuma datiem, kā arī uzņēmumi – Zaļā studija „Pienene”, SIA „Homely”, dizaina kafejnīca „Mākonis”, SIA „Rū adījumi” un SIA „Ambline”. 

Starpreģionālajā mācību sanāksmē 18. un 19. jūnijā Rīgā piedalīsies projekta vadošie partneri no   Florences (Comune di Firenze), kā arī projekta sadarbības partneri no Itālijas (ANCI Toscana), Francijas (Institut National des Métiers d’Art un City of Reims), Īrijas (Crafts Council), Slovākijas (Slovak Chamber of Commerce and Industry), Bulgārijas (Municipality of Burgas un RAM Central Stara Planina), Spānijas (Fundación El Legado Andalusi un Chamber of Commerce of Barcelona), Rumānijas (Bistrita City Hall), Ungārijas (Budapest Enterprise Agency), Somijas (Aalto University School of Art and Design – University of Vaasa) un Lietuvas(Vilnius Old Town Renewal Agency).

Sanāksmes galvenā norises vieta ir Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs „Mazā Ģilde”. Šis nams ir cieši saistīts ar amatniecības vēsturi un sanāksmes dalībniekiem būs lieliska iespēja iepazīt arī šo arhitektūras pieminekli.

Sanāksmes ietvaros notiks studiju vizītes – savus amatus un prasmes demonstrēs Tautas lietišķās mākslas studiju „Tīnes” (pinējas), „Kamenes” (audējas) un „Bārbele” (rokdarbu) dalībnieces. Viesi tiks iepazīstināti ar Tautas tērpu centra „Senā klēts” un  Modes nama  „Salons A” darbību, kā arī SIA „Ambline” – dzintara diegu izstrādājumiem. Tiks apmeklēta arī Zaļā studija „Pienene”, kurā būs iespēja apskatīt Latvijā ražotas lietas, ko pašmāju ražotāji darinājuši, izmantojot dabīgas, videi draudzīgas izejvielas.

Sanāksmes dalībnieki dosies arī uz vienu no senākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā – Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kas saglabā, pēta un vienotā veselumā eksponē tradicionālos dzīves pieminekļus, atklājot Latvijā vēsturiski dzīvojošo tautas kultūras mantojumu, darba un sadzīves tradīcijas. Muzeja ekspozīcijas apskates laikā tiks iekļauti arī dažādu amatnieku meistardarbnīcu demonstrējumi un notiks diskusijas par amatniecības attīstības atbalsta mehānismiem Rīgā. Viesi varēs izzināt tradicionālo prasmju tehnoloģijas un vēsturi, kā arī izmēģināt senos amatus.

Neskatoties uz to, ka Rīgā un Latvijā ir ļoti senas amatniecības tradīcijas, INNOCRAFTS projekts ir devis spēcīgu impulsu uzzināt esošo situāciju amatniecības un mākslas sektorā. Šie izziņas materiāli parāda, ka mums ir ļoti labas iestrādes un labie prakses piemēri šajā nozarē, tomēr trūkst vienotas informācijas par notiekošo, kas liek secināt, ka šī kultūras mantojuma daļa Latvijā joprojām nav pietiekami pētīta, apzināta un popularizēta. 

Projekts INNOCRAFTS tiek īstenots no 2012. gada sākuma līdz 2014. gada beigām ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu.

 

Projekta pilnvarotā persona – Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra Šmita

Kontaktpersona – projekta vadītāja Zanda Ķergalve

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība

Tālrunis +371 67037775

E-pasta adrese zanda.kergalve@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit