Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

RSAC „Mežciems” turpina attīstīt brīvprātīgā darba programmu

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija RSAC „Mežciems” turpina attīstīt ...

2015. gada 21. aprīlis

No šā gada 1. aprīļa līdz 31. oktobrim Rīgas Sociālās aprūpes centrā „Mežciems” (RSAC „Mežciems”) tiek īstenots projekts "Aktīvs cilvēks - laimīgs cilvēks!". Projekts tiek finansēts no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas.

Projekta mērķis ir veicināt RSAC “Mežciems” klientu sabiedrisko līdzdalību un sociālo aktivizēšanu, - mūsdienīgi, lietderīgi, radoši, daudzveidīgi un veselīgi pavadot brīvo laiku ar brīvprātīgo darbinieku atbalstu.

Projekta uzdevumi ir:

  • veicināt brīvprātīgo darbu Rīgas pilsētas pašvaldības iestādē - RSAC “Mežciems”, pilnveidojot iepriekšējos projektos izstrādāto brīvprātīgā darba programmu un piesaistot dažādus brīvprātīgos arī ārpus biedrībām;
  • ar brīvprātīgo darbinieku atbalstu:
  • motivēt RSAC klientus sabiedriskajai līdzdalībai, - apmeklējot Juglas dzīvnieku patversmi, pašiem klientiem kā brīvprātīgajiem;
  • veidot sportiskas spēļu tipa sociālās aktivizēšanas nodarbības - kroketu, boccia un boulingu RSAC “Mežciems” klientu vidū;
  • veidot radošas sociālās aktivizēšanas darbnīcas - foto mākslas un modernizēta apļveida adīšanas darbnīcas RSAC “Mežciems” klientu vidū.
  • projekta noslēgumā veikt brīvprātīgo darba un jaunās programmas izvērtēšanu.

Projekta ieviešana palīdzēs paplašināt brīvprātīgo darbinieku loku RSAC, jo ir daudzas personas, kuras nav iesaistījušās biedrībās, taču vēlas būt sociāli aktīvas, sniegt atbalstu, dalīties savās prasmēs utt., kā arī palīdzēs ieviest jaunas, mūsdienīgas brīvā laika aktivitātes.

Ar projekta ietvaros paredzētajām aktivitātēm ir plānots veicināt aktīvāku un daudzpusīgāku RSAC dažādu klientu dzīvesveidu, dodot iespēju piedalīties arī tiem, kam savu ierobežoto iespēju dēļ ir grūti rast sev nodarbes. Ieviešamās aktivitātes ir sadalītas 3 daļās:

1. Sabiedriskā līdzdalība - dzīvnieku patversmes apmeklēšana

Daudziem RSAC "Mežciems" dzīvojošajiem patīk dzīvnieki, savukārt citi vēlas veikt, ko noderīgu. Iespēja apmeklēt patversmi un iesaistīties suņu pastaigās un kaķu socializēšanā (process, kuram patversmes darbiniekiem neatliek laika, taču būtu piemērots uzdevums senioriem), - apmīļošana, klēpī paturēšana, glaudīšana, būtu aktivitāte, kura liktu gan izkustēties, gan justies noderīgiem, gan sniegtu gandarījumu no komunikācijas ar dzīvniekiem.

2. Sociālā aktivizēšana - sportiskas spēļu tipa sociālās aktivizēšanas nodarbības: boccia vai krokets un boulings

RSAC "Mežciems" dzīvojošajiem patīk savu laiku pavadīt aktīvi, taču maz ir aktivitāšu, kuras ir piemērojams gan iekštelpām, gan ārā - dabā un vēl mazāk tādas, kas dod iespēju piedalīties gan personām riteņkrēslā, gan interesētus vīriešus un sievietes. Periodā, kad ir iespējams laiku pavadīt ārā, nevis telpās būtiski ir nodrošināt RSAC klientu iespēju pavadīt laiku aktīvi ārpus telpām - veicinot savstarpējo komunikāciju, motivējot kustībai un līdzdalībai.

3. Sociālā aktivizēšana - radošas sociālās aktivizēšanas darbnīcas: foto mākslas un modernizēta apļveida adīšanas darbnīcas.

Foto māksla arī ir aktivitāte, ko var īstenot gan telpās, gan ārpus telpām - ārā. Tā ir piemērojama dažādām personām, jo īpaši tām, kas sevī rod radošu dziņu. RSAC "Mežciems" ir daži iedzīvotāji, kuri fotografē, taču ir citi, kuri to vēlētos, bet tiem nav foto kameras, kā arī nav iespējas – prasmes bildes apstrādāt un izdrukāt. Foto māksla ir arī resurss, lai padarītu iestādes telpas gaišākas, krāsainākas ar foto darbiem. RSAC iedzīvotājiem izteikti patīk pašu veiktie darbi, jo tas palīdz justies noderīgiem, spējīgiem un arī savu devumu pienesošiem.

Adīšana ir aktivitāte, kas interesē daudzas RSAC dzīvojošās sievietes, tomēr tradicionālā veidā veikt to nespēj. Par iemeslu ir dažādi iemesli – redzes pasliktināšanās, motorikas problēmas, sirds un asinsvadu saslimšanas, atmiņas traucējumi utml. Mūsdienu iespējas dod iespēju procesu vienkāršot, - adatu vietā izmantojot mazās rokas apļveida pusautomātiskās adāmmašīnas. Šāda darbnīca viesīs sparu, jo īpaši senioriem, kam adīšana ir bijusi neatņemama dzīves sastāvdaļa.

Par projekta norisi interesentus informēs regulāras publikācijas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta interneta vietnē  http://www.iksd.riga.lv, RSAC „Mežciems” mājas lapā www.mezciems.lv, kā arī facebook un twitter sociālo tīklu  profilos.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit