Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Jau divdesmito gadu Bravo-bravissimo jaunajiem mūziķiem!

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Jau divdesmito gadu Bravo-braviss...

2015. gada 8. februāris

14. februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks XX Latvijas mūzikas skolu Izpildītāju konkursa laureātu apbalvošana un koncerts Bravo - bravissimo! Koncertā piedalās arī Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, diriģents Jānis Puriņš. Solisti - konkursa uzvarētāji un īpašie viesi: Jānis Porietis ( trompete), Edgars Vaivods ( marimba). Ieeja bez maksas.

No 23. līdz 25. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XX Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 150 jaunie mūziķi no 50 mūzikas skolām. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija ne tikai Latvijas profesionālie mūziķi un pedagogi, bet arī mūzikas speciālisti no Lietuvas. Katrs dalībnieks konkursā piedalījās ar diviem skaņdarbiem - vienu obligāto (šogad visās instrumentu grupās tā bija itāļu komponistu mūzika) un izvēles skaņdarbu. Žūrijas komisija piešķīra 16 pirmās, 15 otrās, 20 trešās vietas un 24 diplomus.

Noslēdzies trīs dienu jauno mūziķu maratons Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Tradicionāli pēc konkursa, šogad 14. februārī, Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notiks konkursa godalgoto vietu un diplomu ieguvēju apbalvošana. Šajā koncertā muzicēs gan laureātu koporķestris, gan konkursa pirmo vietu ieguvēji kopā ar Latvijas Universitātes pūtēju orķestri.

Piedalīšanās konkursā ir liels izaicinājums gan jaunajiem mūziķiem, gan skolotājiem un koncertmeistariem, bet tā ir arī vienreizēja iespēja redzēt, dzirdēt un iepazīt vienam otru. Tas ir viens no veidiem, kā par sevi pastāstīt citu valstu kolēģiem, jo jaunos mūziķus ir klausījušies un vērtējuši arī Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Norvēģijas, Itālijas, ASV, Francijas eksperti.

Šogad konkursa žūrijā bija Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra orķestra mūziķis, Viļņas Joņus Broņuša mūzikas skolas skolotājs, trombonists Audrujus Stasjulis (Audrius Stasiulis):

„Pēc trīs dienu ne vieglajam darbam žūrijā, es joprojām esmu redzētā un dzirdētā varā. Tik daudz un labi spēlējošu bērnu konkursos nemaz tik bieži neizdodas sastapt. Vispaliekošāko iespaidu atstāja mežradznieki, flautisti un saksofonisti. Jūsu audzēkņi muzicē brīvi un ir profesionāla skaņa. Jūtams, ka strādā pedagogi, kuri mīl bērnu un prot savu darbu. Kā trombonists nevaru neminēt savu jauno kolēģi, pirmās vietas ieguvēju Rihardu Ločmeli no Limbažu mūzikas skolas. Ļoti tehnisks, ārkārtīgi muzikāls izpildītājs, kurš jau tagad spēlē ar fantastisku skaņu. Domāju, ka daudzus no Jūsu bērniem gaida brīnišķīga muzikālā karjera, ko no sirds novēlu.

Ļoti patika konkursa organizācija. Skaidra un vienkārša vērtēšanas sistēma, kas ļāva žūrijai strādāt ātri un produktīvi. Un, protams, tā bija arī iespēja tuvāk iepazīties ar kolēģiem Latvijā”.

Nākamais XXI Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss notiks no 2016. gada 29. līdz 31. janvārim, bet šī gada konkursa uzvarētāji ir :

Alise Anna Alksne, pikolo flauta unflauta (Juglas mūzikas skola, skolotāja Iveta Lāriņa),

Terēza Tīrmane, pikolo flauta (Ventspils Mūzikas vidusskola, skolotāja Aina Lodziņa),

Laura Bembere, flauta (Mārupes Mūzikas un mākslas skola, skolotāja Sanita Šuriņa),

Alise Gavare, klarnete (Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, skolotājs Jānis Bērtiņš),

Madara Mežale, klarnete (Pāvula Jurjāna mūzikas skola, skolotājs Juris Vanags),

Patrīcija Bloma, soprāna un alta saksofons (Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, skolotāja Ieva Sloka),

Annija Briška, soprāna un alta saksofons (Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skola, skolotājs Jānis Briška),

Lauris Gatis Žarinovs, tenora saksofons (Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, skolotāja Ieva Sloka),

Renārs Šteinbergs, mežrags (Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, skolotājs Guntis Kronītis),

Diāna Lube, mežrags (Saldus mūzikas skola, skolotājs Artūrs Maculēvičs),

Rihards Ločmelis, trombons (Limbažu mūzikas skola, skolotājs Jānis Ansons),

Artūrs Bite, eifonijs (Saldus mūzikas skola, skolotājs Artūrs Maculēvičs),

Ričards Krūmiņš, tuba. (Rūjienas mūzikas skola, skolotājs Gvido Brenčevs).

Konkursu un koncertu rīko biedrība Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris, to atbalsta Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Bērnu fonds, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Universitātes jaunrades biedrība Juventus, Latvijas Koncerti, Mūzikas centrs, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

Informāciju sagatavoja: Astrīda Ķēniņa

e pasts – astrida.kenina@gmail.com

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit