Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgā pasniegtas Gada balvas interešu izglītībā(9)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Izglītība Interešu izglītība Rīgā pasniegtas Gada balvas inter...

2016. gada 25. novembris

25. novembrī Mūzikas namā “Daile” tika sumināti Rīgas labākie interešu izglītības pedagogi un audzēkņi, nominācijā “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā” balvu saņēma Rīgas 45. vidusskolas koncertmeistars Juris Kļava un Bērnu un jauniešu centra “Daugmale”  interešu izglītības skolotājs Konstantīns Haldins.

Šogad Gada balvai bija izvirzīts 61 nominants, no tiem viskuplākā skaitā bija pieteikti kultūrizglītības, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pasniedzēji. Kopskaitā balvas saņēma 23 laureāti – divi nominācijā “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā”, viens nominācijā “Debija interešu izglītībā”, 11 nominācijā “Par ieguldījumu interešu izglītībā” un 9 nominācijā “Par sasniegumiem interešu izglītībā.

Balvas par debiju interešu izglītībā saņēma Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas pulciņa “Ievads modernajās tehnoloģijās interešu izglītības skolotāja Virgīnija Vītola. Par ieguldījumu interešu izglītībā tika sveikti Bērnu un jauniešu centra “Mīlgrāvis” direktora vietniece, Zīmēšanas un gleznošanas pulciņa interešu izglītības skolotāja Ingrīda Irbe, Bērnu un jauniešu centra “Rīgas skolēnu pils” modes dizaina pulciņa “Modes Akadēmija” interešu izglītības skolotājaElga Šmite, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja, Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” kamerkora “Tonika” vadītāja Inga Cimiņa, Bērnu un jauniešu centra “Kurzeme” Datorzinību studija interešu izglītības skolotāja Marija Bernupe-Bernhofe, Āgenskalna sākumskolas Tautas deju kolektīva “Āģītis” interešu izglītības skolotāja Evija Urbanoviča, Rīgas 60. vidusskolas pulciņa “Vides pētnieki” interešu izglītības skolotāja Taisija Kiseļova, Bērnu un jauniešu centra “Kurzeme” kuģu modeļu laboratorijas interešu izglītības skolotājs Verners Rugājs, Rīgas Lietuviešu vidusskolas muzeja pedagogs,  folkloras kopas interešu izglītības skolotājs Rolandas Žalnierius, Rīgas 33. Vidusskolas Ugunsdzēsības sporta pulciņa interešu izglītības skolotājs Aleksandrs Kļitončiks,  Rīgas Franču liceja zēnu un jauktā kora “Mēs lidosim”, 3.- 4. klašu meiteņu ansambļa un meiteņu kora interešu izglītības skolotājs Jānis Veļičko, Rīgas 37.vidusskolas Atlētiskās vingrošanas pulciņa interešu izglītības skolotājs Jānis Zicāns. 

Par sasniegumiem interešu izglītībā balvas saņēma: Dagnis Timofejevs - Rīgas Juglas vidusskolas keramikas pulciņa “Domiņa” audzēknis, interešu izglītības skolotāja Sandra Ulmane; Jeļena Česnokova - Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Dambretes pulciņa audzēkne, interešu izglītības skolotāja Zoja Golubeva; Māris Brakovskis - Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Raķešu modelisma pulciņa audzēknis, interešu izglītības skolotājs Oskars Raudiņš; Folkloras kopas “Kokle” vecākā grupa - Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas skolēnu pils”, kolektīva vadītāja Dina Liepa; Balss attīstības studija “Kantilēna” - Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja”, kolektīva vadītāja Irina Parahņēviča; Zīmēšanas un gleznošanas pulciņš - Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola”, interešu izglītības skolotāja Laura Pīgozne; Deju šovgrupa “Mix” - Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola”, kolektīva vadītāja Jūlija Latsone,  interešu izglītības skolotājas Larisa Nabokiha, Marina Čukina; Lakrosa zēnu komanda - Rīgas Jauno Tehniķu centrs, treneris Dins Bahs; Skrituļslidošanas pulciņš - Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte”, treneris Lauris Bitenieks.

Rīgas pašvaldība nodrošina plašāko interešu izglītības piedāvājumu valstī, gan dejā, mākslā, mūzikā un sportā, gan teātra mākslā, tehniskajā jaunradē, vides zinībās un radošajās industrijās. Rīgas pašvaldības iestādēs strādā vairāk nekā 2000 interešu izglītības pedagogi un pulciņus apmeklē vairāk nekā 50 000 audzēkņu.

Gada balvas piešķir, lai novērtētu interešu izglītībā iesaistīto bērnu un jauniešu sasniegumus, kā arī lai izteiktu atzinību audzēkņiem, kolektīviem un viņu pedagogiem par ieguldījumu interešu izglītībā. Interešu izglītības Gada balvas pasniegšanas pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

dalībnieks 26/11/2016 20:17
 

Bija skaists pasākums! Paldies!

neapmierinātais tētis 28/11/2016 09:21
 

Kad piešķir balvu "Latvijas lepnums", ikviens var iepazīties (izlasīt) visu "Lepnuma" balvai izvirzīto sarakstu.
Rīgas labākajiem mācību priekšmetu un interešu izglītības skolotāju - laureātu sarakstu E-SKOLĀ parādās tikai apbalvošanas dienā vai arī pēc balvu piešķiršanas. Skolēniem, vecākiem un kolēģiem-skolotājiem nav laika pienācīgi sagatavoties un ar ziediem apsveikt savējos.
Rodas iespaids, ka balvas Rīgas skolotājiem ir "PĒDĒJĀS DIENAS PIEDĀVĀJUMS" - tāpat kā preču, kurām beidzas derīguma termiņš piedāvājums lielveikalos. Kāpēc tā?
Mēs, skolēnu vecāki, uzrakstījām kā pratām lūgumu piešķirt balvu mūsu bērnu skolotājai, bet līdz pēdējai dienai nezinājām būs vai nebūs. Šoreiz nebija, bet nesaprotam kāpēc nebija? Vai vispār mūsu iesniegums sasniedza adresātus un tika izvērtēts?
Protams, nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara, bet cik reizes var kāpt uz viena un tā paša grābekļa? Vai tiešām par maz atbildīgo ierēdņu? Bet, varbūt, gluži pretēji - ierēdņu skaits pārāk liels, lai darbs tiktu organizēts efektīvi un plānveidīgi!?

skolotāja - pievienojos Tētim (komentārs 28/11/2016 09:21) 28/11/2016 11:03
 

Tas tiešām būtu lieliski, ja ikviens varētu uzzināt, kuru skolu un interešu izglītības centru vadītājas-direktores ir pelnījušas Ziemassvētku vecīša žagarus par to, ka nespēj vai negrib novērtēt savu skolotāju un arī audzēkņu veikumu!
Mēs visi lepojamies, ka mums ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas datoriķi un matemātiķi, bet "Pūces balvas"ceremonijā mēs uzzinām par citām skolām, kurās mācās ne mazāk zinātkāri skolēni un strādā ne mazāk radoši skolotāji.
Tāpat ar interešu izglītību - vai tiešām mums Rīgā ir tikai Skolēnu pils un Franču licejs? Kāpēc šogad nav izvirzīts neviens speciālo skolu skolotājs vai interešu izglītības pulciņš? Saņēmām Sarmas Freibergas un fonda "Nāc līdzās" ielūgumu apmeklēt bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām koncertu Nacionālajā Operā. Vai tas nav sasniegums? Vai ar to nav jālepojas? Ai, kā dažai direktorei vajag žagarus ....!!!!
Vēlreiz paldies tētim par ierosinājumu un salīdzinājumu ar "Latvijas lepnumu" - mums jāzina labākie, arī tad, ja viņi tikai izvirzīti, lai ir uz ko tiekties, lai skolēni un skolotāji redz, ka viņu darbs novērtēts, kaut šoreiz citi ir nedaudz labāki!
Paldies, ja ieklausīsīeties!

atbilde 28/11/2016 13:16
 

Šogad nominantu bija maz, jo prasības pēc nolikuma bija ļoti augstas - vajadzēja būt arī starptautiskiem sasniegumiem! Neviens nenoliedz, ka ir ļoti labi skolotāji interešu izglītībā. Vienkārši jāveic korekcijas nolikumā, par ko tiek runāts, diemžēl, jau daudzus gadus... Un ar direktoru neizdarīo darbu - te nav nekāda sakara...

. 28/11/2016 13:36
 

atbildei=> Direktoru un skolu vadību ziņā ir tas, vai izvirzīt vispār kādu savu kolēģi, pulciņu vai skolēnu. Izvērtēšana lai paliek Departamenta ziņā. Vieglāk ir neizvirzīt un direktora fonda piemaksas sadalīt administrācijas starpā.

I. 28/11/2016 14:17
 

Kad lasu par starptautiskajiem panakumiem, atceros kadu Rigas skolu - regulari riko "starptautiskas" sporta sacensibas starp 2 skolam. Abam labi - starptautiskas sacensibas medalas un diplomi, biezi 3. vieta uz pjedestala tuksa.
Nolikuma uzraksta, ka bus 7 vai 11 valstis , bet pasi zina , ka nebus

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit