Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Stājušies spēkā jauni saistošie noteikumi par pirmsskolas izglītības nodrošināšanu Rīgas pilsētā(11)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Pirmsskolas Stājušies spēkā jauni saistošie n...

2016. gada 10. marts

Stājušies spēkā jauni Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 191 “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”. Tie nosaka pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas kārtību un to, kā bērns tiek nodrošināts ar vietu pašvaldības izglītības iestādē, kā arī paredz, kādā veidā pašvaldība līdzfinansē privāto bērnudārzu pakalpojumus.

Lai gan jaunie saistošie noteikumi nerada būtiskas izmaiņas attiecībā uz pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju, tomēr noteikumos ir ieviesti vairāki uzlabojumi, kas iedzīvotājam palīdzēs pirmsskolas izglītības pakalpojuma izvēlē.

Kā jau līdz šim bērnu rindā uz pašvaldības bērnudārzu iespējams reģistrēt gan elektroniski portālā www.eriga.lv, izmantojot pakalpojumu “Reģistrācija pirmsskolai”, gan ierodoties klātienē jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Kā jaunas reģistrācijas iespējas vietas tiks piedāvātas arī Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja vecāks reģistrē savu jaundzimušo (saņem sava bērna dzimšanas apliecību), tad viņš vienlaicīgi var reģistrēt bērnu pašvaldības bērnudārzu rindā. Šobrīd šo pakalpojumu jau piedāvā Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļa.

Jaunie noteikumi paredz, ka vecāki elektroniskajā reģistrēšanas sistēmā var mainīt kontaktinformāciju (tālruni, elektroniskā pasta adresi), papildināt to, kā arī veikt īpašu atzīmi, ka vecāks pagaidām nevēlas saņemt uzaicinājumu no pašvaldības izglītības iestādes. Piemēram, gadījumos, kad ģimene apzināti izvēlējusies pagaidām bērnu vest uz privāto izglītības iestādi vai bērnu mājās pieskata aukle. Pazīmi pieliekot vai noņemot, pieteikuma sākotnējais reģistrācijas datums un laiks tiks saglabāts. Ja vecāks savā pieteikumā būs atzīmējis, ka pašlaik nevēlas saņemt piedāvājumu no pašvaldības izglītības iestādes, bērns pašvaldības izglītības iestādes pretendentu sarakstā šajā periodā netiks iekļauts.

Vecākiem jebkurā laikā ir tiesības šo pazīmi atcelt un atzīmēt, ka vēlas saņemt pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē Rīgas domes noteiktajā kārtībā, kas nozīmēs, ka bērns atkal var tikt iekļauts pašvaldības izglītības iestādes pretendentu sarakstā. Pazīmi saņemt vai nesaņemt uzaicinājumu no pašvaldības izglītības iestādes var mainīt tikai līdz brīdim, kamēr bērna vecākiem piedāvājums no pašvaldības bērnudārza vēl nav izteikts. Gadījumā, ja bērns pretendentu sarakstā jau ir iekļauts, vecākam ir divas izvēles – vai nu piedāvājumu pieņemt vai no piedāvājuma atteikties. Aicinām vecākus atbildīgi izvērtēt, vai tiešām viņi vēlas saņemt piedāvājumu no pašvaldības izglītības iestādes, un ja atbilde ir noliedzoša, aicinām izmantot radīto iespēju pieteikumā atzīmēt, ka pašlaik nevēlas saņemt piedāvājumu pirmsskolas izglītības pakalpojumam no pašvaldības izglītības iestādes. Tas dos iespēju uzaicinājumu uz pašvaldības pirmsskolu ātrāk saņemt tiem bērniem, kam tas tiešām ir svarīgi.

Saistošajos noteikumos iekļauta iespēja pašvaldības izglītības iestādes vadītājam uzaicinājumu apmeklēt pašvaldības bērnudārzu vecākiem nosūtīt elektroniska dokumenta veidā, atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, tādēļ vecākiem jāņem vērā, ka uzaicinājuma vēstuli viņi var saņemt arī elektroniski uz pieteikuma kontaktinformācijā norādīto elektroniskā pasta adresi.

Šie noteikumi paredz pašvaldības līdzfinansējuma privātajām izglītības iestādēm apmēru un tā detalizētu atšifrējumu. Pašvaldības līdzfinansējums aprēķināts, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumos noteikto metodiku. Pašvaldības līdzfinansējuma atšifrējums pa izdevumu pozīcijām pieejams Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta uzturētajā tīmekļa vietnē www.e-skola.lv sadaļā “Pirmsskolas” – “Aktuāli”.

Arī kritēriji, lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu privātajā izglītības iestādē, nav būtiski mainījušies, proti, to var saņemt, ja pastāv visi turpmāk minētie nosacījumi:

  • bērns ir vismaz pusotru gadu vecs;
  • bērna un viena no vecākiem vai bērna likumiskā pārstāvja dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;
  • bērns neapmeklē pašvaldības izglītības iestādi;
  • bērns Valsts izglītības informācijas sistēmas datubāzē ir reģistrēts kā vecāku izvēlētās privātās izglītības iestādes audzēknis (šo darbību nodrošina privātā izglītības iestāde);
  • vecāka izvēlētā privātai izglītības iestāde ar pašvaldību ir noslēgts sadarbības līgumu un līgumu par pašvaldības līdzfinansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu (ar pilnu sadarbības iestāžu sarakstu var iepazīties www.e-skola.lvIestāžu katalogā”);
  • bērnam jau kāda pašvaldības izglītības iestāde nav izsniegusi izziņu par pirmsskolas izglītības programmas apguvi un pirmsskolas izglītības satura apguves vērtējumu.

Ja vecāks privātās izglītības iestādes pakalpojumu izmantojis kā pagaidu risinājumu, tad ģimenei jāņem vērā, ka pašvaldības līdzfinansējumu pārtrauc izmaksāt, ja bērns tiek uzņemts pašvaldības izglītības iestādē. Pašvaldības līdzfinansējumu pārtrauc izmaksāt ar to datumu, kas ir līgumā ar pašvaldības izglītības iestādi, tādēļ, pirms slēgt līgumu ar pašvaldības izglītības iestādi, vecāki aicināti atbildīgi izvērtēt savas līgumsaistības ar privāto izglītības iestādi.

Vecākiem, kuru bērni tajā kalendārā gadā uzsāk skolas gaitas, jāņem vērā, ka pašvaldības līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai privātajā izglītības iestādē piešķir un izmaksā ne ilgāk kā līdz 15.augustam. Šāda norma saistošajos noteikumos iekļauta, lai nodrošinātu vienlīdzīgu pieeju pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamībai gan pašvaldības, gan privātā izglītības iestādē. Bērna vecāki, protams, var izvēlēties topošo pirmklasnieku uz privāto pirmsskolu vest arī periodā no 16.08. līdz 31.08, bet par šo periodu par bērnam sniegtajiem pakalpojumiem netiks maksāts līdzfinansējums.

Jaunie saistošie noteikumi pieejami Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļa vietnēs: www.iksd.riga.lv sadaļā “Normatīvie akti”, kā arī www.e-skola.lv sadaļā “Pirmsskolas” – “Aktuāli”.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

Baiba 10/03/2016 20:57
 

Ja patreiz tiek apmeklēts pašvaldības bērnudārzs, bet vēlos pāriet uz privāto, kas saņem līdzfinansējumu, vai manam bērnam arī pienāksies šis līdzfinansējums, ja ejam prom no pašvaldības bd?

atbilde Baibai 11/03/2016 09:33
 

Jā, ja Jūs aiziesiet no pašvaldības pirmsskolas uz privāto pirmsskolu, tad Jūsu bērnam arī ir tiesības atbilstoši kritērijiem saņemt pašvaldības līdzfinansējumu

Mamma 11/03/2016 09:57
 

Vai līdzfinansējums tiks piešķirts līdz 31.maijam 2016?

atbilde Mammai 11/03/2016 10:14
 

Pašvaldības līdzfinansējums 173.10 euro apmērā (mēnesī) ir paredzēts visam 2016.gadam. Līdz 31.maijam papildus pašvaldības līdzfinansējumam tiek izmaksāts valsts atbalsts 54.90 euro mēnesī.

Zane, zzaneee@inbox.lv 16/03/2016 12:13
 

Kurā vietā var veikt šo veikt īpašo atzīmi, ka vecāks pagaidām nevēlas saņemt uzaicinājumu no pašvaldības izglītības iestādes? E-Rīgā nekādi nevaru atrast.

Ieva, ieva.sarma@gmail.com 06/05/2016 20:11
 

Vai saglabājas nosacījums,ka līdzfinansējums privātajā bērnu dārzā tiek zaudēts,ja bijuši 3 noraidījumi uzaicinājumam uz pašvaldības b.d.?

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit