Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Starpkultūru informatīvā diena Rīgā – projekta „Integrācijas Abc-2” atvērto durvju diena

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Starpkultūru informatīvā diena Rī...

2015. gada 20. aprīlis

Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekta „Integrācijas ABC – 2” ietvaros Rīgā, NVO namā, Laimdotas ielā 42 2015. gada 25. aprīlī notiks Starpkultūru informatīvā diena - projekta „Integrācijas Abc-2” atvērto durvju diena.

Starpkultūru informatīvās dienas mērķis ir veicināt trešo valstu pilsoņu un Latvijas pilsoņu aktīvu sadarbību un pilsonisko līdzdalību, nevalstisko organizāciju, pašvaldības un iedzīvotāju iesaisti integrācijas un naturalizācijas procesu uzlabošanā.

No plkst. 11.00 – 12.00 aicinām kopā ar bērniem un ģimenēm apmeklēt atvērto durvju dienu projekta nodarbībās – apmeklēt radošo darbnīcu bērniem ar ģimenēm, kur būs iespēja iepazīties ar projektā tapušo videoābeci – palīgu latviešu valodas apgūšanai, ko, lai atbalstītu vecākus valodas apguvē, radījuši bērni, ieskatīties brīvprātīgo programmas, latviešu valodas apguves un latviešu sarunvalodas un starpkultūru integrācijas kluba norisēs.

Plkst. 12.00 notiks tikšanās – diskusija „Kultūrdialogs un integrācija”. Tikšanās laikā būs iespēja iepazīties ar projekta „Integrācijas ABC – 2” aktivitātēm un vēl gaidāmajiem notikumiem, pieredzē dalīsies projekta dalībnieki un Rīgas nevalstiskās organizācijas. Tiks pārrunātas problēmas un apzināti risinājumi veiksmīgāka integrācijas un naturalizācijas procesa nodrošināšanai, iepazīti labās prakses piemēri starpkultūru dialoga attīstīšanā. Tikšanās noslēgsies ar tautas mākslas kolektīvu priekšnesumiem. No plkst. 12.00 – 13.00 paralēli diskusijai aicinām trešo valstu valstspiederīgos un nepilsoņus saņemt bezmaksas konsultācijas sociālos un juridiskos jautājumos. Tās sniegs pieredzējuši eksperti – jurists Jānis Ielītis un sociālā darbiniece Rita Krinberga.  

Savukārt plkst. 12.00 notiks interaktīvs, izglītojošs sarīkojums bērniem un ģimenēm „Raksti un zīmes”. Ar radošu un izzinošu, mākslas, mūzikas un deju nodarbību palīdzību pieredzējušu speciālistu vadībā sarīkojuma dalībnieki tiks rosināti ar folkloras, mākslas un izglītības līdzekļiem veidot pozitīvu starpkultūru dialogu, apgūt starpkultūru komunikācijas prasmes, izzināt līdzīgo un atšķirīgo dažādu tautu kultūrā un tradīcijās, rosinot iecietību un novēršot diskrimināciju. Nodarbības vadīs etnogrāfe Indra Čekstere, māksliniece Sandra Sabīne Jaundaldere, horeogrāfs un folkloras speciālists Ernests Spīčs un režisore Margita Poriete.

Dienas noslēgumā plkst. 16.00 notiks Latvijas Ukraiņu biedrību apvienības koncerts, veltīts Ukrainas himnas autora Mihailo Verbitska 200-gadei.

Uz informatīvo dienu aicināti visi interesenti, īpaši trešo valstu valstspiederīgie, nepilsoņi un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Visas norises ir bezmaksas!

Projektu „Integrācijas ABC – 2” īsteno biedrība „Sadarbības platforma” sadarbībā ar biedrību „Radošā apvienība jauniešiem „Trepes”.”

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu аtbild biedrība „Sadarbības platforma”. 75% no projekta finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds, nacionālais līdzfinansējums – 25%.

  Afiša (2.38 MB)

Plašāka informācija:
Stella Līpīte
Projekta „Integrācijas ABC – 2” informatīvi izglītojošo atbalsta pasākumu cikla koordinatore
E-pasts: stella.lipite@apollo.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit