Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ar vairāku aktivitāšu īstenošanu, tajā skaitā latviešu valodas un kultūras kusu norisi, informatīvi izglītojošiem pasākumiem, brīvprātīgo tīkla izveidi, pusgada laikā īstenots projekts „Esam rīdzinieki!”, kurā mācības kursos pabeidza 113 pieaugušie un 37 skolēni.

 

Ar apgūtu latviešu valodu, iepazītu Latvijas kultūru, vairākām ekskursijām un informatīviem semināriem, noslēdzas vairāk nekā pusgadu ilgušais projekts "Esam rīdzinieki!", kurā iesaistījās ap 174 trešo valstu valstspiederīgie, tajā skaitā 45 bērni. Projekta noslēguma pasākums notiks 26. jūnijā plkst. 15.00 Bellevue Park Hotel Riga" (Slokas iela 1).

 

17. jūnijā 18.00 NVO namā projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros pēdējo reizi pulcēsies sabiedriski aktīvi rīdzinieki un interesenti, lai izrādītu savu iniciatīvu brīvprātīgā darbā un dalītos iespaidos par gūtajām  zināšanām un paveiktajiem darbiem. Notiks brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku pasākums „Aktīvs brīvprātīgais Rīgā!”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Trešo valstu valstspiederīgie projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros apgūst latviešu valodu, apmeklē informatīvos seminārus, uzzinot par pašvaldības institūciju sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī iepazīst latviešu kultūru un tradīcijas, dodoties ekskursijās pa Rīgu un Latvijas lielākajām pilsētām, apmeklējot muzejus, ievērojamas vietas un teātra izrādes.

 

3. jūnijā trešo valstu valstspiederīgie projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros iepazinās ar kultūras un sporta pieejamību Rīgas pilsētā. Šī bija jau sestā un  noslēdzošā tikšanās reize, ka projekta dalībniekiem bija iespēja uzzināt par Rīgas pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem un iespējām.

 

15. maijā projekta „Esam rīdzinieki!” dalībniekiem bija iespēja apmeklēt informatīvu pasākumu „Izglītības iespējas Rīgas pašvaldībā”, kurā klātesošie tikās ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes un Sporta un jaunatnes pārvaldes speciālistiem, kuri pastāstīja par izglītības pakalpojumu, kā arī par interešu pulciņiem Rīgas pilsētā.

 

20. maijā plkst. 18.00 NVO namā (Laimdotas iela 42) projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros piekto reizi pulcēsies sabiedriski aktīvi rīdzinieki un interesenti, lai izrādītu savu iniciatīvu brīvprātīgā darbā, kā arī gūtu jaunas zināšanas un iemaņas. Notiks brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku kustības apmācību pasākums „Esmu brīvprātīgais!”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

14. aprīlī Daugavpili apmeklēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas speciālisti, kā arī projekta "Esam rīdzinieki" dalībnieki, lai iepazītos ar Daugavpils pieredzi sabiedrības integrācijas jomā. Vizīte bija viens no pasākumiem projekta "Esam rīdzinieki!" ietvaros.

 

10. aprīlī Dienas centrā „Kastanis” projekta „Esam rīdzinieki!” dalībniekus iepazīstināja ar valsts un pašvaldības sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību.

 

16. aprīlī plkst. 18.00 NVO namā (Laimdotas iela 42) projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros ceturto reizi pulcēsies sabiedriski aktīvi rīdzinieki un interesenti, lai izrādītu savu iniciatīvu brīvprātīgā darbā un gūtu jaunas zināšanas un iemaņas. Notiks brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku kustības apmācību pasākums „Esmu brīvprātīgais!”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

27. martā projekta „Esam rīdzinieki!” dalībniekiem pasākumā „Veselības pakalpojumi Latvijā”  bija iespēja tikties ar Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas domes Labklājības departamenta darbiniekiem un iepazīties ar veselības pakalpojuma pieejamību Latvijā un Rīgas pilsētā.

 

14. martā NVO namā projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros trešo reizi pulcēsies sabiedriski aktīvi rīdzinieki un interesenti, lai izrādītu savu iniciatīvu brīvprātīgā darbā un gūtu jaunas zināšanas un iemaņas. Notiks brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku kustības apmācību pasākums „Esmu brīvprātīgais!”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

27.februārī Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) un Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā Brīvības ielā 49/53 projekta „Esam rīdzinieki” ietvaros viesojās trešo valstu valstspiederīgo pārstāvju grupa, lai noklausīsies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbinieces Ritas Teteres sniegto informāciju „Termiņuzturēšanas atļaujas Latvijā” un Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) direktores Dzidras Šmitas prezentāciju par RCB un tās sniegtajām iespējām  un pakalpojumiem.  

 

24. februārī projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros trešo valstu valstspiederīgie devās pieredzes apmaiņā uz Ventspili, lai tiktos ar pilsētas izpilddirektoru un vairāku pašvaldības iestāžu vadītājiem un iepazītos ar pilsētā īstenoto sabiedrības integrācijas procesu.

 

14. februārī NVO namā projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros otro reizi pulcēsies sabiedriski aktīvi rīdzinieki un interesenti, lai izrādītu savu iniciatīvu brīvprātīgā darbā un gūtu jaunas zināšanas un iemaņas. Notiks brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku kustības uzsākšanas un apmācību pasākums „Esmu brīvprātīgais!”, ko organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

29. janvārī projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros notika trešo valstu valstspiederīgo un pašvaldības institūciju pārstāvju pirmā tikšanās, šajā reizē ar Rīgas pilsētas Attīstības departamenta pārstāvi Jāni Prūsi. Pēc tikšanās dalībniekiem bija iespēja doties ekskursijā pa Rātsnamu. Šādas tikšanās kādā no pašvaldības institūcijām projekta laikā plānotas vienreiz mēnesī līdz pat tā noslēgumam jūnijā.

 
 

NVO namā tiekas brīvprātīgie

2015. gada 26. janvāris

24. janvārī NVO namā pulcējās sabiedriski aktīvi rīdzinieki un interesenti, lai iesaistītos un izrādītu savu iniciatīvu brīvprātīgā darbā. Notika brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku pirmā tikšanās, ko organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros.

 

29. janvārī projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros notiks trešo valstu valstspiederīgo un pašvaldības institūciju pārstāvju tikšanās, lai projekta dalībnieki uzzinātu par pašvaldības darbu, iepazītu institūciju piedāvājumu iedzīvotājiem, kā arī, lai dotos ekskursijā pa Rātsnamu. Šādas tikšanās kādā no pašvaldības institūcijām projekta laikā plānotas vienreiz mēnesī līdz pat tā noslēgumam jūnijā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros organizē brīvprātīgo atbalsta tīkla dalībnieku pirmo tikšanos, kas notiks 24. janvārī no plkst. 12.00 līdz 19.00 NVO nama telpās, Laimdotas ielā 42. 

 

Aicinām iesaistīties brīvprātīgos!

2015. gada 8. janvāris

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina sabiedriski aktīvos rīdziniekus un interesentus iesaistīties brīvprātīgo kustībā projekta „Esam rīdzinieki!” ietvaros. 

 

Teksta izmērs: A A A

Pasākumu kalendārs
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 01 02 03 04
 
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit