Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas dome budžeta grozījumos piešķir finansējumu bērnudārziem, skolu labiekārtošanai un sociālajā nozarē strādājošo atalgojuma palielināšanai

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pedagogiem Rīgas dome budžeta grozījumos pie...

2014. gada 24. oktobris

Šī gada rudens budžeta grozījumos Rīgas dome piešķirs finansējumu vietu palielināšanai bērnudārzos, skolu labiekārtošanai un inventāra iegādei, palielinās sociālajā nozarē strādājošo atalgojumu par 15% no šī gada 1. novembra, un piešķirs līdzekļus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai. Šodien Rīgas domes Budžeta komisija akceptēja pašvaldības budžeta grozījumu projektu.

Lai palielinātu vietu skaitu bērnudārzos, Izglītības, kultūras un sporta departamentam jaunu grupiņu izveidošanai skolu ēkās tiks piešķirti līdzekļi inventāram un iekārtošanai. Inventāra iegāde un labiekārtošana tiks veikta Rīgas 94. vidusskolā,  Rīgas 85. vidusskolā, Rīgas Rīnūžu vidusskolā,  ēkā Slokas ielā 130, ēkā Marsa gatvē 16, Rīgas 80. vidusskolā.  Pedagoģiskā un saimnieciskā personāla atalgojuma nodrošināšanai jaunatvērtajās grupās pašvaldība piešķirs papildus līdzekļus 364 899  eiro.

Pašvaldība piešķirs arī  810 179 eiro līdzfinansējuma nodrošinājumam privātajiem bērnudārziem. Rīgas domes līdzmaksājums vienam bērnam ir 132 eiro mēnesī. Programmā iesaistīto bērnu skaits pieaug, gada laikā, kopš 2013. gada oktobra, palielinoties no 4100 līdz 4750 bērniem.

Pašvaldības budžeta rudens grozījumos plānots  piešķirt papildus finansējumu Latvijas neatkarības proklamēšanas svētkiem veltīto pasākumu organizēšanai, Ziemassvētku koncertiem, svētku dekoratīvā apgaismojuma montāžai un  gadumijas pasākumiem. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks nodrošināta slidotavu darbība pie izglītības un kultūras iestādēm.

Būvniecības likumdošanā veiktās izmaiņas, kas uzliek papildus funkcijas pašvaldības Būvvaldei, no pašvaldības budžeta prasa nodrošināt papildus piecas jaunas amata vietas jau no 2014. gada 1.novembra. Tiks izvērtēta visu regulējošo normu ietekme un, sastādot 2015. gada budžetu, pašvaldība atgriezīsies pie jautājuma par izmaksām šo funkciju nodrošināšanai.

Rīgas pašvaldībā ir pieņemts lēmums no šī gada 1. novembra palielināt sociālajā nozarē strādājošo atalgojumu par 15%.
 
Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumus visiem pasažieriem par vienotu tarifu, kā arī kompensētu izdevumus  pašvaldības noteikto atlaižu piemērošanai, SIA „Rīgas satiksme” budžeta grozījumos saņems dotāciju 10,2 miljonu eiro apmērā, kas balstīta uz izvērtētiem faktisko ieņēmumu izmaiņu datiem šī gada pirmajos trīs ceturkšņos.
 
Ar budžeta grozījumiem tiek precizēta arī pašvaldības budžeta ieņēmumu daļa. Tā kā nekustamā īpašuma nodokļa faktiskā iekasēšana šogad ir labāka nekā iepriekš plānots, šī nodokļa ieņēmumu prognozi paredzēts palielināt par 10 miljoniem eiro. Savukārt plānotos iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus plānots samazināt par 10 miljoniem eiro. Šī nodokļa ieņēmumu korekcija tiek veikta, pamatojoties uz pašvaldības un VID nodokļa ieskaites savstarpējās salīdzināšanas rezultātiem, kā arī izvērtējot šī gada nodokļa ieņēmumu izpildes gaitu. Pašvaldības budžeta plānoto nodokļu ieņēmumu korekciju rezultātā kopējais pašvaldības nodokļu ieņēmumu apjoms šī gada budžetā nemainās.

Ar budžeta grozījumiem tiek precizēts arī valsts mērķdotāciju un dotāciju apjoms, palielinoties par 4,1 miljonu  eiro, tiek palielināts arī budžeta iestāžu ieņēmumu plāns – par 1,9 miljoniem eiro. Kopējais pašvaldības budžeta ieņēmumu apjoms grozījumu rezultātā pieaug par 5,5 miljoniem eiro.

Budžeta grozījumu rezultātā pašvaldības pamatbudžeta deficīts  tiek plānots 55,9 miljonu eiro apmērā, kas sastāda 7,5% no pašvaldības budžeta ieņēmumu apjoma (pagājušā gadā budžeta faktiskais deficīta līmenis bija 8,2% no ieņēmumiem).
Pašvaldības pamatbudžeta naudas līdzekļu atlikumi uz 1. oktobri sastādīja 65,4 miljonus eiro.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit