Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Promenāde, ceļvedis un citas idejas - Purvciema iedzīvotāju forumā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Promenāde, ceļvedis un citas idej...

2015. gada 16. novembris

Sestdien, 14. novembrī, NVO namā pulcējās vairāk nekā 60 aktīvie Purvciema iedzīvotāji un citi interesenti, lai kopīgi forumā spriestu un diskutētu par Purvciema apkaimes attīstību, vides labiekārtošanu un citiem iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem.

Ievaddaļā būtiskākos akcentus likumdošanā par dzīvojamo māju apsaimniekošanu un pārvaldīšanu iezīmēja Latvijas Juristu apvienības biedrs, dzīvokļu īpašnieku biedrības „Krišjānis” dibinātājs un ilggadējs vadītājs Ivars Redisons. „Asociācijas Latgales priekšpilsētas attīstībai” valdes priekšsēdētāja Baiba Giptere dalījās savā pieredzē un pozitīvajā praksē, aktīvi rūpējoties par Maskavas forštates attīstību, vides labiekārtošanu un kultūras aktivitāšu rīkošanu. Savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektora vadītājs Dzintars Koks klātesošos informēja par NVO namu darbību, piedāvātajām aktivitātēm un iespējām.

Foruma otrajā daļā ikvienam dalībniekam bija iespēja paust savu viedokli, priekšlikumus vai idejas par trīs tēmām: „Aktualitātes dzīvojamu māju apsaimniekošanā un pārvaldīšanā”, „Radoša un labiekārtota vide Purvciemā” un „Droši Purvciemā". Visaktīvāko domu un ideju apmaiņu izraisīja tēma par radošu un labiekārtotu vidi Purvciemā. Promenādes izveidošana, jaunu sporta un bērnu rotaļu laukumu ierīkošana, pieminekļu sakopšana, talku rīkošana,  piknika laukuma izveide – tās ir tikai dažas idejas vides labiekārtošanai. Interesants priekšlikums radās dzīvojamu māju apsaimniekošanas un pārvaldīšanas darba grupā – izstrādāt ceļvedi ar skaidrojumiem dzīvokļu īpašnieku kopībām, kā risināt aktuālos jautājumus Rīgas pašvaldībā un citās institūcijās. Drošības stiprināšanai Purvciemā iedzīvotāji rosināja atjaunot regulārus pašvaldības policijas reidus un dežūras. Visas forumā fiksētās iedzīvotāju problēmas tiks apkopotas un nodotas atbildīgajām pašvaldības iestādēm, izvirzītie priekšlikumi tiks atspoguļoti ikgadējā iedzīvotāju forumā „Rīga dimd - iedzīvotāji runā, domā, dara!”, kas notiks 2015. gada 2. decembrī.

Foruma noslēgumā klātesošos ar muzikāliem un deju priekšnesumiem iepriecināja kolektīvi, kas ikdienā darbojas NVO namā: kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” bērnu deju kopa „Kamolītis” Agitas Klešetņikovas vadībā, Latvijas Poļu savienības Poļu kultūras kluba „Polonēze” jauktais koris „Polonez” diriģenta Andreja Danska  vadībā un „Country&More”līnijdejotāju kluba dalībnieki Velgas Vanagas vadībā. Mūziķis un dziesminieks Arnis Miltiņš visus vienoja sirsnīgā gaisotnē un kopīgās dziesmās.

Purvciema iedzīvotāju forums tika organizēts ar mērķi izzināt šīs Rīgas apkaimes iedzīvotāju problēmas, apkopot klātesošo izvirzītās idejas un priekšlikumus vides labiekārtošanai, dalīties pozitīvajā pieredzē, kā arī sekmēt iedzīvotāju un pašvaldības sadarbību.

Forumu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

  

Informāciju sagatavoja:
Zinta  Gugane
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta
Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas
NVO atbalsta sektora projektu koordinatore
e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit