2016. gada 8. aprīlis
Vai brīvprātīgo koordinators varētu būt profesija un kādām prasmēm jāpiemīt šim speciālistam ? Atbildes uz šo un līdzīgiem jautājumiem būs iespēja rast seminārā „Brīvprātīgo koordinators: profesija vai vaļasprieks”, uz kuru 20. aprīlī aicināti nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kuri koordinē brīvprātīgo darbu, kā arī citi interesenti, kuri vēlas gūt priekšstatu par brīvprātīgo koordinatora nozīmi.
„Latvijā cilvēki, kas koordinē brīvprātīgos ne vienmēr apzinās savu lomu brīvprātīgā darba veicēja izaugsmes nodrošināšanā un atbildību, kādu ir uzņēmušies. Tas nav skaidrojams ar vispārēju nevēlēšanos veikt pienākumus pēc iespējas labāk, bet drīzāk ar attiecīgo prasmju un zināšanu, kā arī vienotu standartu un prasību trūkumu. Mūsu valstī biežāk brīvprātīgo koordinatori ir jaunatnes lietu speciālisti, kultūras un sporta norišu organizatori, personāla speciālisti, sabiedrisko attiecību speciālisti un tml. Šos cilvēkus neviens nesauc par brīvprātīgā darba koordinatoriem, taču tas nenozīmē, ka viņi tādi nav un ka viņu pienākumi būtu mazāk nozīmīgi,” stāsta biedrības „brīvprātīgais.lv” valdes priekšsēdētāja Dace Mauliņa.
Viņa atklāj, ka seminārs „Brīvprātīgo koordinators: profesija vai vaļasprieks” tiek organizēts ar mērķi sākt diskusiju par brīvprātīgo koordinatora profesijas nepieciešamību Latvijā un iepazīstināt semināra dalībniekus ar to, kā brīvprātīgo koordinatoru definē citās Eiropas valstīs un kādi instrumenti tiek izmantoti, lai to atzītu par profesiju. Turklāt īpaša uzmanība tiks veltīta zināšanām un prasmēm, kas būtu nepieciešamas šādas profesijas pārstāvim, un to apguves procesam.
Savukārt noderīgu informāciju par Latvijā drīzumā pieejamo brīvprātīgā darba veicēju informācijas sistēmu, kas varētu kļūt par noderīgu rīku brīvprātīgo koordinatoriem, sniegs Nodarbinātības valsts aģentūras sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Ints Teterovskis.
Seminārā arī plānota praktiskā nodarbība psiholoģes un komunikāciju treneres Ievas Vaines vadībā „Emociju menedžments un emocionālā inteliģence darbā ar brīvprātīgajiem”, kurā tiks aplūkoti ikvienam brīvprātīgo koordinatoram aktuāli temati kā emocionālā un veselības stāvokļa ietekme uz saskarsmi, dzīves pozīcijas ietekme uz saskarsmi, emociju atpazīšana un vadīšana, stresa faktori un stresa vadības pamati, iekšējā miera atgūšana intensīvā saskarsmē un spriedzes apstākļos, spriedzes mazināšanas tehnikas saskarsmē.
Semināru organizē biedrība „brīvprātīgais.lv” kā vienu no starptautiskā projekta „Modinātājzvans: Brīvprātīgo koordinatoru nozīme!” aktivitātēm. Projektu no 2014. gada novembra līdz 2016. gada aprīlim īstenoja Rumānijas Nacionālais resursu centrs „Pro Vobis” sadarbībā ar Horvātijas Pilsoniskās sabiedrības attīstības asociāciju „SMART”, Ungārijas Nacionālo brīvprātīgo centru, Slovākijas Brīvprātīgo centru un organizāciju platformu, kā arī biedrību „brīvprātīgais.lv” Latvijā. Projektu finansē Eiropas Savienība programmas Erasmus+ ietvaros (Projekta Nr. 2014-1-RO01-KA205-002734).
Pieteikšanās semināram līdz 18. aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu
https://docs.google.com/forms/d/1UvUme8pWMysZYY3AqMBLeTrN2Hlcs7xOsHn9kWUQN3k/viewform?c=0&w=1
Semināra programma pieejama www.brivpratigais.lv.
Seminārs notiks 20. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Tā norises vieta: viesnīca „Agate Hotel” (Konferenču zāle), Skolas iela 16, Ozolnieki, Ozolnieku novads.