Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Atzinīgi vērtē vecāku līdzdalību skolās

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Skolas Atzinīgi vērtē vecāku līdzdalību skolās

2014. gada 27. jūnijs

Starptautiskā projekta „Open Parents” partnerorganizācijas „Latvijas Vecāku kustība”, „Lietuvas Vecāku forums” un „Igaunijas Vecāku asociācija” 20. jūnijā tikās ar Latvijas izglītības ekspertiem un ierēdņiem, lai dalītos pieredzē par skolas un ģimenes sadarbības veidošanas un vecāku izglītošanās aktivitātēm.

Tikšanās reizē „Latvijas Vecāku kustība” apkopoja projekta „Open Parents” rezultātus, kā arī iepazīstināja ar septiņu Latvijas vecāku izaugsmes un atbalsta centru darbību. Jau ziņots, ka Aizkrauklē, Carnikavā, Jelgavā, Jaunpiebalgā, Rīgā, Viļakā un Tukumā ir apvienojušies aktīvi vecāki, kas līdzdarbojas vietējo skolu vides uzlabošanā, izglītības inovāciju ieviešanā un vecāku izglītošanā, lai palīdzētu Latvijas izglītības sistēmai nodrošināt pozitīvu izaugsmi.

Latvijas vecāku izaugsmes un atbalsta centru pārstāvji-vecāki līderi atzinīgi vērtēja visas projekta „Open Parents” aktivitātes, kā svarīgāko ieguvumu minot iespēju komunicēt, dalīties pieredzē, iedvesmoties vienam no otra un saņemt vērtīgu mācību informāciju un atbalstu no lektoriem un mentoriem.

Rīgas vecāku centra dalībniekus projekts „Open Parents” iedvesmoja organizēt un piedalīties vecāku un ģimeņu aktivitātēs gan izglītības iestāžu, gan pilsētas mērogā. Tikai organizēti dažādi izglītojoši un skolu un ģimeņu saliedējoši pasākumi (svētku svinības, vecāku un pedagogu atpūtas vakari un koncerti, radošās darbnīcas, sporta dienas u.c.), vecāki piedalījās pilsētas  (Pārdaugavas, Juglas u.c.) svētkos, rīkoja talkas, rakstīja un vadīja dažādus projektus. Viens no lielākajiem šāda veida projektiem ir izglītojoša atbalsta grupa vecākiem „Pozitīvs skolas sākums”, kas, pateicoties Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstam, 2013. gada rudenī tika realizēts Rīgas 208. PII un 2014. gada rudenī tiks realizēts vēl astoņās pirmsskolās Rīgā. Plašāk par projektu:

http://www.latvijasvecaki.lv/2014/06/programma-pozitivs-skolas-sakums-tiks-realizets-vel-8-pirmsskolas/

Rīgas centram ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Rīgas domi, īpaši, Izglītības, kultūras un sporta, kā arī Labklājības departamentiem un vairākām privātām organizācijām -  cafe „EcoCatering”, studiju „Dabas Vēstniecība”, ar kuru kopā organizētas nodarbības vecākiem un pedagogiem, rudenī plānots organizēt nodarbības arī ģimenēm.

Jūnija sākumā Rīgas vecāku centrs izdeva avīzi „Vecāki iedvesmo!”,  kurā apkopoti Rīgas vecāku labie darbi skolās un pirmsskolās. Arī nākotnē centrs turpinās informēt par labajām praksēm Rīgas skolās un pirmsskolās, kā arī iedvesmot vecākus un pedagogus ar speciālistu, kuri darbojas izglītības jomā, intervijām un padomiem.

Latvijas izglītības eksperti un ierēdņi atzinīgi vērtēja vecāku paveikto un rosināja iesākto darbu turpināt. „Skolas ir jāatver vecākiem”, uzsvēra Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, turpinot, ka gan skolotājiem, gan vecākie ir svarīgi izglītoties, lai atrastu labākos paņēmienus, kā atbalstīt 21. gadsimta bērnus. Labklājības ministrijas bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākais eksperts Lauris Neikens pauda nostāju, ka ir svarīgi kopīgiem spēkiempanākt, lai šādas vecākus stiprinošas grupas darbotos visā Latvijā, ikkatrā pašvaldībā”. Savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes Pirmsskolu nodaļas vadītāja Iveta Nagla uzsvēra, ka sadarbība starp trijām Baltijas valstīm noteikti ir jāstiprina.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča atkārtoti pauda savu nostāju, ka „..tikai sadarbojoties un atbalstot vienam otru un visiem kopā – bērniem, vecākiem, skolotājiem un citiem izglītībā iesaistītajiem – varam celt izglītības kvalitāti katra iedzīvotāja un valsts attīstības labā.” I.Juhņēviča uzsvēra, ka vecākiem ir jādod iespēja realizēt savas profesionālās kvalitātes arī skolas attīstības labā, aicinot vecākus iesaistīt iekšējās kārtības normatīvu izstrādē un uzlabošanā un izteikt viedokli par skolā notiekošo. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības departamenta pārstāve- Baiba Bašķere aicināja vecākus būt aktīviem veselīga dzīvesveida popularizēšanā skolās.

SFL iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” vadītāja Aija Tūna uzsvēra, ka prasmīga komunikācija ir viena no pamatlietām veiksmīgas skolas un vecāku sadarbības veidošanā, aicinot atcerēties, ka sadarbībai vienmēr ir jābūt svarīgākai par sacensību. Arī „Igaunijas Vecāku asociācijas” valdes loceklis Aivar Haller apliecināja, ka skolām ir jāmaina fokuss no sacensības uz sadarbību, ne tikai mācību rezultātu, bet arī vecāku iesaistes jomā. „Lietuvas Vecāku foruma” priekšsēdētājs Audrius Murauskas aicināja vecākus un izglītības pārstāvjus rast sasaisti starp šodienas izglītības programmām un nākotnes vērtībām, ko vēlamies redzēt savos bērnos un mazbērnos.

Atgādinām, ka „Open Parents” ir Baltijas vecāku izglītošanās un sadarbības projekts, kas norit divos posmos no 2012-2014. gadam. Projekta ietvaros ir veikts apjomīgs pētījums vecāku izglītošanās jomā Baltijas un Eiropas valstīs, organizētas vairāku līmeņu vecāku-līderu mācības, sniegtas konsultācijas un nodrošināts mentorings septiņu Latvijas vecāku atbalsta un izaugsmes centru dalībniekiem, izveidota datubāze http://info.openparents.eu/, kas apkopos pasaules labās prakses vecāku izglītošanās un sadarbības jomās, kā arī kalpos par pamatu Baltijas vecāku sadarbības tīkla veidošanai.

Projekta „Open Parents” organizators ir „Latvijas Vecāku kustība”, un tas tiek līdzfinansēts no „NordPlus Adult” programmas līdzekļiem.

 

Vairāk informācijas par projektu:  www.openparents.eu un http://info.openparents.eu/ , par Rīgas centru: http://www.openparents.eu/centri/riga/

Informācija par biedrību „Latvijas Vecāku kustība”: www.latvijasvecaki.lv

 

Projekta vadītāja: biedrības „Latvijas Vecāku kustība” valdes locekle Ivita Mauriņa, tālr. 25463263, ivitam@inbox.lv

Rīgas vecāku izaugsmes un atbalsta centra koordinatore: Zane Johansone, tālr. 28658741, zane.johansone@gmail.com

Informāciju sagatavoja: Iveta Pavziniuka, biedrības „Latvijas Vecāku kustība” valdes locekle, iveta@saulesskola.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit