Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgā notika konference “Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD NVO nams Rīgā notika konference “Ilgstoši ...

2016. gada 3. maijs

27. aprīlī NVO namā Rīgā notika konference “Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”, ko rīkoja nodibinājums “Fonds Sabiedrībai” starptautiska projekta “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu” noslēgumā.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki – pārsvarā sociālās aprūpes un NVO jomā strādājošie, ārstniecības iestāžu darbinieki, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti no Rīgas un citiem Latvijas reģioniem.

Konferencē tika runāts par aktualitātēm un izaicinājumiem veselības aprūpē, palīdzot ilgstoši slimojošiem pacientiem atgriezties darba tirgū un sabiedrībā, kā arī par veselīga dzīvesveida nozīmi mūsdienās ikviena cilvēka dzīvē.

Konferenci atklāja nodibinājuma “Fonds Sabiedrībai” valdes locekle Aija Lokenbaha, izsakot pateicību visiem projekta sadarbības partneriem, īpaši Sabiedrības integrācijas fondam, kā arī iepazīstinot ar nodibinājuma galvenajiem darbības virzieniem.

Pasākuma moderatore Inese Siliņa (Kurzemes NVO atbalsta centra direktore) pirms lektoru uzstāšanās klātesošos iepazīstināja ar projekta “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu” mērķi, aktivitātēm un projekta partneriem.

Pirmā konferences lektore Kristīne Vībane (sociālā antropoloģe) savā prezentācijā analizēja Latvijā veiktā vērienīgā trīsdaļīgā pētījuma (tika aptaujāti 311 ilgstoši slimojošie, 521 uzņēmums, kā arī 34 slimnīcas, sociālo pakalpojumu sniedzēji un rehabilitācijas centri) rezultātus, izceļot datorapmācību ilgstoši slimojošiem cilvēkiem pozitīvās puses    tas var būt pozitīvs grūdiens, lai kaut ko mainītu savā dzīvē, tā ir iespēja socializēties un iegūt pārliecību par sevi, iespēja strādāt attālināti un nepieprasa aktīvu darbu, kas ir svarīgi, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Vieslektors no Norvēģijas – Geir Arild Espnes (Norvēģijas Zinātņu un tehnoloģiju universitātes profesors, Veselības veicināšanas un resursu centra direktors Trondheimā) konferences dalībniekus iepazīstināja ar situāciju veselības aprūpē Norvēģijā, skarot milzīgo mazkustīga dzīvesveida un aptaukošanās problēmu mūsdienās un uzsverot veselīga dzīvesveida nozīmību kā veseliem, tā arī slimojošiem cilvēkiem.

Pēc kafijas pauzes Frīdis Sarcevičs (informātikas pasniedzējs, ieguvis LIKTA balvu “Platīna pele” kā labākais e-skolotājs 2015. gadā) stāstīja par plašajām iespējām, ko piedāvā projekta galvenais ieguvums – projekta gaitā izstrādātā, ikvienam bez maksas pieejamā pamata un augstākā līmeņa IT prasmju apmācību vietne www.datorprasmes.lv, iesakot arī vēl papildu interneta vietnes datorprasmju uzlabošanai.

Noslēgumā Gatis Šeršņevs (Auces novada Pieaugušo izglītības un informācijas centra pārstāvis) runāja par mūsdienu tendencēm izglītībā un iespējām dažādu IKT resursu izmantošanā darbā ar ilgstoši slimojošiem cilvēkiem.

Papildinformācija par konferenci un projektu interneta vietnē www.fondssabiedribai.lv

Informāciju sagatavoja Jānis Zīlens, mārketinga vadītājs, tālr. 29166122, e-pasts: info@fondssabiedribai.lv           

Projektu “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu”, līg. Nr. 2013.EEZ/PP/1/MAC/066/056 īstenoja nodibinājums “Fonds sabiedrībai” kopā ar Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju universitāti (Norvēģija) un Latvijas partneriem  Vidzemes Augstskolu, Alūksnes NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO atbalsta centru, Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komiteju un Latvijas Sarkanā krusta Saldus komiteju.

Projekta mērķis: veicināt sociālās atstumtības riska grupas – ilgstošu slimību slimnieku – integrēšanos atpakaļ darba tirgū un līdz ar to arī sabiedrībā, slimošanas un rehabilitācijas laikā motivējot un palīdzot apgūt darba tirgū nepieciešamās dažāda līmeņa datorprasmes.

Projektu finansiāli atbalstīja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmas līdzfinansējums - 100 000,00 EUR. 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit