Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Noslēdzies Biedrības „Radošās Idejas” īstenotais projekts „Mūsu mājas – Latvija”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Noslēdzies Biedrības „Radošās Ide...

2014. gada 9. jūlijs

30. jūnijā ir noslēdzies Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda programmas projekts Nr. IF/2012/1.a/7 „Mūsu mājas – Latvija”, ko īstenoja biedrība „Radošās Idejas”.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2014. gada 7. martā. Četru mēnešu laikā tika īstenota 21 aktivitāte, kopumā projektā tika piesaistīti vairāk nekā 300 trešo valstu valstspiederīgie, novadītas 1440 latviešu valodas apguves mācību stundas, īstenoti 5 atbalstu pasākumi – bērnu pieskatīšana apmācību laikā, lekcijas un konsultācijas NVO un uzņēmējdarbības pamatos, psiholoģijā un namīpašumu pārvaldības juridiskajos jautājumos 122 akadēmisko stundu apjomā, 2 sveču liešanas pasākumi, 4 latviešu tautas deju un rotaļu vakari, ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, 4 interaktīvas Rīgas apskates ekskursijas, 3 ekskursijas uz dažādiem Latvijas novadiem, projekta noslēguma pasākums – Puķu balle LU Botāniskajā dārzā. Projekta īstenošanā piedalījās 12 darbinieki un 19 pakalpojumu sniedzēji, tai skaitā, latviešu valodas un bērnu pedagogi, kultūras un mācību programmas koordinatori, atbalsta lekciju pasniedzēji un projekta administratīvais personāls.

Projektā piedalījās trešo valstu valstspiederīgie no Krievijas, Baltkrievijas, Turcijas, Ukrainas, Kirgizstānas, Uzbekistānas, Moldovas, Ķīnas, Brazīlijas un Sīrijas.

Veicot projekta dalībnieku, anketēšanu tika secināts, ka kā vienas no interesantākajām aktivitātēm tika atzītas tieši ekskursijas uz dažādiem Latvijas novadiem, kas ļāva projekta dalībniekiem iepazīt Latvijas dabu, latviešu sadzīvi, paradumus, rituālus un dzīvesveidu. Projekta dalībnieki Latviju un latviešus novērtēja kā ļoti draudzīgus un atvērtus trešo valstu valstspiederīgajiem, kas vēlas uzsākt dzīvi Latvijā.

Projekta noslēgumā valsts valodas pārbaudes eksāmenu VISC plānoja kārtot 120 personas.

Noslēguma pasākumā projekta dalībnieki atzinīgi novērtēja viņiem sniegto iespēju piedalīties Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projektā un izteica cerību, ka šāda veida un līdzīgas aktivitātes tiks īstenotas arī turpmāk. 

Projekta "Mūsu mājas - Latvija", Granta līgums Nr. IF/2012/1.a/7 īstenošanai nepieciešamo finansējumu kopējo attiecināmo izmaksu segšanai piešķir Kultūras ministrija kā Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda Vadošā iestāde no Fonda 1. aktivitātes „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” ietvaros pieejamā finansējuma (75%) un Latvijas valsts budžeta līdzekļiem (25%), atbilstoši MK noteikumu Nr. 347 62. punktā paredzētajam finansējuma sadalījumam.

Vairāk informācijas Kultūras ministrijas mājas lapā: http://www.km.gov.lv/lv/es/finans/etvvif.html un Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē:

http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/financing/fundings/migration-asylum-borders/integration-fund/index_en.htm

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Putniņa
Projekta vadītāja

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit