2015. gada 28. februāris
Ar Latvijas Republikas Eiropas Savienības padomes prezidentūras atbalstu Pleskavas vēstures, arhitektūras un mākslas muzejā no 4. marta līdz 6. maijam notiks izstāde „Kofermājiņu ceļojums”, bet Pečoru vēstures muzejā no 6. marta līdz 6. maijam - izstāde „Gaismas deja”. Abās Pleskavas apgabala pilsētās apmeklētāji varēs iepazīties ar unikālo Latvijas Leļļu Mākslas muzeja ekspozīciju.
Izstādi „Kofermājiņu ceļojums” veido divdesmit ar Ināras Liepas un viņas vīra Ulda Liepas mīlestību iekārtotas kofermājiņas. Tajās attēlotas sadzīves ainiņas ar senām lellēm, rotaļlietām, sadzīves priekšmetiem, spēlēm un citām lietām. Kolekcijā ir unikāli pasaulslavenu leļļu fabriku ražojumi (Armand Marseille, Bebe Bru, Hammer&Rinhardt, Margarete Steiff u.c.). Izstādes laikā ir paredzēta arī mākslinieces Ināras Liepas meistarklase.
Atsaucoties uz Latvijas Republikas Konsulāta Pleskavā vadītājas Irēnas Putniņas ielūgumam, šoreiz leļļu izstāde ”Kofermājiņu ceļojums” iepriecinās Pskovas pilsētas iedzīvotājus.
Izstādē „Gaismas deja” ir apkopoti mākslinieces Ināras Liepas pēdējo piecu gadu darbi, kuri ar lieliem panākumiem tika eksponēti dažādās starptautiskās izstādēs Krievijā, Azerbaidžānā, Vācijā, Nīderlandē.
Ināras Liepas veidotās skulptūrlelles ir paredzētas kā dizaina elementi telpas mājīguma sajūtas radīšanai. To veidošanā liela uzmanība ir pievērsta stilam un formai. Arī šai izstādei Ināra ir veidojusi darbus sadarbībā ar vīru Uldi Liepu, kurš palīdz atrisināt jebkuru tehniskas dabas jautājumu. Tā kopīgi radās izstādē redzamo gaismas objektu kolekcija, kur gaismas ķermenis ir apvienots ar skulptūrlelli, pierādot, ka tās nav tikai rotaļlietas, bet tās var kļūt arī par patstāvīgu mākslas objektu, papildinot atbilstošu telpas interjeru.
Māksliniece Ināra Liepa ir Latvijas Dizaineru savienības biedrs, Leļļu Mākslas muzeja dibinātāja un vadītāja, kura ar profesionālo leļļu mākslu nodarbojas jau vairāk nekā 25 gadus.
2014. gadā viņa ir organizējusi Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu Rīgā.
Māksliniece darbā izmanto Japāņu veidošanas massu Paperclay, bet pēdējā laikā uzmanība tiek pievērsta arī porcelāna leļļu izgatavošanas noslēpumiem.
Radot savus mākslas darbus, Ināra Liepa bieži iedvesmojas no savas Leļļu Mākslas muzejakolekcijas. Restaurējot muzeja eksponātus, viņa bieži atklāj senus amata noslēpumus, kuri palīdz labāk izprast unikālo leļļu mākslu.