Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Domino” realizē sabiedrības integrācijas projektu “ Nāc līdzās”(3)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums RD IKSD Sabiedrības integrācija Rīgas pirmsskolas izglītības iest...

2016. gada 11. decembris

Ar grandiozu pasākumu 17. novembrī,  atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Domino” noslēdzās RD Sabiedrības integrācijas projekts  “Nāc līdzās.”

Doma par šāda projekta nepieciešamību radās pagājušajos Ziemassvētkos, kad iestādē tika rīkota akcija “Bērni, bērniem”. Jau piekto reizi, sadarbībā ar labdarības biedrību HELP plus, mēs aicinājām mūsu bērnu vecākus dalīties svētku priekā,dāvinot dažādas bērnu attīstībai noderīgas lietas, ar kuru palīdzību var izpausties, lai atveidotu savus sapņus ar krāsu, zīmuļu, flomāsteru, plastilīnu un citu veidojamo masu palīdzību.

Šīs akcijas mērķis ir iepriecināt bērnus invalīdus, bāreņu namu bērnus, internātskolu un dienas centru audzēkņus, tātad tos, kuriem šajā dzīvē klājas ne tik viegli.

Daļa no šīm dāvanām iepriecināja arī Rīgas 2.internātpamatskolas sākumskolas un pirmsskolas bērnus, kas tad arī uzvedināja uz domām iepazīties tuvāk ar šīs skolas izglītojamajiem, jo prieku var dāvāt ne tikai caur materiālām vērtībām, bet arī caur dziesmām, dejām, citām aktivitātēm un vienkārši esot kopā. Tāpēc tapa Sabiedrības  integrācijas  programmu projekts “Nāc līdzās”, projektā tika ieplānotas 10 aktivitātes, lai tiktu sasniegti  visi ieplānotie projekta mērķi.

Viens no projekta mērķiem bija audzināt mūsu bērnos labestību, iecietību pret “citādiem” bērniem, lai sekmētu saliedētas sabiedrības veidošanos.

Šis mērķis projekta laikā tika pilnībā sasniegts, jo nevienas aktivitātes laikā nebija jūtams mūsu iestādes izglītojamo kaut kāda īpaša attieksme pret, no skolas atbraukušajiem, audzēkņiem. Viss tika darīts kopā kā līdzīgs ar līdzīgu. Tā piemēram:

Bērnu aizsardzības diena – ziepju burbuļu balle. 01.06.2016.

Rīgas 2.speciālās internātpamatskolas  pedagogi kopā ar audzēkņiem ieradās pirmsskolā uz muzikālu pasākumu, kur visi bērni draudzīgi dziedāja un dejoja, pūta ziepju burbuļus, palaida gaisā sapņu balonus un beigās iestādīja draudzības Jasmīnu krūmus.

Par to, ka sports visus vieno, pārliecinājāmies pasākumā Sports visiem! ”Kopā jautrāk”, kas notika 23.09.2016. Olimpiskās nedēļas ietvaros  visi projektā iesaistītie bērni baudīja dažādu sportisko aktivitāšu prieku, pasākums notika  zem Olimpiskā karoga, izpildot vingrojumus un citus sportiskus uzdevumus ar bumbām.

Visa projekta laikā centāmies celt bērnu, ar garīgās attīstības traucējumiem,  pašapziņu, darījām visu, lai viņi sajustu sevi kā pilntiesīgus sabiedrības locekļus, justu sevi kā līdzīgus citu vienaudžu vidū.

Arī šis mērķis ir sasniegts, jo ikvienas aktivitātes laikā, mēs jutām, ka mērķgrupas bērni jūtas brīvi, nepiespiesti, bieži tika novērotas viņu pozitīvās emocijas, kuras šiem bērniem izpaužas ļoti emocionāli. It īpaši šīs emocijas izpaudās īstenojot projekta aktivitāti Pētīsim un eksperimentēsim “Tas ir interesanti”. 17.10.2016., kadinternātpamatskolas sākumskolas izglītojamie kopā ar pedagogiem, atbrauca uz mūsu laboratoriju, lai pētītu un eksperimentētu. Ņemot vērā mūsu iestādes pedagogu pieredzi un izstrādātos pētniecības materiālus, sākumskolas izglītojamie, pirmsskolas pedagogu vadībā, ar lielu interesi pētīja un darbojās  “Domino” laboratorijā: vēroja ķīnas kāposta pārvērtības, paši izplaucēja  ūdensrozes, veica vēl citus pētījumus. Ikviens rezultāts vainagojās ar patiesu prieku un emocijām.

Svarīgs projekta mērķis bija sabiedrībā pastāvošās  neiecietības un attieksmes pret atšķirīgo mazināšana, kā arī sociālās atstumtības izskaušana, tāpēc mēs vēlējāmies ar šī projekta palīdzībuveicināt bērnu ar garīgās attīstības traucējumiem integrēšanu sabiedrībā, lai citiem bērniem un viņu vecākiem nebūtu noraidoša attieksme pret atšķirīgo.Par mūsu audzēkņu labvēlīgo un pozitīvo attieksmi pret projekta sadarbības partneriem, mēs jau bijām pārliecinājušies veicot projekta pirmās aktivitātes, bet, kad bija nepieciešama to bērnu vecāku atļauja, kas devās uz 2.speciālo internātpamatskolu, lai īstenotu projekta 4.aktivitāti Ar dziesmiņu priecīgāka sirds”, vecāki atbalstīja un ne viens neliedza savam bērnam doties uz šo skolu pieredzes apmaiņā, kur pirmsskolas mūzikas skolotāja kopā skolas pirmsskolas bērniem  un mūsu audzēkņiem, novadīja mūzikas nodarbību, kuras laikā tika pielietotas mūzikas terapijas metodes. Visi bērni kopīgi dziedāja un muzicēja.

Projekta laikā nepārtraukti tika veicināta starpkultūru komunikācija, jo 2.speciālā internātpamatskola  un pirmsskola, tāpat kā mūsu pirmsskola ir divplūsmu izglītības iestāde.

Ik vienā tikšanās reizē notika divu kultūru mijiedarbība, kas sekmēja speciālas internātpamatskolas sākumskolas un pirmsskolas bērnu integrāciju sabiedrībā , kā arī veicināja starpkultūru komunikāciju, jo ik reizi satikās gan mazākumtautību, gan latviešu plūsmas bērni. Tad arī pierādījās, ka valoda nav šķērslis, lai satiktos, draudzētos, veiktu dažādas aktivitātes kopā, jo prieks un laime bērnu acīs visās valodās runā vienā valodā – bērnu laimīgo acu skatienā.

Projekta noslēgumā visi bērni satikāsLatvijas dzimšanas dienas” svētku pasākumā 17.11.2016., kurš gan mūsu pirmsskolas, gan 2.speciālās internātpamatskolas pirmsskolas audzēkņos izraisīja patriotisma un pilsoniskās piederības jūtas valstij, pasākuma saturs veicināja ikviena izglītojamā labāku izpratni par valsti kurā mēs visi dzīvojam, jo  tika izveidota  Latvijas dzīvās un nedzīvās dabas karte, kuras tapšanā čaklu dalību ņēma arī projekta sadarbībasbērni. Svētki norisinājās latviešu valodā, kas pilnveidoja bērnu zināšanas valsts valodas apguvē.

Pēc svinīgās daļas mūzikas zālē, visi bērni  kopā pa Vecpilsētas šaurajām ielām, gar Vecrīgas vecajiem namiem, kas atradās iestādes gaitenī, devās uz “Domino” ceptuvi,  lai tur taptu svētku kliņģerīši  un smalkmaizītes no īstas mīklas. Kamēr  bērnu izveidotās smalkmaizītes cepās, visi atgriezās muzikālā zālē uz svētku noslēguma salūtu, pēc kura  tika baudītas garšīgās maizītes, kuras nez kāpēc šoreiz bija īpaši garšīgas!

Pedagogi pēdējā tikšanās reizē “Labs darbiņš, kas padarīts”25.11.2016. izvērtēja notikušo projektu. Pie apaļā galda vēlreiz atsaucām atmiņā šajā laikā padarīto un visi šķīrāmies ar gandarījuma un prieka sajūtu.Šķīrāmies ar tādu domu, ka noteikti vēl tiksimies, jo gan bērni, gan pedagogi ļoti sadraudzējās.

 

Rakstu sagatavoja vadītājas vietniece, projekta vadītāja A.Trušele

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

Evita, evita.strupause@inbox.lv 13/12/2016 21:30
 

Paldies, cilvēkiem kuri veic tik pašaizliedzīgu darbu! Apsveicami, ka vispār radās doma par šādu projektu, kurš ir bijis īpaši svarīgs internātpamatskolas bērniem. Iedvesmojoši. Gaišus Ziemassvētkus visiem projekta dalībniekiem!

Jeļena, r112pii@riga.lv 14/12/2016 16:31
 

Paldies, ka ir tādi cilvēki, kuri domā par VISIEM bērniem, arī par "citādiem". Projekta idejas, domas un uzdevumus jāturpina arī ārpus projekta ietvaros. Paldies Jums.

Kolēģe Anna, ponch@inbox.lv 02/01/2017 09:06
 

Šīs projekts bija gana svarīgs abām iesaistītajām pusē, jo prasme pieņemt "citādo" sāk veidoties jau no mazām dienām. Un tas prieks, ko redzējām bērnu acīm, bija ļoti iedvesmojošs turpmākajam darbam! Paldies par sadarbību.

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.septembrī, 2018, 09:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
old.iksd.riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit